دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین با اشاره به فعالیت بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ موکب به زائران اربعین و زمان آغاز انتقال تجهیزات موکب‌ها گفت: ۶۰ درصد موکب‌ها در داخل کشور و به ویژه مرز‌ها مستقر می‌شوند.
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بیش از ۲۱۱ هزار نفر رشته‌های تحصیلی بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را انتخاب کرده اند.
آخرین وضعیت استفاده از ابزار‌های فناوری اطلاعات تا پایان خردادماه ۹۸ نشان می‌دهد که ۶۴ میلیون و ۱۳۷ هزار نفر با گوشی موبایل خود به اینترنت وصل می‌شوند و ضریب نفوذ اینترنت ۹۰ درصد است.
نتایج یک پژوهش علمی نشان می‌دهد که با ۹۵ درصد اطمینان، میزان شادکامی افرادی که در پیاده‌روی اربعین شرکت کرده‌اند، بیشتر از افرادی است که هرگز در پیاده‌روی اربعین شرکت نکرده‌اند.
«شهروند دغدغه‌مند»، یکی از مصادیق تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» است؛ شهروندی که حضوری مؤثر و پویا در عرصه‌های مختلف شهری دارد و ساخت کالبدی شهر و همه مظاهر آن برایش حائز اهمیت است و قطعاً بدون حضور چنین شهروندانی، شهر، خسته کننده و بی‌روح جلوه خواهد کرد.
وزیر بهداشت خبر داد
وزیر بهداشت با بیان اینکه ۶۷درصد مواداولیه دارویی در کشور تولید می‌شود، گفت: با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان تلاش می‌کنیم مواد اولیه دارویی را در کشور تولید کنیم.
رئیس قوه‌قضائیه در اجرای بند ۶۴ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، مصوب ۱۳۹۴ مقام معظم رهبری و قانون مجازات اسلامی در زمینه حبس‌زدایی، «دستور‌العمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها» را ابلاغ کرد.
نه تمام و کمال، اما با کمی اغماض می‌­توان مسرورانه نوشت: «انحصار وکالت شکسته شد.» رویکرد جوا‌نگرایی رئیس قوه قضائیه کام انبوهی از جوانان را شیرین کرد.
نرگس رشید
هوش هیجانی از عوامل تعیین‌کننده واکنش‌های انسان در مواجهه با رویداد‌های روزمره زندگی است. بعضی از مردم فقط می‌دانند که چگونه با دیگران سر کنند، بعضی‌ها دارای اعتمادبه‌نفس زیادی هستند و بعضی‌ها در یاری‌رساندن به دیگران توانایی دارند.
در برزیل اتفاق افتاد
بشر به علت بیماری زا بودن بسیاری از انواع پشه‌ها در تلاش برای کنترل آنهاست. اما دستکاری ژنتیک این حشره در کشور برزیل خطرات تازه‌ای ایجاد کرده است.
۶