اقدامات غیرقضایی ایران در حوزه حقوق بشر و شهروندی
ستاد حقوق بشر کشورمان با انتشار بیست‌ودومین بولتن «برخی اقدامات قابل‌توجه در جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق بشر و شهروندی» مهم‌ترین اقدام‌های غیرقضایی انجام شده در این زمینه را تشریح کرد.
اعلام احکام قضایی شرکت‌کنندگان در حادثه کنگره آمریکا در سال ۲۰۲۱، توجهات را به آرای حبس طولانی‌مدت صادرشده جلب کرده است.
غریب‌آبادی:
معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه گفت که دادگاه کیفری یک تهران برای متهمان پرونده گروهک تروریستی منافقین وکیل تسخیری تعیین می‌کند
درگیری‌های مسلحانه در سراسر جهان در جریان هستند و درد و رنج فراوانی را به مردم ساکن مناطق درگیری و اطراف آن تحمیل می‌کنند.
نظامیان استرالیایی در کنار آمریکا در جنگ ویتنام به عنوان یکی از وحشیانه‌ترین جنایات در قرن ۲۰، جنایات بی‌شماری را مرتکب شدند و اکنون تلاش‌هایی برای سفیدشویی جنایات و تحریف واقعیت صورت می‌گیرد.
اولین شهید فراجا در شهریور در دومین روز این ماه در سیستان و بلوچستان به ثبت رسید.
تجارت برده به مدت چهار قرن زندگی آفریقایی‌هایی زیادی را نابود کرد؛ این نقض حقوق بشر اکنون به صورت برده‌داری مدرن در جریان است.
«جوان» ابعاد عارضه خانمان‌سوز شرط‌بندی بر بستر اینترنت را واکاوی می‌کند
گویا بنا نیست ریشه فلاکت و مصیبت «قمار» با عناوین خوش‌صورت و زشت‌سیرت «پیش‌بینی» و «شرط‌بندی» بر بستر اینترنت در ایران برچیده شود
ازدست رفتن یک عمر سرمایه مادی و معنوی زندگی در سایت‌های شرط‌بندی!
نیکو همسر یکی از قربانیان سایت‌های شرط‌بندی است که در گفتگو با «جوان» می‌گوید همسرش به قمار و شرط‌بندی اعتیاد پیدا کرده و در نهایت زندگی او تباه شده است.
۶