ماجرا‌های ریز و درشت از احوالات این روز‌های ازدواج
در اینستاگرام فقط او را لایک کرده است. با هم قرار گذاشته و در همان جلسه اول نام دخترشان را هم انتخاب می‌کنند یا تو یا هیچ کس دیگه‌ام از ورد زبانشان نمی‌افتد.
آیا خودتحقیرکنی و مقایسه‌های مداوم با ملیت‌های دیگر، تغییر و تحولی در ما ایجاد می‌کند؟
متأسفانه گاه فعالیت‌های ما در شبکه‌های اجتماعی و محتواسازی در این شبکه‌ها کاملاً بر اساس هیجان‌ها و احساسات صورت می‌گیرد و از بستر زیرین این محتوا‌ها کاملاً غفلت می‌کنیم. چندین سال است که جو بسیار مسمومی در شبکه‌های اجتماعی علیه ایرانی بودن به راه افتاده است، اینکه من مدام در حال مقایسه‌ام، درحقیقت شبانه‌روزی در حال سمپاشی هستم.
چرا تقصیر همه مشکلات را گردن دیگران می‌اندازیم؟
اگر ما عمیق شویم متوجه می‌شویم که جلیقه نجات نه در بیرون که از درون به سمت ما پرتاب می‌شود. گاهی ما از دیگران انتظار داریم، اما انتظاری را بر خود بار نمی‌کنیم.
پشت گوشی‌های هوشمند، هوش و حواستان جمع باشد
آنقدر می‌توان از پشت یک صفحه هوشمند خود را پاک و صادق جلوه داد که نگو و نپرس. پشت این پرده شیشه‌ای و دروغین همه آدم‌ها مقدس و مهربان و قابل اعتماد هستند.
آسیب‌شناسی سایت‌های همسریابی و ازدواج‌های اینترنتی از نگاه کارشناسان
سایت‌هاى همسریابى در مواردى بسیار معدود در راه‌حل مشکل جوانان مى‌توانند راهگشا باشند، اما ضریب اطمینان این ازدواج‌ها به‌قدرى پایین است که نمی‌توان به آینده چنین ازدواج‌هایى اطمینان کرد. معمولاً مدیران و فعالان این سایت‌ها از افراد متخصص و صاحب‌نظر در زمینه مشاوره و روان‌شناسى تشکیل نشده و نمى‌توان گفت که در سایه حمایت و مشاوره این افراد ازدواج‌هایى می‌تواند صورت گیرد که بدون وارد شدن لطمه‌های جدى به دو طرف باشد.
ثبات شخصیتی‌مان را در هر شرایطی حفظ کنیم
چرا فکر می‌کنیم راستگویی سخت است؟ اگر ثبات شخصیتی‌مان را حفظ کنیم هیچ نیازی به دروغگویی نیست.
7 تصویر از هزاران دروغی که صبح تا شب می‌گوییم
بعضی‌ها یک جوری دروغ می‌گویند و چند تایی هم قسم در میان حرف‌هایشان رد و بدل می‌کنند که آدم دلش می‌سوزد باور نکند!
روایت آدم‌هایی که نمی‌خواهند خودشان باشند
در بسیاری از خانواده‌ها شاهد آن هستیم که اعضای خانواده به یکدیگر دروغ می‌گویند. پشت تلفن دروغ می‌گویند. پسر همراه پدر به خرید رفته است می‌بیند و می‌شنود پدر به مغازه‌دار دروغ می‌گوید. مادر مقابل فرزند خود به همسرش دروغ می‌گوید. بچه‌ها را در عنفوان شکل‌گیری شخصیت ثابت، دچار اختلال شخصیتی و تضاد نکنیم. ترس، کمبودها، دیده نشدن‌ها نمی‌تواند دلیل موجهی برای دروغ باشد
فرزندان‌مان را پرتوقع بار نیاوریم
تقریباً اکثر والدین امروزی به دلیل مشغله‌های زندگی و کار بیرون از خانه و هزاران دغدغه دیگر وقتی ندارند تا برای فرزندانشان بگذارند، به همین جهت تصور می‌کنند با پول دادن بیش از حد به فرزندشان یا ولخرجی‌های بی‌حد و حصر می‌توانند کمبود محبت و این نبودن‌های خود را برای فرزندانشان جبران کنند.
برای شروع سال جدید زیاد هزینه نکنیم
در آستانه سال نو هستیم و از این دست رفتار‌ها بسیار خواهیم دید. خانم‌هایی که هر سال برای سال جدید دکوراسیون منزل را عوض می‌کنند، لوازم برقی جدید را جایگزین لوازم برقی سال قبل می‌کنند و خلاصه برای سال جدید از نو یک جهیزیه جدید می‌سازند...
۷