محمد اسماعیلی
سخنان روز گذشته مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا در پایگاه هوایی مک‌دیل در فلوریدا درباره ضرورت استمرار دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ایران را می‌توان از ابعاد مختلف مورد ارزیابی قرار داد.
روحانی دیروز در جلسه هیئت دولت خبر داد که از طریق یکی از رهبران جهان مطلع شده است ترامپ از رفتارش با ایران (خروج از برجام و تشدید تحریم‌ها) پشیمان شده و این تقصیر را گردن بولتون انداخته و گفته همه‌اش کار بولتون است.
امریکایی‌ها طی یک هفته اخیر در تلاش بودند ایران را متهم به حمله پنهان به نفتکش‌ها در دریای عمان با هدف فراهم ساختن زمینه اختلال ترانزیت نفت از تنگه هرمز کنند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: «تا زمانی که ناقضان برجام به مسیر تعهدات بازنگردند، مرحله به مرحله و با جدیت تصمیم برجامی ایران را ادامه می‌دهیم.»
تصویر زیر، تفاوت مبل حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در دو دیدار ۲۰ سال پیش و اخیر ایشان را نشان می‌دهد.
روحانی در جلسه هیات دولت:
رئیس‌جمهور در جریان جلسه هیئت دولت گفت: توقف برخی اقدامات در چارچوب بند‌های ۲۶ و ۳۶ برجام به رغم تبلیغات ناصحیح بعضی کشورها، حداقل اقدام تهران در واکنش به نادیده گرفتن روح اصلی برجام است.
با حضور سردار غیب پرور
آئین کلنگ زنی ۵۰۲ پروژه احداثی و تعمیری ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در منطقه سیل زده شاکریه از توابع سوسنگرد استان خوزستان به دست سردار غیب پرور انجام شد.
کمالوندی:
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: مهلت دوماهه ایران به طرف‌های باقیمانده در برجام قابل تمدید نیست و براساس برنامه زمان‌بندی‌شده، گام دوم برداشته شد.
سرلشکر سلامی:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه پشت سر منطق مذاکره، جنگ و تخلیه شدن از قدرت و تسلیم نهفته است، گفت: ما به پیروزی نزدیک هستیم و تنها راه حل ما مقاومت است که بر مصلحت ملی و انقلابی ما منطبق است.
محمد اسماعیلی
تصمیم ایران مبنی بر چهار برابر کردن تولید اورانیوم کمتر غنی شده (۶۷/ ۳ درصد) و افزایش میزان تولید اورانیوم به بالاتر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم با واکنش‌های قابل تأمل مقامات غربی مواجه شد، واکنش‌هایی که بوی تهدید دارد و نمایانگر اراده غرب جهت افزایش هزینه‌های حقوقی-سیاسی با بهره‌گیری از حفره‌های موجود در متن برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است.
۱