جلسه علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد
جلسه صحن علنی مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل آغاز شد و سوال از وزیر کشور در دستور کار قرار گرفت.
رهبر معظم انقلاب در دیدار با شاعران:
رهبر معظم انقلاب در دیدار با شاعران فرمودند: «من راجع به زبان فارسی حقیقتاً نگرانم، زیرا در جریان عمومی، زبان فارسی در حال فرسایش است.»
محمد اسماعیلی
«من کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شوم... من به دنبال جنگ با ایران نیستم، اما ما همچنین نمی‌خواهیم ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد... اگر من بخواهم با ایران وارد جنگ شوم آن جنگ اقتصادی خواهد بود.»
سیدعبدالله متولیان
آسیب‌شناسی دقیق و جامع، مهم‌ترین و فوری‌ترین اقدام در آغاز گام دوم انقلاب است. بر اساس آموزه‌های دینی و بیانات و تأکیدات امامین انقلاب، از میان همه آسیب‌های متصور، اشرافی‌گری و خوی کاخ‌نشینی و میل به تجملات خطرناک‌ترین و پرضررترین آسیب انقلاب و کشور محسوب می‌شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:
سند ۲۰۳۰ اصلاً در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نشد، دولت و آقای رئیس جمهور این سند را نه در شورا و نه در مجلس و نه در هیچ نهاد قانونی دیگری مطرح نکردند.
رئیس قوه قضائیه تأکید کرد
رئیس قوه قضائیه، اندیشه و عمل انقلابی را تنها راه برون رفت از مشکلات دانست و با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری به عقلانیت، صبر و مقاومت که از ویژگی‌های امام حسن (ع) است نیاز داریم، تأکید کرد: افزایش اعتماد مردم به نظام و کارآمدی آن، موجب تقویت امنیت و اقتدار ملی خواهد شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی:
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است: نفوذی‌ها بدترین شرایط را در کشور دارند زیرا حقوق شان به ریال است، اما باید برای خانواده‌های‌شان که در خارج از کشور هستند پول به دلار ارسال کنند.
در راستای اجرای ابلاغیه شورای عالی امنیت ملی، ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم کشور با طراحی جدید به حدود چهار برابر افزایش یافت.
ترامپ دنبال مذاکره با ایران از راه تحریم و جنگ‌طلبی است تا اعتبار انقلاب اسلامی را به زعم خود از بین ببرد
تأکید ترامپ بر ویران شدن اقتصاد ایران در جریان تحریم‌ها در حقیقت ادامه همان سیاست قدیمی است که دولت امریکا سال‌های گذشته نیز آن را دنبال کرده و حالا با ایجاد یک جنگ روانی گسترده در خصوص جنگ به دنبال تاثیرگذاری بیشتر از آن است.
ظریف:
وزیر خارجه ایران در پیامی توییتری ضمن رد تهدید توییتری رئیس‌جمهور آمریکا به او یادآور شد که همانطور که «اسکندر مقدونی»، «چنگیزخان» و دیگر مهاجمان نتوانستند ایران را از بین ببرند، او نیز راه به جایی نخواهد برد.
۳