«گذری بر تاریخچه و کارکرد فراماسونری در ایران» در گفت‌وشنود با دکتر موسی فقیه حقانی
زمانی اکبر گنجی در نشریه «راه نو» بحث خداپرستی بدون دین و وحی را مطرح می‌کرد. امروز خود خداپرستی را هم زیر سؤال برده است! این‌ها از حوزه فرهنگ شروع می‌کنند تا به حوزه سیاسی، یعنی نفی حکومت دینی و ولایی و در زمینه اعتقادی به نفی امامت و مهدویت و وحی برسند و وحی را تجربه شخصی تلقی کنند! اکثر این انگاره‌ها، در تعالیم ماسونی وجود دارند
اندوه‌یادی برای استاد زنده‌یاد آیت‌الله سید‌هادی خسروشاهی- بخش پایانی
انتشار خاطرات استاد از رهبری معظم انقلاب در واپسین ماه حیات، نوعی حمایت آشکار از ایشان به شمار می‌رود. روزی در لباس مبدل- که پوشیدن آن در زمره عادات وی بود- و در کتابفروشی‌های کنار خیابان انقلاب تهران، به چاپ دیجیتالی مهمل‌نامه «رفیق آیت‌الله!» برخورده و کام وی را سخت تلخ کرده بود. او انتشار این اثر را، در پاسخ به اینگونه تبلیغات زهرآگین قلمداد می‌کرد و به طنز، به ممیزی که انتشار کتاب را قدری به تأخیر انداخته بود، پیام داد: «یا زودتر مجوز چاپ کتاب را صادر می‌کنید یا آن را به صورت دیجیتالی منتشر و در کتابفروشی‌های اطراف انقلاب پخش خواهم کرد!»
«اسلام‌ستیزی غرب و کلیسا» در آیینه اثری از زنده‌یاد خسروشاهی
اندوهیادی برای استاد زنده‌یاد آیت‌الله سید‌هادی خسروشاهی- بخش نخست
خسروشاهی را می‌توان از بسترسازان فرهنگی انقلاب اسلامی قلمداد کرد. چه اینکه تعداد آثاری که با یا بی‌مجوز و به صورت «جلد سفید» در تبیین اندیشه‌های اجتماعی و حکومتی اسلام نشر داد، فهرستی مطول را شکل می‌دهد. او به‌رغم آنکه از ابواب جمعی «جبهه پرخاش» نبود و دستگیری‌هایش هم اندک بودند، اما با نیرو‌های انقلابی نیز در ارتباط تنگاتنگ بود که انتشار نشریه «بعثت» یکی از پیامد‌های این ارتباط به شمار می‌رود
مروری بر یک اثر تاریخی با ادعای اینکه «من تقی‌زاده هستم»
«ناگفته‌هایی از زمینه‌ها و پیامد‌های پایان دفاع مقدس» در گفت و شنود با زنده یاد حسین شیخ‌الاسلام
یک روز آقای ولایتی همه ما را به منزلش دعوت کرد. هنوز قبول قطعنامه به شکل قطعی و رسمی اعلام نشده بود. آقای ولایتی که موضوع را گفت، اشکم درآمد، چون این موضوع ابداً با ساختار‌های ذهنی امثال من جور درنمی‌آمد.
نظری بر یادمان سیداسدالله رسا روزنامه‌نگار نامدار معاصر
به بهانه انتشار خاطرات آیت‌الله شیخ عفیف نابلسی از شهید آیت‌الله صدر
مروری بر منظر آیت‌الله العظمی سید‌محمد باقر صدر درباره رهبر کبیر انقلاب اسلامی
شهید آیت‌الله صدر در گفتگو با سید حسن شبر گفت: «امام خمینی هیبت استعمار جهانی را درهم شکسته است و بعد از انقلاب امام، دیگر کشور‌هایی که خود را ابرقدرت می‌دانستند، ابرقدرت نخواهند ماند. پس از این ابرقدرت، حکومتی است که اسلام به پا خواهد کرد و ایران هسته اولیه این حکومت را شکل می‌دهد»
۱۰