واکنش شمخانی به حمله موشکی به نفتکش ایرانی:
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: کمیته ویژه بررسی موضوع حمله به شناور سابیتی که در نزدیکی سواحل عربستان سعودی در دریای سرخ هدف دو موشک قرار گرفت تشکیل شده و گزارش آن به زودی برای اخذ تصمیم به مراجع مسئول ارائه می‌شود.
نشان نصر درجه یک بالاترین نشان نظامی در حوزه پشتیبانی رزم است که به اخیرا به برخی از فرماندهان دیگر نیز اعطا شده است.
واکنش ظریف به حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه:
ظریف گفت: هر چند ما مطالبه ترکیه برای بهبود وضعیت امنیتی را قبول داریم، اما باور نداریم که این امنیت از طریق تجاوز و تهاجم به سوریه به دست می‌آید؛ گزینه‌های بهتری داریم و گزینه‌های بهتری در مقابل دوستانمان در ترکیه قرار داده‌ایم.
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز (شنبه، ۲۰ مهر) منتشر شد.
سرمقاله حسین شریعتمداری
نظارت شورای نگهبان بر انتخابات «مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی» نص صریح اصل ۹۹ قانون اساسی است؛ بنابراین جناب روحانی می‌دانند که مخالفت با آن، مخالفت با قانون اساسی است.
برخی از اظهارات و اقدامات و برخی از ابلاغات بوی دوقطبی کردن جامعه در آستانه انتخابات را می‌دهد؛ اگر واقعا مصلحت کشور را می‌خواهید و نه مصلحت باند و جناح‌تان، این کار را نکنید.
با محوریت جامعه روحانیت مبارز برگزار شد
هشتمین نشست هم‌اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های انقلابی و ارزشی در دفتر مرکزی جامعه روحانیت برگزار شد.
سیدعبدالله متولیان
حضرت امام خامنه‌ای در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این نهاد را به «از دست ندادن نگاه وسیع و فرامرزی به جغرافیای مقاومت» انذار داده و فرمودند: «نباید قناعت کنیم به منطقه خودمان و با انتخاب یک چهاردیواری، کاری به تهدید‌های پشت مرز‌ها نداشته باشیم نگاه وسیع فرامرزی که مسئولیتش با سپاه است، عمق راهبردی کشور است و گاهی از واجب‌ترین واجبات هم لازم‌تر می‌شود، اما برخی متوجه این مسئله نیستند.»
آیین افتتاح ۵۶۱ طرح محرومیت‌زدایی و مردم یاری روز پنج‌شنبه با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولان در اردبیل برگزار شد.
این روز‌ها اخبار را که دنبال کنید، کمتر روزی است که پروژه‌ای عمرانی و محرومیت‌زدایی در گوشه و کنار کشور از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان بسیج مستضعفین، افتتاح و مورد بهره برداری قرار نگیرد؛ گویی گستره کشور به کارگاهی عظیم برای خدمت رسانی سپاه و بسیج به ملت ایران تبدیل شده و آن‌ها در کنار توجه به تأمین امنیت و بازدارندگی فعال دفاعی، بی هیچ منتی خود را وقف کار‌های جهادی کرده‌اند.
۱۳