بیانیه سپاه به مناسبت یوم‌الله ۱۲ فروردین
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت فرا رسیدن سالروز یوم‌الله ۱۲ فروردین، کوچک‌ترین خطای دشمنان شرور و ماجراجو در هر نقطه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران را آخرین خطای آنان قلمداد کرد.
روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا:
رئیس جمهور با بیان اینکه محدودیت های سختگیرانه تا ۲۰ فروردین تمدید شد، گفت: از مردم درخواست می‌کنم سنت سیزده به در را در زمان دیگری به جا بیاورند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی مقاله‌ای در نشریه کامرسانت روسیه با اشاره به این موضوع که تحریم آمریکا علیه ایران جنایت علیه بشریت است، گفت: با ویروس بجنگید، نه با ما.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه کشور به وحدت، انسجام و یکپارچگی برای مقابله با کرونا نیازمند است، عنوان کرد: رئیس دولت و بدنه دولت تمام تمرکز، توان و امکانات خود را برای غلبه بر کرونا بسیج کرده است.
روحانی خطاب به استاندار استان آذربایجان غربی عنوان کرد: به جانبازان و اهالی مظلوم ⁧ سردشت⁩ که در جنایت جنگی رژیم بعث عراق در سال ۶۶ شیمایی شدند، توجه ویژه کنید.
ربیعی:
سخنگوی دولت گفت: ما در حالی وارد سال ۹۹ شدیم که سال سختی را پشت‌سر گذاشتیم، چالش‌هایی بزرگ در سال گذشته داشتیم، که بزرگترین آن تحریم‌های بی‌سابقه آمریکا بود.
روزنامه کامرسانت چاپ مسکو امروز دوشنبه، مقاله‌ای از وزیر خارجه ایران با عنوان «با ویروس بجنگید نه با ما» منتشر کرده است که در آن محمدجواد ظریف به جهانیان اعلام می‌کند که دوره نشستن و تماشای قلدری آمریکا گذشته است.
معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت اگر نیاز باشد مجبور است باید نباید‌های جدی‌تری وضع کند، گفت: به هیچ وجه نمی‌توانیم در برابر سلامت مردم مسامحه کنیم.
متخصصان وزارت دفاع کشورمان موفق شدند نسل دوم کیت‌های تشخیص کرونا را ساخته و به مرحله تولیدانبوه برسانند.
ارتش جمهوری اسلامی با صدور بیانه‌ای به مناسبت روز جمهوری اسلامی تاکید کرد: کماکان در راه حفظ و پاسداری از نظام و انقلابی که ملت بزرگوار ایران آن را خلق کرده‌اند تا پای جان ایستاده ایم.
۸