دانشجویان جهادی دانشگاه‌های تهران در پاسخ به توصیه رهبر انقلاب مبنی بر همدلی و کمک به نیازمندان در ماه رمضان؛ رزمایش بزرگ همدلی برگزار کردند. در همین راستا با فرا‌رسیدن ماه رمضان دانشجویان تصمیم گرفتند علاوه بر فعالیت در خط مقدم مبارزه با کرونا به سمت حمایت از نیازمندان آسیب‌دیده از این بیماری هم بروند.
بسیاری از دانشجویان هنگام پذیرش گرفتن یا ثبت نام هر ترم در دانشگاه برخی از قوانین و مقررات را نمی‌دانند. قوانینی همچون سنوات مجاز تحصیل که حالا ویروس کرونا پیش روی برخی از دانشجویان قرار داده، اما درباره آن اطلاعی ندارند.
دانشجویان جهادی از راه‌اندازی پویش‌های مختلف دانشجویی گرفته تا جمع‌آوری کمک توسط مجمع انجمن‌های اسلامی دانشجویان منطقه بریتانیا، از هیچ کمکی به هموطنان‌شان در این شرایط خاص دریغ نکرده‌اند.
جهادگران دانشجو تعطیلات نوروز امسال را در قالب گروه‌های مختلف در چند جبهه جنگیدند! همانطور که نوروز سال قبل هم هجوم سیل آنان را از کنار خانواده بودن محروم کرده بود. امسال هم دانشجویان بسیجی علاوه بر مقابله با کرونا هم درگیر هجوم ملخ و هم رودررو با سیل و زلزله شدند.
محسنی عراقی درخصوص اسپری ضدعفونی‌کننده گیاهی هوا، دست و سطوح (رویال سپت) که توسط این شرکت تولید شده و می‌تواند به عنوان یک محصول ضدعفونی مناسب در مقابل میکروب‌ها و ویروس‌هایی همچون آنفلوآنزا و کرونا مورد استفاده عموم قرار گیرد، گفت: این فرمولاسیون جدید یک کمپلکس از اسانس‌هاست که بر پایه آویشن شیرازی تولید شده و اثر ضد ویروسی و ضد بیماری دارد.
کانون‌های دانشجویی «کرونا تایم» خود را چگونه می‌گذرانند؟
در همین مدت چند هفته‌ای تعطیلی دانشجویان؛ کانون‌های دانشجویی دست از کار برنداشته‌اند تا روز‌های کرونایی دانشجویان را به بهترین شکل ممکن مشغول کنند تا علاوه بر بهداشت جسمی، بهداشت روانی دانشجویان نیز رعایت شود.
نبرد دانشجویان بسیجی در خط مقدم مبارزه با کرونا همچنان ادامه دارد
دانشجویان بسیجی با اقدامی خودجوش از دانشگاه‌های مختلف کشور هر روز هماهنگ‌تر از روز قبل برای کمک به مردم به عرصه می‌آیند. از تولید ماسک و مواد بهداشتی گرفته تا تهیه جزوه‌های آموزشی و سر زدن به محله‌ها و شهر‌های محروم. این جهادگران از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند.
اخذ مدرک دکتری در بسیاری از کشور‌ها با مشکلات فراوانی همراه است
دانشگاه‌ها دریافته‌اند که دانشجویان دکتری، نیروی کاری ارزان، با انگیزه بالا و قابل جایگزین هستند. هر چه دانشجویان دکتری بیشتر باشند، دانشگاه‌ها می‌توانند پژوهش‌های بیشتری انجام دهند و در پاره‌ای از کشور‌ها این افزایش به معنای کادر آموزشی بیشتر با حقوق کمتر است.
دانشجویان بسیجی با تشکیل قرارگاه جهادی در تمام دانشگاه‌های بزرگ کشور به جهاد علیه کرونا برخاستند
قرارگاه جهادی دانشجویان بسیجی علیه کرونا دو سیاست اصلی دارد که نخست کمک به آرام شدن فضا از طریق تأمین پزشک و تأمین اقلامی ضروری و دیگری کمک به متولی اصلی یعنی وزارت بهداشت است.
دانشگاه‌ها به تعطیلی کلاس‌های درس و خوابگاه‌ها اکتفا کردند و برگزاری آزمون‌ها و برخی مراسم همچنان پابرجاست
هفته گذشته دانشگاه‌ها شروع به تشکیل کمیته ویژه پیشگیری از شیوع کروناویروس کردند. از ضدعفونی کردن سطوح عمومی دانشکده‌ها و سالن‌های همایشی و ورزشی گرفته تا آموزش نیرو‌های خدماتی و رانندگان اتوبوس‌های خوابگاه‌ها از دیگر خانه‌تکانی‌های دانشگاه بود. کرونا البته حریف برگزاری آزمون دکترا نشد و این آزمون به وقت خود برگزار می‌شود. تشرف زوج‌های دانشجو به مشهد هم کماکان ادامه دارد.
۲