کاهش بودجه پژوهشی هم رشد دانشگاه‌های ایران را متوقف نکرد
طبق بررسی‌های به عمل آمده از سوی پژوهشگاه ایرانداک، شمار مؤسسه‌های ایرانی در نظام‌های رتبه‌بندی فراگیر جهانی هر سال رو به افزایش بوده است. بر پایه تازه‌ترین گزارش‌ها ۱۷ نظام گوناگون رتبه‌بندی فراگیر جهانی بررسی و جایگاه مؤسسه‌های ایرانی در آن‌ها پایش و گزارش شده است.
جوانان و مهندسان کشور در دهه‌های اخیر بیش از قبل به فناوری‌های روز می‌پردازند و سعی می‌کنند با اتکا به محصولات و ظرفیت‌های داخلی، تکنولوژی جدید دنیا را برای پیشرفت ایران و ایرانی به کار گیرند.
شیوه‌ای نوین که یک دانشگاه هنری پایه‌گذاری کرده است
شهریه‌ها در دانشگاه استاد فرشچیان مانند سایر واحد‌های دانشگاه آزاد است، اما برای دانشجویان مستعد به صورت بورسیه عمل می‌کند و ممکن است نیازی نباشد دانشجویی نصف یا حتی کل شهریه را هم پرداخت کند
محققان در یک شرکت دانش‌بنیان توانستند چراغ‌های پیشرفته LED را طراحی و تولید کنند که در مقایسه با نمونه خارجی خود تا ۲۰ برابر ارزان قیمت‌تر تمام می‌شود.
سامانه MBUX بنز GLE ۵۸۰ از نوع ارتقاء یافته بوده با "دستیار داخلی" ارائه می‌گردد.تا زمان ورود GLE ۶۳ مرسدس، GLE ۵۸۰ پادشاه این کلاس باقی می‌ماند.
قانونی برای برخورد با دانشجویان متخلف در فضای مجازی نیست
واکنش‌ها به موضوع اصلاح آیین‌نامه انضباطی دانشجویان همچنان ادامه دارد. آیین‌نامه‌ای که گفته می‌شد تخلفات دانشجویان در فضای مجازی هم به آن اضافه شده، اما وزارت علوم رصد دانشجویان در فضای مجازی را تکذیب می‌کند.
دامنه پوشش بنیاد ملی نخبگان فراگیرتر شده است
وام‌هایی از جمله وام مسکن و وام‌های دیگر که در دستور کار بنیاد ملی به نخبگان بود همچنان به روال قبل پرداخت می‌شود.
اخلال‌گران دانشگاه تا اواسط مردادماه معرفی می‌شوند
ظهر دو‌شنبه ۲۳ اردیبهشت، دانشگاه تهران روز شلوغی داشت. تعدادی از شبه‌چپ‌گرا‌ها تجمعی با حمایت کانال آمدنیوز در دانشگاه تهران شکل دادند. در این تجمع عده‌ای علیه برخی احکام دینی و قوانین کشور شعار‌هایی تند سر دادند.
۱۰