کشوری که در جنگ جهانی اول از ۱۸میلیون جمعیتش ۹میلیون نفر قربانی قحطی شدند!
سریال «گیله وا» با موضوع قحطی سال‌های ۱۲۹۶ تا ۱۲۹۸ هر شب ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان فرمودند: در این چند سال دشمنی آمریکا، موارد زیادی آمریکا را به گوشه‌ رینگ برده‌ایم.
قوه قضاییه در هفت ماه گذشته توانسته است هزاران میلیارد تومان را به بیت‌المال بازگرداند، به‌طوریه که اگر گزارش‌های مالی ارائه شده از سوی سخنگوی دستگاه قضا درباره بازگشت اموال به بیت المال جمع شود به عدد ۴۹ هزار میلیارد تومان می‌رسیم که قوه قضاییه توانسته است به خزانه دولت و سازمان‌های مرتبط بازگرداند. این عدد ۱۶ برابر بدهی بابک زنجانی است.
سال گذشته با چیره شدن فضای سوداگرانه بر بازار مسکن، قیمت مسکن در بعضی از مناطق تهران تا چند برابر افزایش یافت. ترابی فر کارشناسی اقتصادی معتقد است با برخی شیوه های اقتصادی به راحتی می توان مانع این سواداگری ها شد.
چندی پیش جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مزار شهدای کلیمی رفتند. طی این مراسم خاخام یونس حمامی لاله زار به زبان عبری و فارسی کتاب عهد عتیق را قرائت کرد و سپس مقامات نظامی به همراه متولیان آرامگاه اقدام به شست و شوی قبور شهدا کردند. این فیلم که به صورت گسترده در رسانه های یهودی نیز منتشر شده است، یک سوال را در ذهن بسیاری از مردم یهود تداعی می کند، آیا مشکل ایرانی ها صهیونیسم است یا یهودیان؟
مستند اقلیم/ قسمت اول
مجموعه مستند گردشگری-زمین‌شناختی اقلیم، جذابیت‌ها و شگفتی‌های طبیعی ایران را در مناطق مختلف کشور چون خوزستان، اصفهان، ایلام، گلستان، لرستان و بوشهر به تصویر می‌کشد. در این قسمت روایتی از بوجود آمدن ستون‌های نمکی، سنگ‌های نمکی و غارهای نمکی در گنبد نمکی جاشک بوشهر به تصویر آمده است. گفته می‌شود این کوه‌ها در اثر نفرین بزهایی که زن‌ها شیر آن‌ها را می‌دوشیدن ایجاد شده‌اند.
۶