نمایندگان مجلس طرح سؤال از رئیس‌جمهور با موضوع مشکلات اقتصادی را تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس کردند.
قالیباف در صحن مجلس:
رئیس مجلس گفت:آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای حکام باید بدانند هرگز جمهوری اسلامی و نمایندگان مجلس اجازه نخواهند داد که آژانس دستش باز باشد و بدون محدودیت هر کاری انجام دهد.
ذوالنوری:
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آقای ظریف! مسیر و هدف‌گذاری سیاست خارجی ما در دوران شما از ابتدا غلط بود. سیاست‌های بالادستی نظام بر تکیه بر توانمندی‌های داخلی تأکید دارد، اما شما وارونه عمل کردید و داخل را رها کردید.
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: تجارت منجر به پیشرفت کشور در چارچوب تعامل با دیگر کشورها، مطابق با اصول قانون اساسی است.
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹ منتشر شد.
ظریف:
وزیر امور خارجه کشورمان در نشست علنی مجلس با تاکید بر اینکه تمام تلاشمان را برای کاهش فشار اقتصادی معطوف کرده‌ایم گفت:ما در وزارت امور خارجه وظیفه مستقیم در اقتصاد نداریم، اما تلاش کرده‌ایم تسهیل گر باشیم.
در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده شهید ابومهدی المهندس
حقوق بشر امریکایی تخصص ویژه‌ای در تبدیل شادی به عزا دارد و ملت عراق با همه وجود عمق ضدانسانی بودن آن را درک کرده است.
۷ سال از فرصت دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم گذشت
«مقصر دولت قبل است» این کلیدی‌ترین عبارت دولتمردان تدبیر و امید در طول سال‌هایی است که امور اجرایی کشور را در دست دارند؛ عبارتی که کم و بیش توسط برخی از دولتمردان و حامیان دولت تکرار می‌شود، آن هم در شرایطی که هفت سال از عمر دولت اعتدال گذشته است.
سیدعبدالله متولیان
نامه سرگشاده موسوی خوئینی‌ها خطاب به رهبری که بر اساس پروژه کهنه و قدیمی نامه‌نگاری به رهبری (LTL یا Letters to the Leader) صورت گرفت بهانه خوبی است تا در سالگرد فتنه ۷۸ به بررسی زوایای پنهان و اهداف بلند مدت آن پرداخته شود. یادآوری می‌شود که نامه ۱۲۷ تن از نمایندگان مجلس ششم به رهبری که در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۸۱ نگاشته شد، یکی از مهم‌ترین نامه‌های طرح امریکایی LTL به شمار می‌رود.
در حالی که هنوز ابعاد حادثه در سایت غنی‌سازی نطنز از سوی مراکز رسمی اعلام نشده، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به دنبال نوعی ادبیات سازی برای ضربه به مراکز هسته‌ای هستند که این مسئله می‌تواند امنیت جهانی را نیز با خطر روبه‌رو کند و نمی‌توان انتظار داشت که این اقدامات در دایره سبک‌مغزی‌های رژیم صهیونیستی و ترامپ باقی بماند.
۹