روحانی:
رئیس‌جمهور گفت: مساجد در سراسر کشور با اجرای دستورالعمل‌ها برای نماز‌های یومیه باز می‌شوند. همچنین محدودیت‌های پاساژ‌ها برداشته می‌شود.
پیام تبریک رئیس سازمان بسیج مستضعفین
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد که حضور قالیباف در جایگاه ریاست مجلس، نویدبخش تحول، تحرک و توسعه فرهنگ و تفکر بسیجی و انقلابی در راستای خدمت به مردم خواهد بود.
رئیس مجلس سنای پاکستان انتخاب «محمد باقر قالیباف» به ریاست مجلس شورای اسلامی ایران را تبریک گفت.
یادداشت « حسین شریعتمداری»
انتخاب قالیباف به ریاست مجلس در حالی صورت گرفت که مدعیان اصلاحات طی سه ماه گذشته حجم انبوهی از اخبار و گزارش‌های جعلی و من‌درآوردی را درباره اختلاف نیرو‌های انقلاب بر سر انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه مجلس منتشر کرده بودند!
رییس مجلس:
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس با مدنظر قراردادن پیام رهبر معظم انقلاب به‌عنوان نقشه راه خود، تلاش ویژه‌ای درباره معیشت طبقات ضعیف خواهد داشت.
تصاویر منتخب صفحه نخست روزنامه‌های شنبه ۱۰ خرداد ۹۹ منتشر شد
وزارت خارجه ایران:
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی تاکید کرد که صدای معترضان در آمریکا باید شنیده شود.
حاجی‌دلیگانی:
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تغییر در مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال ۹۹ هنگام ارسال متن مصوبه به شورای نگهبان را در مجلس یازدهم پیگیری خواهم کرد.
حضور نفتکش‌های ایرانی در امریکای لاتین گام محکمی در حیاط خلوت امریکا بود و نشان داد ایران از تحریم‌ها و فشار‌های یکجانبه هراسی ندارد. در این میان روز پنج‌شنبه اتفاق دیگری روی داد و آن تقویت توان دریایی ایران در منطقه خلیج فارس و دریای عمان بود. تحویل ده‌ها شناور جدید از کلاس‌های گوناگون و به خدمت گرفته شدن دستاورد‌های صنایع نیرو‌های مسلح در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اتفاق دیگری بود که نشان دهنده قدرت نظام جمهوری اسلامی در خلیج فارس و دریای عمان است.
دکتر محمدباقر قالیباف با رأی قاطع نمایندگان بر کرسی ریاست مجلس یازدهم نشست.
۱