مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی آغاز شد.
عباس حاجی نجاری
در آستانه برگزاری نشست مجمع عمومی، درخواست مذاکره امریکایی‌ها با ایران شدت پیدا کرده و برخی از خبرگزاری‌ها از تلاش کاخ سفید برای برگزاری دیداری بین آقای روحانی و ترامپ (حتی به طور تصادفی) سخن به میان آورده‌اند. در رسمی‌ترین مطالبه برای مذاکره، برایان هوک نماینده ویژه امریکا در امور ایران که مسئولیت تجمیع فشار‌ها علیه ایران را در گروه اقدام ویژه علیه ایران در وزارت خارجه امریکا بر عهده گرفته است
اولین سفر به نیویورک پس از خروج امریکا از برجام
در آستانه سفر رئیس‌جمهور به نیویورک انتشار برخی اخبار حاشیه‌ای در خصوص شرکت رئیس‌جمهور در این اجلاس نشان از اهمیت این سفر و حساسیت افکار عمومی دارد.
عضو شورای راهبردی مجمع جهانی صلح اسلامی در گفت‌وگو با «جوان» عنوان کرد
دیر زمانی است که ملل، فرهنگ‌ها و ادیان توحیدی، صلح و عدالت را به عنوان بخشی مهم از شاخص‌های زندگی متعالی انسان و جامعه بین‌المللی مطالبه کرده و بشریت را به این مسیر فراخوانده‌اند، اما در عمل، به همان میزان که مطالبه این ارزش‌های مشترک بشری و ادیانی تقویت شده، ظلم و بی‌عدالتی هم در برخی نقاط جهان به ویژه توسط برخی بازیگران تشدید شده است.
دکتر عماد افروغ:
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه در محرم امسال سره از ناسره مشخص خواهد شد، گفت: بحث مذاکره امام حسین (ع) یکی از همان ناسره‌ها است و کسانی که آن را مطرح می‌کنند، به دنبال تحریف عاشورا هستند.
خطیب نماز جمعه تهران:
در واقعه عاشورا با یک عمل ناب و خالص مبتنی بر آموزه‌های وحیانی و عقلانی روبه‌رو هستیم و باید از این منطق درس بیاموزیم.
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه در محرم امسال سره از ناسره مشخص خواهد شد، گفت: بحث مذاکره امام حسین(ع) یکی از همان ناسره‌ها است و کسانی که آن را مطرح می کنند، به دنبال تحریف عاشورا هستند.
در حسینیه امام خمینی (ره):
مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از مردم دلداده اهل بیت علیهم‌السلام در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش:
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب کشور با اشاره به آمادگی کامل نیرو‌های مسلح گفت: آماده‌ایم هر تهدیدی را حتی خارج از مرز‌های سرزمینمان پاسخ دهیم.
سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس:
سخنگوی فراکسیون روحانیت مجلس گفت: امروز برخی مسئولان در مقابل عربده‌کشی‌های استکبار جهانی با کوچکترین مسئله‌ای عقب‌نشینی می‌کنند و راضی به پذیرش ذلت می‌شوند.
۲