قوه قضائیه نیاز به تغییر دفعی و بازسازی مجدد دارد
زمان زیادی است که احساس نیاز به تحول در دستگاه قضایی کشور حس می‌شود. بخش زیادی از این نیاز به تحول به سیستم اداری دادسرا‌ها و دادگاه‌ها برمی‌گردد.
مصباحی مقدم:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اعمال فشار‌هایی که به تصمیم‌گیران کشور جهت بررسی کنوانسیون‌های زیرمجموعه FATF اعمال می‌شود، گفت: این مجموعه تصمیمی نمی‌گیرد مگر اینکه بررسی‌های کارشناسی دقیقی کرده باشد.
عباس حاجی‌نجاری
امریکایی‌ها به دلیل فاصله جغرافیایی با دیگر کشور‌های جهان، تاکنون مورد تعرض جدی دیگر قدرت‌ها نگرفته و به دلیل سلطه‌ای که در قرن اخیر و به‌ویژه بعد از جنگ جهانی دوم با استفاده از سلاح اتمی برای خود ایجاد کرده‌اند، برای خود مصونیتی حتی در برابر دیگر کشور‌های دارای قدرت هسته‌ای ایجاد کرده‌اند.
یادداشت سردبیر
مسئولان اقتصادی کشور و شخص رئیس جمهور و بسیاری از ائمه جمعه را هیچ‌گاه در «بازار» ندیده‌ایم. برخی از آن‌ها ۴۰ سال است که شخصاً چیزی از بازار نخریده‌اند. آفت‌های دور بودن مسئولان اصلی و اقتصادی و اجرایی از ماهیت بازار، قابل شمارش نیست.
استمرار سایه اقتدار ایران در منطقه غرب آسیا در سالی که گذشت
سال ۱۳۹۷ با تمام فراز و نشیب‌هایش رو به پایان است و یک سال دیگر به عمر انقلاب اسلامی اضافه شد؛ سالی که جنگ اقتصادی غرب علیه جامعه ایرانی با ناکارآمدی و ناتوانی جریان غرب‌گرای داخلی توأم شد و جامعه ایرانی با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو شدند و در عین حال بر اساس رؤیاپردازی غربی‌ها اقدام به لشکرکشی خیابانی نکردند و ۴۰ سالگی انقلاب را در هفته‌های منتهی به پایان سال جشن گرفتند.
ابوالحسن سلطانی‌زاده
در تعریف جنگ هیبریدی گفته می‌شود یک جنگ ترکیبی، پیچیده و هوشمند که حریف از همه ابزار‌ها برای پیروزی از آن‌ها استفاده می‌کند.
انتقاد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از دوگانگی غرب در قبال تروریسم
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی رسانه‌های دنیای غرب مثل رسانه دولتی انگلیس در بازگو کردن حمله به نمازگزاران نیوزلندی حتی از تعبیر «حمله تروریستی» استفاده نکردند.
فردا یکشنبه ۲۶ اسفند ماه رئیس جمهور برای دیدار مردمی و افتتاح طرح‌های نفتی به استان بوشهر می‌رود.
واعظی در پاسخ به این سوال که اگر اتفاقی که برای وزیر خارجه در جریان سفر اسد به ایران افتاد، برای شما می‌افتاد، چه واکنشی نشان می‌دادید؟ می‌گوید: «صبر می‌کردم صبح شود، قطعا خدمت آقای رئیس‌جمهور می‌آمدم، با ایشان صحبت می‌کردم و هر حرفی که داشتم در آنجا مطرح می‌کردم و به توافق می‌رسیدم که باهم چه کار کنیم.»
آخرین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام با دستورکار بررسی برخی مصوبات بودجه‌ای مجلس شورای اسلامی آغاز و بررسی CFT و پالرمو در این مجمع به سال آینده موکول شد.
۵