معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در پاسخ به این پرسش که «در حوزه درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تهران چه وضعیتی داریم؟»، افزود: در استان تهران و در مجموعه ۳ دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران در مجموع، ۱۸۰ تا ۲۰۰ بیمارستان داریم که از این تعداد بیش از ۱۰۰ بیمارستان درگیر بیماران کرونا هستند.
با روشی جدید و در داخل کشور
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید واکسن آنفولانزای جدید تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: این واکسن بدون نیاز به spf تخم مرغ به تولید می‌رسد که بعد از رونمایی وارد بازار خواهد شد.
پنج‌شنبه ۱۹تیرماه با وجود تعطیلی ادارات در بعدازظهر، مصرف برق کشور ناگهان از یک روزکاری وسط هفته نیز پیشی گرفت. از این رو با توجه به گرم‌شدن هوا در هفته پیش‌رو، میزان مصرف باید مدیریت شود تا دچار قطعی برق نشویم.
۵۰ مرکز و بیمارستان درمانی در کلانشهر تهران فاقد ایمنی لازم و هر آن آبستن حوادث گوناگونی هستند. بوروکراسی اداری و پاسکاری لیست این مراکز بین شهرداری تهران و وزارت بهداشت دردی از ناایمن بودن این مراکز حساس دوا نخواهد و در این میان فقط شهروندان هستند که در زمان‌های حادثه متضرر خواهند شد. کاغذ بازی و اقدامات پوشه‌ای بر بار این مشکلات افزوده‌است. پاسخگو نبودن مراکز متولی و بی‌تفاوتی‌ها در گذر زمان حوادثی همچون کلینیک درمانی سینا مهر را رقم خواهد زد؛ حادثه‌هایی که علاوه بر خسارت‌های جانی، خسارت‌های مالی بسیاری را نیز برجا گذاشته است و در این میان شهروندان بیگناه باید قربانی ناکارآمدی وکم کاری مسئولان نالایق شوند.
نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان‌ها گفت: متأسفانه در دو سال اخیر بخش عمده‌ای از جنگل‌های زاگرس طعمه حریق شده و سوخته‌است.
در شرایطی که به‌واسطه همه‌گیری ویروس کرونا همه اخبار روی این بیماری و حاشیه‌هایش متمرکز شده‌است، بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمنی همچون دیابت با چالش کمبود یا نبود نوع خاصی از انسولین مصرفی‌شان مواجهند و حتی در تماس با سامانه ۱۹۰ هم نمی‌توانند انسولین قلمی پیدا کنند. راه‌اندازی خط تولید این انسولین‌ها در یک ماه گذشته هم این مشکل بیماران دیابتی را حل نکرده و همچنان بازار دارویی کشور با کمبود این دارو مواجه است. حالا آنطور که کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت می‌گوید، کمبود این نوع انسولین اخیراً به دلیل تحریم و وجود مشکلات در تبادلات بانکی، تأمین به موقع ارز و مشکلات در حمل و نقل هوایی رخ داده بود که به زودی رفع می‌شود.
بـه تـازگـی رئیس‌جمهور امریکا اعلام کرده اگر تمام کلاس‌های دانشجویان خارجی به صورت آنلاین برگزار شود، اجازه نمی‌دهد این دانشجویان در امریکا بمانند. این دخالت جدید دولت در کار مراکز آموزش عالی، موجب اخراج ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانشجوی خارجی می‌شود؛ اتفاقی که نه‌تن‌ها در محافل دانشگاهی که در محافل سیاسی امریکا هم غوغا به پا کرده‌است.
طی ۲۴ ساعت منتهی به جمعه، ۲ هزار و ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۵۵ نفر از آن‌ها بستری شدند. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ از ابتدای اسفند تا به امروز در کشور به ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر رسید.
کاپیتان تیم فوتبال استقلال از نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر به شدت انتقاد کرد.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری مطرح کرد
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: مردم باید مراقب باشند دارو‌های آزاد داخل بازار تقلبی هستند، دارو‌های ایرانی ضد بیماری کرونا تا دو ماه آینده در بازار خواهند بود.
۱۰