معرفی کتاب «دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند»
تاریخ در مورد آینده دموکراسی چه می‌گوید و چه عبرت‌هایی را برای حفظ دموکراسی به ما می‌آموزد؟ این دو سوالاتی هستند که استیون لویتسکی و دانیل زیبلات در کتاب «دموکراسی‌ها چگونه می‌میرند» به آن پاسخ می‌گویند؛ و حال ترجمه‌ی روان سیامک دل‌آرا و اعظم ورشوجی‌فرد آن را در دسترس ایرانی‌ها قرار داده است.
سیدمهدی شجاعی از علاقه‌مندان به حوزه کتاب درخواست کرد تا زیباترین و تاثیرگذارترین کتابی را که مطالعه کردند، با هشتگ «معرفی کتاب محبوب من» در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
نمایشگاه‌های کتابی که سطح عقلانیت جامعه را پایین نگاه می‌دارد
برخی نمایشگاه‌های کتاب به‌ویژه در شهرستان‌ها حاوی کتاب‌هایی هستند که بیشتر از آنکه به توسعه فرهنگی و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مردم منطقه بینجامد، مانعی بر رشد فکر و عقلانیت مردم منطقه هستند.
«فرمانده لاله‌ها» روایت مستند زندگی سردار شهید پرویز محبی فرمانده سپاه ماسال و چوکا به چاپ دوم رسید.
دبیرکل نهاد در آغاز مراسم افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد از اهداء یک جلد کلام الله مجید و ارسال یادداشتی به دست اندرکاران تکمیل این پروژه خبر داد.
رهبر انقلاب هدیه ویژه‌ای به کتابخانه مرکزی مشهد اهدا کردند.
کوتاه با «توماس هاردی» و شاهکار «تس دوربرویل»
به رمان‌خوان‌های ایرانی، به ویژه حرفه‌ای‌ها توصیه می‌کنیم فرصت خواندن رمان جذاب «تس دوربرویل» شاهکار «توماس هاردی» را از دست ندهند چرا که خواندن چنین رمان‌هایی می‌تواند به اندازه چندین موسسه مددکاری به نجات زندگی انسان‌ها کمک کند.
گذری بر کتاب «تریستان و ایزوت» اثر «ژوزف بدیه»
«تریستان و ایزوت» داستانی عاشقانه و پر فراز و نشیب است که تا تمامش نکنید از خواندنش دست نخواهید کشید. این قصه افسانه‌ای اسطوره‌ای به زحمت ژوزف بدیه ماندگار و به کوشش مرحوم پرویز ناتل خانلری به زبان فارسی بازگردانده شده است.
حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای در دیدار جمعی از محققان و مورخان، کتاب«صلحی که همه صلح‌ها را بر باد داد» را برای مطالعه پیشنهاد کردند.
در بیست و دومین نشست از سلسله نشست های تخصصی نقد کتاب، کتاب "درباره مانایی و میرایی" نقد شد.
۷