روایت الگوسازی از مرشد چلویی تا بچه پولدار‌های اینستاگرامی
حتماً خیلی از شما‌ها داستان مرشد چلویی را می‌دانید و برای دیگران نقل کرده‌اید. یکی از خوبی‌های شبکه‌های اجتماعی این است که ماجرا‌های آموزنده در آن‌ها دست به دست می‌چرخد و خوانده می‌شود. حکایت مرشد چلویی هم از آن دست مطالب خواندنی و پرفوروارد شبکه‌های اجتماعی است.
قدر آدم‌های بی‌شیله پیله زندگی‌مان را بدانیم
وقتی ساده باشیم همیشه بر لبمان لبخند است و حل مشکلات را برای خودمان راحت و ساده می‌کنیم. ساده که باشیم نامهربانی دیگران را هم که ببینیم گذشت می‌کنیم.
ازدواج‌هایی که اولش سخت است و بعد آسان می‌شود
وقتی خیلی جوان بودم و هنوز در خانه پدری خود زندگی می‌کردم در همسایگی ما خانواده‌ای زندگی می‌کردند که از وضعیت مالی خوبی برخوردار بودند. یک دختر و دو پسر داشتند که من با پسر‌های این خانواده دوست و صمیمی بودم.
توصیه‌هایی برای گردشگری در تعطیلات ۱۶ روزه
گردشگری‌های غیرمسوولانه گاهی هزینه‌های سنگینی روی دوش طبیعت می‌گذارد. یک استاد جهانگردی به نکات ساده‌ای برای کاهش خسارت به طبیعت در روز‌های تعطیل اشاره کرده است.
اندر حکایت عید و عیدی‌بازی‌های ما
از دی ماه خرید خودش را آغاز کرده؛ کفش از باغ سپهسالار، مانتو از نازی‌آباد، شلوار از تیراژه، دمدمای عید شده و منتظر است ماهواره بگوید روسری چه چیز و چه رنگ مد امسال است... این روایت خیلی از خانم و لابد آقایان در آستانه نوروز است...
نگاهی به روز‌های پایانی سال و آغاز سالی دیگر در 4 تصویر
زیبا‌تر از همه شاید آن است که در ثانیه‌های آخر سال فکر کنیم چه بودیم، چه شده‌ایم و قرار است در آینده چه کار کنیم. چقدر مفید بوده‌ایم و چقدر در جهت اصلاح خود گام برداشته‌ایم. چقدر آدم خوبی بوده‌ایم و چقدر خوب است در این لحظه زیبا جایی معنوی و روحانی را در نظر بگیریم تا تحول معنوی شامل حال ما باشد. ساده از این حول حالنا عبور نکنیم.
از تغییرات کوچک نتایج بزرگ بگیریم
نقش محوری لبنیات در تغذیه زنان باردار
رژیم غذایی کامل در دوران بارداری، سلامت و زیبایی مادر را حفظ و رشد نوزاد را تأمین می‌کند. در قدیم عقیده داشتند که خوراک زن حامله باید دو برابر غذای زن عادی باشد، البته درست است که زن حامله به مقدار بیشتری غذا احتیاج دارد، ولی خوراک روزانه او نباید از حد معینی تجاوز کند.
اختلالات روانی سم زندگی زناشویی است
اغلب افراد از تأثیرات اختلالات روانی بر روابط بین فردی و زندگی زناشویی غافل هستند و در مشاوره پیش از ازدواج یکی از توصیه‌های اکید به افراد، شناسایی اختلالات فوق است. همچنان که در زوج‌درمانی‌ها نیز یکی از درمان‌های مؤثر و کاربردی درمان اختلالات روان است. مهم‌ترین اختلالاتی که در این زمینه مطرح است را در ادامه می‌آوریم.
۹ مهارت برای درست انتقاد کردن
زبان انتقاد یعنی استفاده از لحن مناسب همراه با خوشرویی. قطعاً تسلط داشتن بر این مهم تأثیر زیادی در انتقال مفهوم به همراه دارد، اما با استفاده از لحن خشن و زبان بدن که عصبانیت و استرس شما را به همراه داشته باشد، نه تنها انتقاد شما تأثیرگذار نخواهد بود بلکه زندگی‌تان را به عرصه نبرد تبدیل خواهد کرد.
۱۲