تغییر سبک نگرش جوانان گرایش به ازدواج را کاهش داده است
ازدواج برای بسیاری از جوانان ما رسیدن به یک سعادت رؤیایی است که در سایه امکاناتی فراهم می‌شود که باید باشد تا تحقق یابد. در حالی که این شرایط همان چیزی می‌تواند باشد که زوجین باید در کنار هم و با اشتراک گذاشتن توانایی‌هایشان به آن برسند.
این مسیر را شانه به شانه هم باید طی کرد
اگر زوجین نتوانند با یکدیگر حرف بزنند پس انگیزه دادن و قول دادن و اعتماد کردنی هم به وجود نمی‌آید. باید آن‌ها بتوانند لب به کلام زیبا باز کنند تا بتوانند انگیزه ایجاد کنند.
تماشاچیانی که مسابقه جدایی را داغ‌تر می‌کنند
تنها برنده بازی طلاق، وکلا هستند که در هر صورت به پول خود می‌رسند! پرونده‌های خانواده را ابزاری برای کسب درآمد نگریستن به خودی خود خطرناک است و می‌تواند به شدت آسیب‌زننده باشد
غرق خودشیفته‌ها در رودخانه توهم
از نظر روانشناسی، شخصیت نارسیسم (خودشیفته) نوعی بزرگ‌بینی توأم با اغراق است که فرد نسبت به خودش دارد. در واقع فرد از هر آنچه که هست خودش را بهتر و زیباتر می‌بیند و تصور می‌کند که از بقیه مهم‌تر است
با جسی‌ها و پاپی‌ها به کجا می‌رویم؟
اسلامى که از آن سخن می‌گوییم و به اعتقاد برخى باید بر اساس آن به حقوق حیوانات احترام بگذاریم مگر نگفته نباید حیوان نجس را در خانه نگهدارى کرد؟ در کجاى اسلام آمده که احترام به حیوانات، اسیر کردن آن‌ها در چهاردیوارى آپارتمان است، در کجاى دین ما گفته شده که باید با یک حیوان مانند انسان رفتار شود؟
فخرفروشی با سگ‌بازی
بی‌شک تأثیر شبکه‌های ماهواره‌ای و برخی شبکه‌های اجتماعی بر سبک زندگی برخی جوانان ما آن‌ها را به جایی رسانده که نمایش سخیف سگ‌گردانی و سگ‌چرانی و سگ‌بازی را یکی از ابزار امروزی بودن و برتری قلمداد می‌کنند. بعضی از هنجار فرستان در الگودهی و الگوسازی حرکاتی انجام می‌دهند که موجب تشویق جوانان و دیگر افراد به این حرکت می‌شود
چگونه بر عوامل رخوت و تنبلی غلبه کنیم؟
این خیلی دردناک است که به جای اینکه تأثیر مثبتی در زندگی بگذاریم، عاملی شویم برای بزرگ شدن فضای منفی یا دست کم پایین آمدن کار‌های مثبت در زندگی. به نظر می‌رسد تلاش ما در این‌باره یک وظیفه انسانی است.
مقابل عوامل بازدارنده ایستادگی کنیم
وقتی قرار است کاری در دنیا انجام شود ممکن است به راحتی انجام نگیرد. به نظر می‌رسد این یکی از راز‌هایی است که برخی به آن دست پیدا کرده‌اند.
تجربه شیرین خانواده‌ای که هزینه ماهانه خود را با چند راهکار ساده به نصف کاهش دادند
در گام نخست، به اتفاق همسرم هزینه‌های جاری ماهانه را مرور کردیم. ابتدا مشخص کردیم بخش اصلی دریافتی ما صرف چه چیز‌هایی می‌شود؟ اگر شما ندانید پولتان چگونه و بابت چه چیزی خرج می‌شود، نمی‌توانید تصمیم بگیرید چه هزینه‌ای را باید کاهش دهید؟
در المپیک زندگی همه برنده نمی‌شوند
در عصری زندگی می‌کنیم که امکانات زندگی متنوع و فراوان شده و در بیشتر زندگی‌ها این امکانات آسایشی در حد مطلوبی دیده می‌شود. از شیر آب گرم و سرد تا صندلی‌های ماساژ کمترین و بیشترین اسباب آسایشی هستند که می‌توان در خانه تصور کرد.
۱۳