محمدمهدی نیک‌ضمیر
در شرایطی که دشمنان انقلاب اسلامی در یک هم‌افزایی و تجمیع محور‌های عربی- عبری- غربی در صدد فشار‌های ظالمانه به جمهوری اسلامی ایران و راه‌اندازی جنگ اقتصادی علیه کشور عزیزمان هستند، توجه به ظرفیت‌های داخلی، تقویت و شتاب‌دهی به آنان در چارچوب اقتصاد مقاومتی امری لازم و ضروری به نظر می‌رسد.
زنانی که بیش از ۵۵ ساعت در هفته کار می‌کنند در مقایسه با زنانی که میانگین ساعت کاری آن‌ها ۳۵ تا ۴۰ ساعت است، بیشتر از افسردگی رنج می‌برند.
سند الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت بر اعتلای منزلت، حقوق زنان، ارتقای جایگاه اجتماعی و فرصت‌های عادلانه آنان با تأکید بر نقش مقدس مادری توجه دارد
نسخه عملی نقش زنان در گام دوم انقلاب را می‌توان از دل سند الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت بیرون کشید. در بند 41 سند الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت تأکید بر واژه‌های «عادلانه» و «نقش مقدس مادری» اعتلای منزلت و حقوق زنان را از گرفتار شدن در بند ایسم‌های غربی می‌رهاند و مانع شکل‌گیری رویکرد‌های افراطی در تفسیر این سند خواهد شد.
گزارش «جوان» از انجمن حمایت از معلولان ذهنی در آستانه روز مادر
انگار این قانون مادر بودن است که وقتی حس می‌کنند یکی از فرزندان‌شان با بقیه فرق دارد و بیشتر از بقیه به حمایت‌شان محتاج است آن فرزند می‌شود عزیزدردانه‌شان، همه زندگی و بود و نبودشان و نفسشان به نفس آن فرزند بند می‌شود. حکایت مادرانی که فرزند معلول جسمی یا ذهنی دارند هم درست همین طور است.
مریم زاهدی
ماجرای «رها» دختر ۱۱ ساله‌ای که در برابر مبلغ ۱۵ میلیون تومان به همسری مردی ۵۰ ساله درآمده بود به یکی از برجسته‌ترین اخبار هفته گذشته تبدیل شد.
این نخستین باری نیست که بخش‌های مرتبط با طلاق در قانون مدنی در معرض اصلاح قرار می‌گیرد. پیش از انقلاب این تبصره قانونی چند باری مورد اصلاح قرار گرفته بود.
نرگس آبیار تنها یکی از رویش‌های انقلاب است؛ زنی که نشان داد زن مسلمان ایرانی در عرصه فرهنگ و هنر و سینما چگونه می‌تواند بدرخشد و تحول‌آفرین باشد.
مادران شاغل با ۲ فرزند ۴۰ درصد بیشتر استرس مزمن را تجربه می‌کنند
محققان می‌گویند ساعات کاری قابل انعطاف می‌تواند برای اطمینان از تحقق تعادل بین کار و زندگی فواید قابل توجهی داشته باشد. در برخی کشور‌ها به خصوص کشور‌هایی که سیاست‌های افزایش جمعیت را دنبال می‌کنند برای کاهش تنش مادران شاغل تدابیری اندیشیده شده است. مادران فرانسوی در صورت بچه‌دار شدن ۱۶ هفته مرخصی با حقوق و مزایای کامل دارند که از شش هفته پیش از تولد کودکشان آغاز می‌شود.
امام خمینی (ره): ما نهضت خودمان را مدیون زن‌ها می‌دانیم
امام امت نقش مؤثر زنان در پیروزی انقلاب را اینگونه توصیف می‌کنند: «شما در چه تاریخی چنین دیده‌اید؟ امروز زن‌های شیردل، طفل خود را در آغوش کشیده و به میدان مسلسل و تانک می‌روند، در کدام تاریخ چنین مردانگی و فداکاری از زنان ثبت شده است؟!» و تأکید دارند: «آمدن شما خانم‌ها به خیابان‌ها و میدان‌های مبارزه موجب این شد که مرد‌ها هم قوت پیدا بکنند، تقویت بشوند، روحیه آن‌ها هم با آمدن شما تقویت بشود.» امام خمینی تأکید داشتند: «ما نهضت خودمان را مدیون زن‌ها می‌دانیم»
مریم زاهدی
خبر ۶۰ میلیونی شدن وام ازدواج از سال آینده جزو اخباری نبود که بتواند برای زوج‌ها و خانواده آن‌ها خیلی هم خوشحال کننده باشد...
۹