افزایش تعداد تک‌آهنگ و اجرا‌های صحنه‌ای در سال ۹۷
کد خبر: 949798
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003z5K
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۲
در ۹ ماهه ابتدایی امسال ۱۸ جشنواره در حوزه موسیقی مجوز گرفته‌اند
با وجود اینکه طی سال‌های اخیر برخی جریان‌های سیاسی مدام دم از بسته بودن فضای کشور برای برگزاری کنسرت زده‌اند تا ذهن مردم را از مسائل اصلی منحرف کنند، آمار ۹ ماهه اول سال ۹۷ نشان می‌دهد فقط در همین مدت برای ۵۴۸ آلبوم موسیقی مجوز صادر شده و ۲هزار و ۱۷۸ عنوان اجرای صحنه‌ای با ۳هزار و ۸۹۴ بار اجرا مجوز گرفته است.
فرزین ماندگار
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش «جوان» به نقل از روابط عمومی دفتر موسیقی، طبق آمار مجوز‌های صادر شده موسیقی در سال ۱۳۹۷ (۹ ماهه اول فروردین تا پایان پاییز) فقط در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری ۵۴۸ آلبوم موسیقی مجوز اجرا گرفته‌اند.
با توجه به اینکه آمار سه ماهه پایانی سال ۹۷ از استان‌ها هنوز تکمیل نشده، گزارش آماری مجوز‌های صادر شده برای موسیقی در سال ۹۷ از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه اعلام شده است.
بر اساس این گزارش در ۹ ماهه سال ۹۷ تعداد ۲هزار و ۱۷۸ عنوان اجرای صحنه‌ای با ۳هزار و ۸۹۴ بار اجرا مجوز گرفته است.
در این دوره ۵۴۸ آلبوم موسیقی، ۲۰ آلبوم تصویری موسیقی، ۳۲۴ نماهنگ و ۷۳ کتاب گویا مجوز دریافت کرده‌اند و برای ۲ هزار و۴۶۰ تک آهنگ، ۱۴۱ استودیوی صدابرداری و مرکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری مجوز صادر شده و ۱۹هزار و ۶۲۳ شعر از دفتر موسیقی برای اجرا یا انتشار مجوز گرفته است.
همچنین این دوره ۱۸ جشنواره در حوزه موسیقی از دفتر موسیقی معاونت هنری مجوز گرفته است.
در مقایسه آمار دوره ۹ ماهه سال ۹۷ با دوره مشابه سال ۹۶، مجوز تک‌آهنگ رشد قابل توجه نزدیک به دو برابری (رشد ۹۴ درصد) را نشان می‌دهد. اجرا‌های صحنه‌ای ۵۴درصد، شعر ۵/ ۱۵ درصد، استودیو صدابرداری و مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی ۸/ ۱۲ درصد و نماهنگ ۲۰ درصد و جشنواره ۵/ ۲۸ درصد افزایش داشته و تعداد آلبوم‌های موسیقی و کتاب گویا نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش داشته است.
با توجه به جریان موسیقی و موضوع اقتصاد موسیقی، در سال‌های اخیر انتشار آلبوم‌های موسیقی کمتر مورد توجه مؤسسات و مراکز قرار می‌گیرد.
در ۹ ماهه (ابتدای فروردین تا پایان آذرماه) سال ۱۳۹۶، برای هزار و ۴۲۰ عنوان اجرای صحنه‌ای با تعداد ۲ هزار و ۶۸۰ بار اجرا، ۵۴۵ آلبوم موسیقی، ۳۰ آلبوم تصویری موسیقی، هزار و ۲۶۸ تک آهنگ، ۲۷۰ نماهنگ، ۱۹۱ کتاب گویا، ۱۲۵ استودیوی صدابرداری و مرکز تولید و تکثیر آثار صوتی، ۱۶هزار و ۹۸۹ شعر و ۱۴جشنواره مجوز صادر شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار