ارتباطی که با کنترل بیشتر متلاشی می‌شود!
آمار‌ها حاکی از آن است که بیشترین طلاق‌ها در سال اول زندگی زناشویی اتفاق می‌افتد و در مرحله بعد، قبل از اینکه سن ازدواج به پنج سالگی برسد، زوجین از هم جدا می‌شوند.
بچه‌های طلاق بیشترین آسیب را می‌بینند
پژوهش‌های مختلف نشان داده در بیشترین آسیب‌های اجتماعی رد پایی از فرزندان طلاق به چشم می‌خورد. وقتی پدر و مادر کودک از هم جدا می‌شوند، به مثابه از بین رفتن چتر امنیتی فرزند است.
دلایل موجه و ناموجه برای کوک کردن ساز جدایی
اعتیاد از عواملی است که احتمال طلاق را بالا می‌برد. افرادی که به ورطه اعتیاد کشیده می‌شوند دچار تغییرات خلقی و رفتاری زیادی می‌شوند به طوری که زندگی را برای خانواده سخت و سخت‌تر می‌کنند. معمولاً از دست دادن شغل و بدرفتاری که متعاقب با شدت گرفتن اعتیاد خود را نشان می‌دهد چاره‌ای جز طلاق برای همسر باقی نمی‌گذارد.
اندر حکایت مصائب صف‌های طولانی گوشت
بدون گوشت هم می‌توان زنده ماند و زندگی کرد، ولی تحقیر شدن و کله سحر ایستادن برای چند کیلو گوشت اصالت زندگی‌مان را زیر سؤال می‌برد و ما را اسیر سودجو‌ها می‌کند. ما مردم روز‌های سخت هستیم که حتی غذای شب خود را به جبهه‌ها می‌فرستادیم تا اصالت‌مان حفظ شود، پس بیاییم اصالت‌مان را با چند کیلو گوشت معامله نکنیم!
بررسی رفتار مسئولانه و غیرمسئولانه در 6 تصویر
قضاوت کردن خودمان موجب می‌شود دریابیم کجای کارمان اشکال دارد. چه خطایی مرتکب می‌شویم و چقدر به دیگران آسیب می‌زنیم و چگونه می‌توانیم رفتار کنیم تا کمترین آزار را برای اطرافیان‌مان داشته باشیم.
کاهش مصرف غذاهای سرخ‌شده و فرآوری‌شده و گوشت‌های چرب و افزایش میزان مصرف میوه و سبزیجات می‌تواند بر سلامت روانی ما تأثیر بگذارد.
خشک شدن و احساس خارش در پوست و افزایش دمای بدن از نخستین علائمی بودند که این فرد با آنها مواجه شده است. پس از آن پزشکان آسیب‌هایی را به کبد، کلیه، قلب و شش‌ها را در این زن ۵۱ ساله تشخیص داده‌اند. این زن به مدت ۵ روز در بیمارستان دانشگاه ژیانگنان تحت مراقب بوده است.
یادداشتی راهبردی از دکتر مجتبی لشکربلوکی
حتماً همه ما از یک بار تا صدبار کاری را شروع کرده‌ایم، در ابتدای راه حسابی سر ذوق هستیم، کار‌ها به سرعت رخ می‌دهند، اما لحظه‌ای می‌رسد که نه شوق آغاز راه را داریم و نه توان رسیدن به پایان.
دعوا کردن با همسر یکی‌ از آن مسایل گریز ناپذیر زندگی‌ مشترک است. اما از آنجایی‌ که همین دعواها می‌‌تواند به بهبود رابطه در زندگی‌ مشترک نیز کمک کند، پس بهتر است اصول درست دعوا با همسرمان را یاد بگیریم.
رنج روزهای تعطیل برای آدم‌های غمگین
چه کسی حکم کرده است که جمعه‌ها باید صرف مهمانی و گشت و گذار و تفریح شود؟ اگر آدم تنهایی باشید، یا به هر دلیلی از نظر ذهنی شرایط مناسبی نداشته باشید، احتمالاً ترجیح می‌دهید که وقتی بقیۀ اعضای خانواده می‌روند مهمانی، زیر پتوی خودتان مچاله شوید و به عالم و آدم بد و بیراه بگویید. آلن دو باتن حق را به شما می‌دهد، اما حرف‌هایی هم برایتان دارد.
۱۳