محمدجواد ظریف:
محمدجواد ظریف از توافق با ترکیه برای ایجاد سازوکاری مشابه اینستکس خبر داد.
حسن روحانی در مراسم رژه بزرگ روز ارتش:
حسن روحانی طی سخنانی در مراسم رژه بزرگ روز ارتش گفت: «پس از اعلام زشت دولت فریبکار آمریکا نسبت به تروریست خواندن نیروی فداکار سپاه پاسداران دیدید که همه مردم یکپارچه کنار سپاه بودند و کنار سپاه نیز خواهند ماند، به این دلیل که سپاه همواره کنار مردم بوده و برای همیشه کنار مردم خواهد بود.»
‌ستادکل نیرو‌های مسلح:
سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هیچ صفحه‌ای ندارد.
دبیر ستاد حقوق بشر:
دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با اشاره به اینکه موج جدیدی از تهاجم حقوق بشری علیه ایران به راه افتاده است، گفت: حقوق بشری که غربی‌ها در مورد آن صحبت می‌کنند می‌تواند یک تروریست را به عنوان فعال حقوق بشر جای بزند.
رسول سنایی‌راد
اقدام خصمانه و احمقانه رئیس‌جمهور امریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران به لیست سازمان‌های تروریستی، این سؤال را مطرح می‌کند که مگر سپاه چه کرده که موجب واکنش عصبی و کینه‌توزانه امثال ترامپ و تیم ضدایرانی همراه او گردیده است.
رئیس جمهور با بیان اینکه سیل اخیر در کشور مشکلات گسترده‌ای برای مردم ایجاد و خسارت‌های زیادی به زیربناها، اراضی کشاورزی و منازل مسکونی وارد کرد، تأکید کرد: مردم مناطق سیل‌زده، به هیچ وجه نباید نسبت به جبران خسارات نگرانی داشته باشند چرا که دولت با افتخار در این مسیر تلاش خواهد کرد و با کمک هم و دست به دست یکدیگر، خرابی‌ها را بهتر از گذشته خواهیم ساخت.
چرا رهبر معظم انقلاب شکست‌های گذشته غرب علیه ایران را ناظر بر آینده نیز می‌دانند؟
پیشینه دشمنی‌های ضدایرانی حداقل به پیروزی انقلاب اسلامی باز می‌گردد و در تمام دوره‌های ریاست جمهوری امریکا از کارتر، ریگان و واکربوش گرفته تا کلینتون، بوش پسر و اوباما و ترامپ با توطئه‌های گسترده و دامنه‌دار ادامه داشته و عملاً هیچ دستاوردی برای آن‌ها به دنبال نداشته است.
نگاهی به دلایل تأکید بر جوانگرایی از سوی رهبر معظم انقلاب
یکی از مهم‌ترین اصولی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم به آن پرداخته‌اند، بحث جوانگرایی بود که تنها راه‌حل در مقابل نظام جمهوری اسلامی از مشکلات و چالش‌های فعلی است.
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، ظهر دیروز در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیرو‌های مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیرو‌های مسلح و زیبا خواندن دست برادری ارتش و سپاه پس از اقدام زشت امریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند، اجتناب کنند.
روحانی:
رئیس جمهور با بیان اینکه سیل اخیر در کشور مشکلات گسترده‌ای برای مردم ایجاد کرد، گفت: مردم مناطق سیل زده، به هیچ وجه نباید نسبت به جبران خسارات نگرانی داشته باشند؛ چرا که دولت با افتخار در این مسیر تلاش خواهد کرد و با کمک هم و دست به دست یکدیگر، خرابی‌ها را بهتر از گذشته خواهیم ساخت.
۱