نکاتی که رفت و روب آخر سال را دلچسب می‌کند
توجه کنید قرار است فقط خانه و اسباب آن را تمیز و مرتب کنید یعنی قرار است خانه تکانی کنید نه خودکشی، پس لطفاً دست به کار‌های خطرناک نزنید.
تغییر سبک خرید متناسب با اوضاع اقتصادی
همه به نوعی در خرید‌های خود بیشتر دقت می‌کنند و چیز‌هایی را می‌خرند که واقعا به آن نیاز دارند و خرید موارد غیرضروری را از لیست زندگی خود حذف کرده‌اند. به عنوان مثال با گرانی‌های شب عید بسیاری از خانواده‌ها آجیل شب عید را از سبد خرید خود حذف کرده‌اند و معتقدند عید امسال بدون آجیل هم عید می‌شود و دلیلی ندارد که آجیل به این گرانی خریده شود.
مهارت‌های ارتباطی با فرزندان بزرگسال خانه
در ۲۰ سالگی شما یک دختر بالغ دارید، اما او هنوز هم ممکن است برخی از نگرش‌ها یا احساس بیم و نگرانی‌هایی را که در دوران نوجوانی تجربه کرده است در درون خود داشته باشد. بسیاری از جوانان در این دوران با والدین خود اختلاف و درگیری پیدا می‌کنند، لذا برای درگیری آمادگی داشته باشید.
پرهیز از افراط و تفریط در رفتار با فرزندان
یکی از اشتباهات والدین این است که فکر می‌کنند، چون پدر یا مادر شده‌اند اجازه هر رفتاری را با فرزندشان دارند، اما باید این واقعیت را پذیرفت که ما هم می‌توانیم اشتباه کنیم.
نحوه مواجهه با ترس‌های فرزندمان
ترس‌ها به دو دسته واقعی یا معقول و ترس‌های غیرمنطقی یا مرضی تقسیم می‌شوند. در واقع ترس با ریشه فوبیا نوعی از ترس است که خارج از اندازه لزوم وجود دارد و نمی‌توان با توضیح یا دلیل آن را رفع کرد.
5 راه کاهش اثرات منفی طلاق بر کودکان
ایجاد و مدیریت یک رابطه خوب بین والدین مطلقه و رفتار هماهنگ و یکپارچه والدین در حمایت از کودک همراه با تشویق فرزندان به حفظ احترام و ادامه رابطه با والد دیگر، احترام فرزندان به والدین را به همراه خواهد آورد و اثرات منفی طلاق را بر فرزندان کاهش می‌دهد.
توصیه‌هایی به مردان متأهل برای حفظ رابطه صمیمی با همسر
بدیهی است بچه‌ها در یک خانواده آرام و غیرمتشنج اوضاع روحی، روانی و رشد ذهنی خیلی بهتری خواهند داشت. خانواده‌های زیادی وجود دارند که در ایجاد چنین محیط خانوادگی با شکست مواجه می‌شوند.
خودداری از هراس‌های بزرگنمایی شده در برابر ازدواج
مهم‌ترین هدف ازدواج ایجاد محیطی امن همراه با تبادل آسودگی خاطر در سایه برقراری روابط عاطفی بین زن و مرد در فضایی پر از احساس در برخورداری از انگیزه‌های بی‌انت‌ها و پذیرش مسئولیت زندگی در جاده اعتدال است.
اسکناس‌های زبان بسته‌ای که جیب شیادان را گرم می‌کند
توانایی‌های یک فالگیر برای از هم پاشیدن زندگی‌های سالم را دست‌کم نگیرید. چه بسیار افرادی که خام حرف‌های جذاب این افراد سودجو شدند و زندگی‌شان را در اختیار آن‌ها قرار دادند. فالگیر‌ها افرادی هستند که بدون خدمات‌رسانی به جامعه، دست‌هایشان را در جیب مردم ساده‌دل و ساده‌اندیش گرم نگه می‌دارند.
انگیزه‌های رمالان و فالگیر‌ها فقط پول نیست
بیشترین طعمه‌های این دسته از افراد، زنان و دختران جوان هستند و از راه‌های گوناگون سعی در اغفال آنان دارند. بار‌ها در این زمینه از طریق رسانه‌ها، روزنامه‌ها و نشریات، خبر‌های ناگوار شنیده شده است.
۱۴