نظرسنجی «جوان آنلاین»؛
چهارشنبه گذشته با تایید شورای نگهبان، قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان صورت نهایی قانونی به خود گرفت و دستگاه‌های مختلف باید خود را برای اجرای این قانون آماده کنند.
تکلیف شهردار چندماهه تهران از سوی نمایندگان مجلس روشن شده و افشانی با دوپینگ و استفساریه و ... نیز باید از خیابان بهشت کوچ کند. شورای اسلامی شهر تهران باید در یک سال سومین شهردار تهران را انتخاب کند.
«دفاع از یک جاسوس، سیاهنمایی درباره ایران و تخطئه نیرو‌های امنیتی» خلاصه گفت‌وگوی چند روز پیش دستیار ویژه حسن روحانی در امور حقوق شهروندی است که با آسوشیتدپرس مطرح کرده است!
یک هفته به دوئل دیپلماتیک ایران و آمریکا بحث‌ها درباره حضور ایران در شورای امنیت بالا گرفته است
اروپا قابل اعتماد است؟
بعد از خروج آمریکا از برجام آقای ظریف، وزیرامورخارجه دیدارهایی را با سران کشورهای اروپایی در بروکسل برگزار کردند تا اروپا در نبود آمریکا تضمین‌های لازم را به ایران برای باقی ماندن در برجام بدهد، تا به امروز اما اتحادیه اروپا به جز ارائه بسته‌ای که بنا بر گفته رییس‌جمهوری ناامیدکننده بود، اقدامی عملی نکرده است، آن‌هم در شرایطی که شرکت‌های اروپایی یکی یکی برای خروج از ایران مسابقه گذاشته‌اند.
«دستیار رییس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی» است و در دولت یازدهم «معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری» را عهده‌دار بود، علاقه زیادی به مصاحبه با رسانه‌های غربی به‌ویژه آسوشیتدپرس دارد اما هربار در مصاحبه‌هایش سخنانی را می‌گوید که خوراک رسانه‌ای دشمنان می‌شود و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد؛ این‌بار نیز سبب شد تا عملکرد قوه‌قضاییه و همراهی این نهاد با دولت زیر سؤال برود.
ولایتی در نشست «نگاه به شرق»:
نشست علمی تبیین سیاست‌های راهبردی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با عنوان «نگاه به شرق» صبح روز شنبه (24 شهریور) با حضور علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، اساتید دانشگاه و جمعی از کارشناسان و دانشجویان حوزه روابط بین‌الملل در موسسه انقلاب اسلامی برگزار شد
ابو‌محمد عسگر‌خانی، استاد گروه روابط بین‌الملل در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است. او به‌خاطر تجارب فراوانی که در سال‌های اخیر در عرصه دیپلماتیک به دست آورده و همچنین به دلیل تحقیقات گسترده در عرصه مسائل بین‌المللی و سیاست خارجی ایران، بر دقایق روابط ایران با بسیاری از کشورها مسلط است.
بررسی آماری نشان می‌دهد مجموع صادرات کالا و خدمات ایران به عراق ۵ برابر بیشتر از صادرات ایران به ۲۸ کشور اروپایی است و شاید این راز تلاش برای تخریب رابطه ۲ کشور باشد.
یکی از مورخین برجسته کشورمان در بخش سوم از یادداشت خود در نقد ادعاهای اخیر کروبی، به ماجرای «مطلقه» و «انحلال مجلس» پرداخت.
۴