جوابیه
پس از انتشار گزارشی با عنوان «ویلاکاری کلانتری گردوکار در ۴ هکتار زمین لواسانات» در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۹۸ در همین صفحه، سازمان حفاظت محیط‌زیست جوابیه‌ای را به دفتر روزنامه ارسال کرد.
زهرا چیذری
افشاگری‌های میلیاردی وزیر بهداشت به جلسه‌اش با فراکسیون ولایی مجلس محدود نشده و به شکل‌های مختلف ادامه دارد.
چند روز پیش گزارشی از محبوب‌ترین محلات تهرانی‌ها و میزان علاقه‌مندی ساکنان هر منطقه منتشر شد که نشان می‌داد تهرانی‌ها تا چه حد از خدمات ارائه شده از طرف مسئولان شهری به محل زندگی خود رضایت دارند و به تبع آن دلبسته محله‌شان هستند.
نماینده دادستان پیش از برگزاری جلسه متهمان بانک سرمایه در جمع خبرنگاران درباره محکومیت قبلی بهروز ریخته‌گران یکی از متهمان بانک سرمایه گفت: ریخته‌گران پیش از این به اتهام اخلال در نظام اقتصادی در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی به ۱۵ سال حبس محکوم شده، اما حکم صادره مورد فرجام‌خواهی قرار گرفته است و پرونده به یکی از شعب دیوان عالی کشور ارسال می‌شود.
۱۱ کارمند صمت محاکمه شدند. اتهام مشترک همه متهمان مشارکت در اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی به میزان ۸۰ هزار تن و به ارزش بیش از ۳ هزار میلیارد ریال و اخذ رشوه است.
«کرامت انسانی» بخشنامه شد. در نظر داشتن حیثیت شهروندی از مهم‌ترین دغدغه‌های نظام‌های حقوقی است. این موضوع مهم حالا توسط رئیس دستگاه قضا بخشنامه شده است. روز گذشته دستورالعملی تحت عنوان «حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضائیه» مشتمل بر پنج فصل و در ۳۳ ماده و هشت تبصره منتشر شد. سه نکته محوری در این بخشنامه وجود دارد.
زهرا نژادبهرام، عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: «باید دستگاه‌های که در حوزه ثبت اسناد دخیل هستند برای ثبت اسناد داشتن شناسنامه فنی ساختمان را اجباری کنند و سپس اقدام به ثبت سند کنند.»
ثبت هزار و ۶۹۴ عقرب گزیدگی در ۱۱۴ روز از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان نیکشهر از توابع سیستان و بلوچستان و همچنین جان باختن سه نفر ایجاب می‌کند که مردم بیشتر به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند. از طرفی لازم است که وزارت بهداشت نسبت به شناسایی پادزهر عقرب‌های موجود در این منطقه مطالعه و چاره اندیشی کند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده واحده لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را اصلاح کردند.
مدیر روابط عمومی اورژانس استان فارس گفت: واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور کازرون به شیراز ۱۷ مجروح برجای گذاشت.
۶