گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با حسین سلطان محمدی، منتقد و مدرس سینما درباره حضور در جشنواره فجر
حسین سلطان محمدی منتقد و مدرس سینما در آستانه برگزاری جشنواره فیلم فجر، در خصوص کم و کیف این جشنواره گفت: جشنواره فجر نماد سینمای ملی ماست و باید با شکوه برگزار شود
گزارشی از حاشیه‌های داستانی قسمت دوم "ماجرای نیمروز"
فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: ردخون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سیدمحمودرضوی، قرار است در جشنواره فیلم فجر رونمایی شود.
به نوشته نشریه هالیوود ریپورتر، فیلم‌های دادگاهی در حال حاضر به عنوان یك ژانر شناخته ‌شده طرفداران بسیار زیادی دارد. احتمالا به همین دلیل بوده كه صنعت سینما در یك سال اخیر دست به تولید دو فیلم متفاوت درباره روث بادر گینسبرگ زده است. فیلم‌های «آر بی جی» و «براساس جنسیت» حال و هوایی متفاوت از هم دارند.
مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر، سینماهای مردمی سی‌وهفتمین دوره این رویداد سینمایی را معرفی کرد.
امسال پیش از آغاز جشنواره فیلم فجر برخلاف سال‌های گذشته که صحبت بر سر انتخاب یا عدم انتخاب برج میلاد به عنوان کاح جشنواره بود، ذهن‌های برخی از اهالی رسانه به دو قطب مجوز دار و بدون مجوز هدایت شد به طوری که برخی از رسانه‌های یارانه بگیر و وابسته به نهاد‌های قدرت با اتشار بیانیه‌ای خواستار جلوگیری از ورود رسانه‌های مستقل شدند، اتفاقی که با استقبال روابط عمومی جشنواره مواجه شد و این به عنوان سر لوحه کار جهت مقابله با رسانه‌های مستقل در دستور کار قرار گرفت.
فیلم سینمایی «کاتیوشا» امروز دوشنبه ۱۷ دی‌ماه در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.
گفت و گو با کارگردان «قلاده های طلا»:
کارگردان فیلم قلاده های طلا گفت: خانم زارعی زنگ زد و گفت: «من دوست دارم با شما کار کنم و فیلمنامه هم خیلی خوب است، اما مرا اذیت می‌کنند و روی اعصابم راه می‌روند. اگر اجازه بدهید من نیام».
نقد خسرو معتضد بر فیلم «طبیب»
خسرو معتضد در نقد و بررسی فیلم «طبیب» بیان کرد: این فیلم بر اساس کتابی ساخته شده که می‌خواهد بگوید ایرانی‌ها و شرقی‌ها داخل آدم به حساب نمی‌آیند و اگر ابن سینا نیز در دنیا شهرتی به دست آورده، به وسیله یک پزشک جوان انگلیسی است.
یادداشت همسر مدیر کل سابق صداوسیمای کیش درباره حواشی این شبکه
فاطمه حائری، همسر علیرضا نجابت، طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، پرسش‌هایی را درباره حواشی فیلم پخش شده در شبکه استانی کیش مطرح ساخت و این اتفاق را برنامه‌ای از پیش تعیین شده دانست. حائری در اینستاگرام خود با یاد پدرش آغاز کرده است. متن کامل یادداشت وی در ادامه آمده است.
دبیر علمی جشنواره شاهد از استقبال گسترده از بخش ویژه پرده خوانی در جشنواره ملی تئاتر شاهد خبر داد.
۱۶