این روز‌ها دوگانه مقاومت یا سازش و مذاکره در رسانه‌ها زیاد به چشم می‌خورد و باید به این پرسش پاسخ داد که نتیجه کدام یک از این دو رویکرد، ممکن است به جنگ بینجامد؟
چرا نظام جمهوری اسلامی به وعده‌های هسته‌ای غرب بی‌اعتماد است؟
بدعهدی‌های فراوان غرب در خصوص توسعه فناوری هسته‌ای در ایران سبب شده است ایران به دنبال توسعه درون‌زای برنامه اتمی خود برپایه توانمندی دانشمندان ایرانی باشد.
رئیس قوه قضاییه:
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه از بررسی مصادیقی که مردم به واسطه آن‌ها به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند می‌توان به موضوعات و مشکلاتی دست یافت که نیازمند برطرف ساختن از طریق دولت، مجلس و قوه قضاییه است، بر ضرورت توسعه ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردم جهت کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی تاکید کرد. تصویر پاسخ رهبر انقلاب به نخست وزیر ژاپن، ترکیبی از خردمندی دیپلماتیک و رفتار انقلابی بود
واکنش سردار باقری به حادثه اخیر نفتکش‌ها در دریای عمان:
رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با اشاره به حوادث اخیر در خلیج فارس، گفت: جمهوری اسلامی ایران چنانچه اراده‌ای مبنی بر جلوگیری از صدور نفت از خلیج فارس را داشته باشد، به دلیل قدرتمندی کشور و نیرو‌های مسلح آن اراده را به طور کامل محقق و به طور علنی و آشکار اعلام خواهد کرد.
عباس سلیمی نمین
رئیس جمهور کنونی آمریکا اگر اهل مذاکره بود هرگز برجام را ترک نمی کرد. آن چه می تواند مذاکره سازنده را رقم زند، بازگرداندن آمریکا به برجام و واداشتن این کشور به پای بندی به تعهداتش در چارچوب این توافق بین المللی خواهد بود.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با حضور در مجتمع آب سنگین خنداب به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
نشریه آمریکایی «واشنگتن پست»:
مقاله‌نویس واشنگتن پست اعلام کرد در صدای رهبر ایران می‌توان بازتاب این جمله آیت‌الله خمینی را شنید که گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
لایحه دوفوریتی‌ای که تبدیل به مصوبه دولت شد
با توجه به تصویب نشدن دوفوریت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجلس و در آستانه برگزاری نشست جدید گروه ویژه اقدام مالی FATF، دولت متن لایحه مذکور را مجددا تصویب کرد و در قالب مصوبه دولت به نهاد‌های ذیربط ابلاغ کرد.
صفارهرندی مطرح کرد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی به‌دنبال بدعت‌گذاری در خط انقلاب هستند، گفت: متأسفانه عده‌ای به‌دنبال آنند که محاکمه‌گران منافقان را قاتل و عاملان شهادت و ترور ۱۷هزار نفر را مظلوم نشان بدهند.
آمریکا با سوءاستفاده از قدرت خود در حوزه اقتصادی و به‌خصوص قدرت دلار شفافیت مالی موردنظر خود را از طریق گروه ویژه اقدام مالی (FATF) به کشور‌های دنیا تحمیل می‌کند و هرگونه سرپیچی از این قوانین را با قطع رابطه اقتصاد آمریکا با آن کشور تنبیه می‌کند
۵