از عضوگیری شبانه تا لغو عضویت ناگهانی اعضای انجمن اسلامی
انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در بریتانیا هر سال آبان ماه با حضور اعضای رسمی این تشکل برگزار می‌شود، اما این انتخابات اخیرا با حواشی زیاد به صورت ناگهانی و زود‌تر از موعد برگزار شد!
آیت‌الله جوادی آملی:
مرجع تقلید شیعیان گفت: داشتن نمازخانه، برگزاری نماز جماعت و حضور نماینده ولی فقیه در دانشگاه لازم است، اما این‌ها از جنس دانشگاه نیستند و دانشگاه را اسلامی نمی‌کنند.
افزایش رشد اقتصادی با افزایش دانشگاه‌ها
بر اساس اطلاعات جدید مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور پیش‌بینی می‌شد سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی در پایان برنامه پنجم توسعه به سه درصد افزایش یابد، اما پس از پایان اجرای این برنامه این سهم تنها به حدود نیم‌درصد رسید و اکنون در میانه برنامه ششم نیز چشم‌انداز قابل‌توجهی ارائه نشده است.
دانشجویان در نامه به رئیس دستگاه قضا خواستار برخورد با همه مفسدان شدند
بیش از یک دهه است که تشکل‌های دانشجویی و به‌خصوص بسیج و جنبش عدالتخواهی پیگیر برخورد با زمین‌خوارانند. از شهر‌های شمالی و همدان و زمین‌های منابع طبیعی گرفته تا اکنون که لواسان محل جولان زمین‌خواران شده است.
شورای هماهنگی انجمن اسلامی دانشجویان لندن:
شورای هماهنگی انجمن اسلامی دانشجویان لندن در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اقدام عجولانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی و دبیر منطقه بریتانیا در برگزاری انتخابات زودهنگام و نیز اعلام تعلیق خودسرانه کلیه فعالیت‌های انجمن لندن امری عجیب و سوال برانگیز است.
کارشناسان حوزه آموزش عالی در گفت‌وگو با «جوان آنلاین»
کارشناسان درباره گلایه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برای نبود خروجی مناسب بسیاری از پژوهشگاه‌ها به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «آقای معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اعلام نکرده‌اند که کدام پژوهشگاه‌ها با وجود دریافت بودجه‌های ۲ الی ۳ میلیاردی هیچ خروجی مناسبی نداشته‌اند؛ بنابراین بهتر است که ایشان اسامی پژوهشگاه‌ها را اعلام کنند تا این مسئله روشن شود.»
دانشجویان انتقادهایشان را با «دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی» در میان گذاشتند
نمایندگان تشکل‌های دانشجویی برای نخستین بار پس از انتصاب حجت‌الاسلام سعید رضا عاملی به عنوان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه‌ای چند ساعته به بیان پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.
محدودیت‌سازی‌های مدیران جناحی برای استاد منتقد
سیاست‌بازی و مدیریت‌های بعضاً نحیف در حوزه دانشگاه‌ها، باعث شده که هیچ برنامه‌ریزی اصولی در این زمینه صورت نگیرد و این امر حاکی از آن است که حوزه معاونت فرهنگی در وزارت علوم و دانشگاه‌ها جزو ناکارآمدترین حوزه‌هاست و هیچ برنامه‌ریزی جامعی از سوی وزارت علوم، برای صیانت از ارزش‌های فرهنگی که دانشجویان را تهدید می‌کند، وجود ندارد!
۱۰