مروری بر شک‌ها و سوءظن‌های بی‌شمارمان
شک و تردید‌هایمان تمامی ندارد. پایش که بیفتد به خودمان هم شک می‌کنیم. وقتی هم به خودمان شک کنیم به زمین و زمان رحم نمی‌کنیم.
پژوهش جدید پژوهشگران دانشگاه آکسفورد نشان داده است که میزان خیره شدن به صفحه‌نمایش حتی قبل از خواب تأثیر کمی روی سلامت نوجوانان و جوانان دارد.
کتابی برای «تغییر دادن رفتار‌های کودکان و نوجوانان»
اصول و قوانین کنترل رفتار یکی از مباحث مهم و مطرح در روانشناسی است. این اصول در عرصه‌های گوناگونی مانند نظریه‌پردازی، پژوهش، تربیت و اصلاح رفتار کاربرد‌های فراوانی دارند
۱۰ پیشنهاد درباره درس و مدرسه فرزندان در آستانه امتحانات
دلایل زیاد و خوبی برای والدین وجود دارد تا در امور مدرسه داوطلبانه مشارکت کنند و بدانند که مدرسه درواقع خانه دوم آن‌ها نیز محسوب می‌شود. این مشارکت یک راه عالی برای والدین است تا نشان دهند که آن‌ها علاقه‌مند به موفقیت تحصیلی بچه‌هایشان هستند.
بهانه‌های بی‌شمار برای کتاب نخریدن و کتاب نخواندن
خیلی‌ها روزی ۳۰ هزار تومان سیگار می‌کشند، اما حاضر نیستند در ماه ۳۰ هزار تومان هزینه کتاب کنند. در بسیاری مواقع هزینه‌های گزافی برای برخی وسایل در موارد مختلف پرداخت می‌شود که شاید هیچ به کار نیاید و جز اسراف نباشد، اما اگر بخواهیم کتابی را خریداری کنیم بهانه گرانی کتاب را می‌گیریم.
چند راهکار برای ترویج فرهنگ کتابخوانی
جامعه بیگانه با کتاب به هیچ جا نمی‌رسد
توجه به تنوع و نوآوری در کتاب‌ها، استفاده از روش‌های تشویقی، قیمت‌های مناسب برای کتاب‌ها، آگاهی دادن به افراد، تبلیغات برای آشنایی افراد با کتاب‌ها، توزیع کتاب‌های جیبی رایگان در مکان‌های عمومی و... از عوامل تأثیرگذار در ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه است
ارتباطی که با کنترل بیشتر متلاشی می‌شود!
آمار‌ها حاکی از آن است که بیشترین طلاق‌ها در سال اول زندگی زناشویی اتفاق می‌افتد و در مرحله بعد، قبل از اینکه سن ازدواج به پنج سالگی برسد، زوجین از هم جدا می‌شوند.
بچه‌های طلاق بیشترین آسیب را می‌بینند
پژوهش‌های مختلف نشان داده در بیشترین آسیب‌های اجتماعی رد پایی از فرزندان طلاق به چشم می‌خورد. وقتی پدر و مادر کودک از هم جدا می‌شوند، به مثابه از بین رفتن چتر امنیتی فرزند است.
دلایل موجه و ناموجه برای کوک کردن ساز جدایی
اعتیاد از عواملی است که احتمال طلاق را بالا می‌برد. افرادی که به ورطه اعتیاد کشیده می‌شوند دچار تغییرات خلقی و رفتاری زیادی می‌شوند به طوری که زندگی را برای خانواده سخت و سخت‌تر می‌کنند. معمولاً از دست دادن شغل و بدرفتاری که متعاقب با شدت گرفتن اعتیاد خود را نشان می‌دهد چاره‌ای جز طلاق برای همسر باقی نمی‌گذارد.
۹