ظریف:
وزیر امور خارجه کشورمان دخالت‌های آمریکا در منطقه را عامل هرج‌ومرج و ایجاد تروریسم و افراط‌گرایی دانسته با رد اتهامات آمریکا علیه ایران گفت: ایران تا زمانی که دولت سوریه بخواهد در این کشور می‌ماند.
آیت‌الله کعبی در تبیین بیانیه رهبر معظم انقلاب:
دعوت جوانان به حضور در صحنه مدیریت جهادی نظام بر پایه اصل ما می‌توانیم یکی از ابعاد بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب است.
سیدعبدالله متولیان
بیانیه راهبردی رهبر انقلاب اسلامی موسوم به «گام دوم»، پس از راه‌پیمایی تماشایی و بی‌نظیر مردم در بزرگداشت چهلمین ۲۲ بهمن انقلاب اسلامی، تمامی نقشه‌های دشمن در سال‌های اخیر برای «تردیدافکنی»، «باورسوزی»، «بزرگنمایی مشکلات»، «تحقیر حرکت انقلابی مردم»، «دستاورد سوزی»، «عصبانی کردن و پشیمان سازی مردم»، «ایجاد تقابل مردم/نظام» و... را خنثی و نقش بر آب، کام مردم را شیرین و شمشیر زبان اهل بصیرت در دفاع از انقلاب اسلامی را علیه جنود ابلیس و لشکر یأس و ناامیدی از نیام بیرون کشیده و جرئت دفاع از نظام اسلامی به مردم بخشید.
مردم اصفهان دیروز با شهدای عملیات تروریستی زاهدان وداع باشکوه و به یادماندنی کردند. یک تشییع تاریخی برای مردانی که در محور خاش- زاهدان مورد حمله انتحاری تروریسم تکفیری قرار گرفتند. این خط وحدت ماست؛ شهروند اصفهانی برای دفاع از سیستان و بلوچستان جان می‌دهد؛ چه آنکه امنیت هر نقطه از این سرزمین امنیت همه ماست. اینگونه حیات و ممات ما، خون ما، زندگی ما درهم آمیخته است. دفاع از مرز مشترک ما با پاکستان، مرز خطرناک تکفیر و اسلام، بر عهده همه مردم ایران است و یگان‌های مختلف سپاه از استان‌های مختلف ایران اعزام می‌شوند. قرعه این بار به نام مردان مردستان لشکر ۱۴ امام حسین علیه السلام درآمد و قرعه‌شان قرعه شهادت شد. فرمانده کل سپاه نیز در این مراسم تشییع از شورای عالی امنیت ملی خواست دست سپاه را برای انتقام از عربستان و امارات باز بگذارد.
مهدی عامری
متأسفانه در داخل کشور عده‌ای نسبت به اسلام و دین افکاری دارند که مثلاً اسلام با رفاه و خوشگذرانی سازگار نیست یا انقلاب با رفاه سازگاری ندارد. این‌ها تفکرات نادرستی است که به نام اسلام، مردم را ناامید کرده و به نام انقلاب و نظام اسلامی ناامیدی را به جامعه تزریق و چهره‌ای منفی از دین و نظام اسلامی ترسیم می‌کنند.
آملی‌لاریجانی: آیا واقعاً مصلحت است که با خواسته‌های قلدرمآبانه غربی‌ها همراهی شود؟
«ما باید به این مطلب توجه داشته باشیم که در تأیید و تصویب پالرمو اگر نظری بدهیم آیا واقعاً آن چیزی است که اروپایی‌ها از ما خواسته‌اند یا امر فراتری همچون FATF را از ما توقع دارند؟»
دستیار و مشاور فرمانده کل قوا گفت: عوامل تروریستی حادثه زاهدان در کشور همسایه آموزش عملیات انتحاری دیده بودند و کشور همسایه و سازمان اطلاعات ISI بایستی پاسخگوی دولت و ملت ایران و سپاه پاسداران باشد.
سرلشکر جعفری:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دولت های خائن امارات و عربستان بدانند که صبر جمهوری اسلامی ایران به سر آمده و نظام اسلامی حمایت های مخفیانه شما از گروهک های تکفیری را تحمل نخواهد کرد، عنوان کرد: انتقام خون شهیدان ما را از دولت های امارات و عربستان خواهیم گرفت.
وزیر امور خارجه با قدردانی از دلسوزی علی کریمی درخصوص نگرانی از فشار بر مردم گفت: نباید فضاسازی‌های یک‌جانبه را داوری کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: متأسفانه محافلی در اروپا وجود دارد که تلاش می کند، ایران را از خودکفایی دفاعی دور کنند؛ البته چنین موضوعی هرگز تحقق نخواهد یافت.
۲