کتاب «مردان و رجزهایشان» شامل رجز‌های شهیدان کربلا در روز عاشورا به روایت سید‌مهدی شجاعی از سوی انتشارات نیستان منتشر شد.
در دومین نشست تخصصی مسئلۀ فلسطین و رژیم‌ صهیونیستی مطرح شد:
دومین نشست تخصصی مسئلۀ فلسطین و رژیم ‌‎صهیونیستی شنبه در حوزۀ هنری تهران با حضور تعدادی از نویسندگان و کارشناسان موضوع فلسطین برگزار شد.  
چطور مطمئن شدید که تأثیرات مثبت این فیلم از اثرگذاری‌های منفی آن بیشتر است؟!
قرار است تیمی متشکل از کارشناسان خانواده، کارشناسان اجتماعی، کارشناسان روان‌شناسی و... آثار سینمای ایران را درجه‌بندی سنی کنند، این تیم در حال تشکیل است و به‌زودی کار خود را آغاز خواهد کرد
کتاب «یادت باشد»، داستان زندگی شهید حمید سیاهکالی‌مرادی، اولین شهید مدافع حرم در کمتر از ۱۰ روز به چاپ هجدهم رسید.
تلاش نویسنده در کتاب «بی من مرو» این بوده که با تکیه بر آثار شمس و مولانا و نه هیج منبع نامعتبری، حتی الامکان زوایای تاریک این رابطه را روشن سازد. شخصیت محوری این کتاب، شمس است، اما در پرتو شناخت او به نکات تازه‌ای درباره مولانا و همسرش کراخاتون، کیمیا، همسر شمس، و علاءالدین و بهاءالدین، فرزندان مولانا، دست می‌یابیم.
دکتر سید جواد میری، با انتشار تصویر جلد کتاب «زبان مادری در گفتمان علوم اجتماعی» خبر از چاپ این کتاب داد. این اثر را شاید بتوان نخستین کتاب به زبان فارسی در حوزه مطالعات زبان مادری و گفتمان هویت ملی در ایران محسوب کرد.
یادداشتی بر رمان «مردی به نام اوه» اثر فردریک بکمن
«مردی به نام اوه» داستان زندگی مردی در آستانه ۶۰ سالگی است. مردی تنها که بعد از مرگ همسرش دیگر نمی‌تواند به زندگی خود ادامه دهد. مردی که می‌خواهد خودکشی کند، اما هربار به دلیلی از قصد خود باز می‌ماند.
گزارش «جوان آنلاین» از افزایش قیمت کتاب و آینده بی‌کتاب
این وضعیت زنگ خطر نه، خود خطر است و اگر از سوی متولیان امر برای آن چاره‌ای اندیشیده نشود موجبات گرمی بازار دست‌فروشان، سایت‌ها و کانال‌های غیر مجاز دانلود کتاب را فراهم خواهد ساخت و مهمتر از آن سهم کتاب را از سبد هر خانوار باز هم کمتر و کمتر خواهد کرد.
۹