«جوان» ابعاد عارضه خانمان‌سوز شرط‌بندی بر بستر اینترنت را واکاوی می‌کند
گویا بنا نیست ریشه فلاکت و مصیبت «قمار» با عناوین خوش‌صورت و زشت‌سیرت «پیش‌بینی» و «شرط‌بندی» بر بستر اینترنت در ایران برچیده شود
ازدست رفتن یک عمر سرمایه مادی و معنوی زندگی در سایت‌های شرط‌بندی!
نیکو همسر یکی از قربانیان سایت‌های شرط‌بندی است که در گفتگو با «جوان» می‌گوید همسرش به قمار و شرط‌بندی اعتیاد پیدا کرده و در نهایت زندگی او تباه شده است.
دستیار رئیس جمهور:
دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی اقدام اخیر قوه قضاییه را درباره گروهک تروریستی منافقین تحسین برانگیز و یک اقدام حقوق بشری توصیف کرد.
پلیس آمریکا یک شهروند این کشور را تنها به ظن حمل کردن چاقو هدف قرار داده و به قتل رساند.
مقامات کشورمان تاکید کردند که چنانچه کشور‌های غربی از تحویل عناصر منافقین سرباز بزنند، ما از طریق بین‌المللی به تعقیب آن‌ها مبادرت می‌ورزیم کما اینکه تاکنون نیز این کار را کرده‌ایم.
«جوان» در گفتگو با استادان علم حقوق راهکار محکومیت توهین به اسلام و پیامبر (ص) را در مجامع حقوقی و بین‌المللی بررسی کرد
توهین به دین یا توهین به فرهنگ دیگر؟! آزادی بیان یا توهین علیه مسلمانان؟! باز هم اقدام علیه اسلام در قالب سوزاندن اوراق قرآن کریم مسلمانان جهان را آشفته کرد. بار اول نیست. قضیه سلمان رشدی، اقدام موهن رسانه فرانسوی توهین‌کننده به مسلمانان و موارد دیگر از قبیل قرآن‌سوزی توسط کشیش افراطی در امریکا، سوئد یا هلند تنها نمونه‌هایی از تجاوز به حقوق مسلمانان در مغرب‌زمین طی دهه‌های اخیر بوده است.
مسئول کمیته بین‌الملل دبیرخانه افشای حقوق بشر امریکایی، جهان را در حال سقوط به ورطه مکتب اومانیسم می‌داند
حق مصونیت چگونه می‌تواند از اهانت به اسلام جلوگیری کند؟
رئیس مرکز پژوهشی مبنا، استاد دانشگاه و پژوهشگر حقوق عمومی از آنجا که معتقد است «نظام حقوق بشر حمایت مؤثری از دینداری انجام نمی‌دهد» راهکار محکومیت توهین به اسلام و پیامبر (ص) را در مجامع حقوقی و بین‌المللی تعریف حق مصونیت می‌داند و در این باره می‌گوید: همانگونه که بسیاری از حق‌ها، امنیت محسوب می‌شود و مصونیت دارد، در نتیجه دینداری هم باید دارای حق مصونیت باشد که کسی به آن تعدی نکند. متن گفت‌وگوی «جوان» با محمدتقی دشتی را در ادامه می‌خوانید.
عملیات جنایتکارانه حمله به حرم مطهر شاهچراغ نقض خودسرانه حق حیات تلقی شده، در منافات با مفاد مندرج در میثاق بین المللی حقوق مدنی سیاسی و اعلامیه جهانی حقوق بشر قرار می‌گیرد.
۱۰