آمریکا در میانه انتقاد‌های گسترده درباره نرخ بالای جمعیت زندانی در این کشور قصد دارد تا زندان‌های جدیدی را بسازد.
غریب‌آبادی:
معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر در نشست بررسی راه‌های حقوقی و قضایی مقابله با اقدام‌های جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی، گفت که پرونده کیفری رسیدگی به جرایم سران جنایت‌کار صهیونیستی تشکیل می‌شود.
فرانسه در روز‌های اخیر در پی بروز موج جدید ناامنی در این کشور، ناچار به اعلام وضعیت تهدید اضطراری حمله شده است.
پناهجویان در بیابان‌های مرزی آمریکا با بحران‌های زیادی مانند کمبود آب و غذا مواجه هستند و مرگ و میر در این مناطق همچنان در حال افزایش است.
مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه هفت میلیارد و ۶۹ میلیون ریالی مدارس متخلف خبر داد.
مشاور حقوقی خانواد نوری ضمن تشریح وضعیت حمید نوری در زندان سوئد، می‎گوید: سوئد اجازه استماع شهود حمید نوری را نداد و دادستان‌های این کشور یک‌طرفه مدارک را ارائه کرده ‎اند.
«جوان» در گفتگو با مسئولان سازمان پزشکی قانونی و بیمه مرکزی معضل تصادفات ساختگی را بررسی کرده است
طبق آنچه روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور به «جوان» گفته است، در پنج ماهه نخست سال ۱۴۰۲، ۱۸۹ تصادف ساختگی صورت گرفته (۲۹ زن و ۱۶۰ مرد)، در حالی که سال ۱۴۰۱ در مدت‌زمان مشابه این رقم ۳۸۶ مورد بوده است.
در سال جاری آمریکا در عرصه حقوق بین‌الملل در برابر ایران متوجه شکست‌هایی شده است که مهمترین آن محکومیت آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری در پرونده بعضی اموال ایران بود.
اگرچه آلفرد نوبل، موسس جایزه نوبل در پنج رشته علمی، اعلام کرد که جایزه نوبل صلح باید به فردی با بیشترین تلاش در زمینه صلح تعلق گیرد، مدعیان غربی حقوق بشر در دهه‌های اخیر به شکلی گسترده‌تر از پیش، این هدف اولیه را زیر سیاسی‎کاری‌های گسترده خود مدفون کرده‌اند.
اتحادیه اروپا در تلاش برای تصویب طرح مهاجرتی جدید خود است که به نظر می‌رسد، محدودیت‌ها و مشکلات بیشتری را برای پناهجویان به همراه داشته باشد.
۷