فریدون حسن
شنیدن برخی خبر‌ها و عکس‌العمل‌ها و واکنش‌ها در دنیای ورزش بسیار تأمل‌برانگیز است. تصور ما بر این است که در دنیای قهرمانی و ورزش حرفه‌ای جهان فقط و فقط به کسب موفقیت و مدال می‌اندیشند، بدون اینکه به حواشی و مسائل اخلاقی یک ورزشکار توجه داشته باشند.
بازی‌های المپیک و پارالمپیک قطعاً تابستان سال آینده برگزار خواهد شد
مقامات کشور ژاپن مصمم هستند بازی‌های المپیک و پارالمپیک را تابستان سال آینده برگزار کنند. در حالی که قرار بود توکیو تابستان امسال میزبان بازی‌های ۲۰۲۰ باشد، شیوع کرونا همه برنامه‌ها را به هم ریخت و با توافق ژاپن و IOC بازی‌ها یک سال به تعویق افتاد.
اتهام وزیر ورزش ایتالیا به ستاره کرونایی یووه
نگاهی به وضعیت اردو‌های المپیکی کشورمان در دوران شیوع ویروس کووید ۱۹
اگر تا دیروز یک درصد هم احتمال داشت المپیک توکیو سال آینده برگزار نشود، با صحبت‌های روز جمعه نخست وزیر ژاپن پرونده لغو المپیک بسته شد و ژاپنی‌ها می‌گویند که با کرونا یا بدون کرونا، مشعل این رقابت‌ها مرداد سال آینده در توکیو روشن می‌شود؛ یک خبر خوب برای المپیکی‌ها کشورمان که در هشت ماه گذشته در بیم و اضطراب لغو کامل بازی‌ها بودند.
لزوم توجه و تشویق ورزشکاران مدال‌آور در گفت‌وگوی «جوان» با سعید فائقی، معاون سابق سازمان تربیت بدنی
اگر بدانیم چه قولی می‌دهیم و به موقع برای عملی کردن آن اقدام کنیم، دیگر با چنین مشکلاتی مواجه نخواهیم شد، اما متأسفانه در مدیریت با مشکل مواجه هستیم و برنامه‌ریزی نداریم و همین مسئله باعث شده تا امروز با مشکلات عدیده‌ای نظیر نحوه پرداختی‌های سال ۹۷ مواجه شویم
چهره متفاوت پرسپولیس از نیمه نهایی تا فینال
حضور برای دومین بار در فینال لیگ قهرمانان آسیا طی سه سال موفقیت بزرگی برای قهرمان متوالی چهار دوره رقابت‌های لیگ برتر ایران است. با این وجود تغییرات متعدد در کادر مدیریتی و فنی باشگاه حالا دارد به ترکیب تیم هم سرایت می‌کند. به طوریکه با نگاهی کوتاه به ترکیب پرسپولیس از فینال با کاشیما تا فینال ۲۰۲۰ به وضوح نشان می‌دهد که پرسپولیس دیگر آن تیم با ثبات قبلی نیست. هرچند که این تغییرات تا به امروز برای سرخپوشان نتیجه منفی در پی نداشته، اما باید دید در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم ضرری به دنبال نخواهد داشت؟
کادر مدیریت استقلال فردا (یکشنبه) تکلیف مطالبات وینفرد شفر را برای باز شدن پنجره نقل و انتقالات مشخص می‌کند.
رسانه‌های عربی اعلام کردند که کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد که یک تیم عربستانی را از فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا کنار بگذارد.
معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با درخشان توصیف کردن کارنامه وزارت ورزش و جوانان در توسعه زیر ساخت‌ها گفت: تلاش بر این بوده که در اقصی نقاط کشور اماکن، سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی احداث و در اختیار مردم قرار بگیرد.
۶