دومین جلسه رسیدگی به پرونده شبنم نعمت زاده و احمدرضا لشگری پور (شرکت دارویی رسا) در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی آغاز شد.
بخشنامه ریاست قوه قضاییه در خصوص تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی ابلاغ شد.
رسانه‌های معاند نظام بدون اطلاع از مراتب قضایی کشور حکم صادر می‌کنند
رسانه‌های ضد نظام همچنان با آب و تاب فراوان از احکام سنگین دادگاه‌های انقلاب و احضار به زندان سحر خدایاری سخن می‌گویند. حال آنکه هیچ محکومیتی برای نامبرده صادر نشده بود و صرفاً برای وی به دلیل درگیری با مأموران تشکیل پرونده شد و هرگز مراحل رسیدگی به این پرونده تکمیل نشد و طبیعتاً حکمی نیز صادر نگردید.
نحوه احضار اشخاص حقوقی در راستای حمایت از رونق تولید تغییر کرد
آیت‌الله رئیسی در بخشنامه‌ای با هدف حمایت از رونق تولید و تقویت اقتصاد کشور، نحوه احضار اشخاص حقوقی به دادگستری‌های سراسر کشور را تغییر داد.
دادستان عمومی و انقلاب قشم در راستای احقاق حقوق عامه و جلوگیری از تضییع احتمالی و بررسی همه قرارداد‌های واگذاری اراضی ساحلی قشم چه از سوی سازمان منطقه آزاد قشم یا سایر سازمان‌های دولتی دادستانی به عنوان مدعی‌العموم به موضوع ورود کرده است.
سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: در تهران بالغ بر هزار هکتار از اراضی تصرف شده توسط زمین خواران را اعاده کردیم. ارزش تقریبی آن بیش از چهل و هشت هزار میلیارد بوده است.
دادگاه «شبنم نعمت زاده» برگزار شد
نماینده دادستان در بیان اتهامات وارده به شبنم نعمت‌زاده گفت: وی متهم به اخلال عمده به مبلغ ۱۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال در نظام اقتصادی کشور است.
علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس که در ماه‌های گذشته به چهره‌ای ضدفساد تبدیل شده و اطلاعات قابل توجهی از فساد‌های اقتصادی مطرح کرده در تازه‌ترین اظهارات خود از یک فساد اقتصادی دیگر خبر داده است.
یکی از تبعاتی که عناوین بالای مجرمانه برای کشور به وجود می‌آورد این است که برای تعیین مجازات باید مجرمان را به دادگاه‌ها و دادسرا‌ها معرفی کنند که در نتیجه این اماکن شلوغ می‌شوند و توسط نیرو‌های پلیس یا افراد ضابط مجرم به دادسرا فرستاده می‌شوند یا شکایاتی از فرد به‌عنوان مجرم مطرح می‌شود که این نکته وقت نیرو‌های پلیس و قضایی را می‌گیرد.
اگر به شکل جدی‌تری به موضوع تنقیح و اصلاح قوانین می‌پرداختیم اکنون شاهد این حجم از فساد‌های اقتصادی نبودیم
۱۱