نماینده مجلس:
نماینده شهرکرد در مجلس گفت: دلار ۲۰ هزار تومانی را باید دلار برجامی نامید و این موضوع همان گلابی‌هایی است که دولت به مردم وعده داده بود.
رئیس جمهور:
حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور گفت: با وجود شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی، آرزوی دیرینه مردم و نخبگان در تحقق اقتصاد بدون نفت پی‌ریزی شده و روند شاخص‌های اصلی اقتصاد کشور در بخش تولید و صادرات به خوبی پیش می‌رود.
نمایندگان مجلس طرح سؤال از رئیس‌جمهور با موضوع مشکلات اقتصادی را تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس کردند.
قالیباف در صحن مجلس:
رئیس مجلس گفت:آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای حکام باید بدانند هرگز جمهوری اسلامی و نمایندگان مجلس اجازه نخواهند داد که آژانس دستش باز باشد و بدون محدودیت هر کاری انجام دهد.
ذوالنوری:
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آقای ظریف! مسیر و هدف‌گذاری سیاست خارجی ما در دوران شما از ابتدا غلط بود. سیاست‌های بالادستی نظام بر تکیه بر توانمندی‌های داخلی تأکید دارد، اما شما وارونه عمل کردید و داخل را رها کردید.
عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: تجارت منجر به پیشرفت کشور در چارچوب تعامل با دیگر کشورها، مطابق با اصول قانون اساسی است.
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۹۹ منتشر شد.
ظریف:
وزیر امور خارجه کشورمان در نشست علنی مجلس با تاکید بر اینکه تمام تلاشمان را برای کاهش فشار اقتصادی معطوف کرده‌ایم گفت:ما در وزارت امور خارجه وظیفه مستقیم در اقتصاد نداریم، اما تلاش کرده‌ایم تسهیل گر باشیم.
در دیدار دبیر ستاد حقوق بشر با خانواده شهید ابومهدی المهندس
حقوق بشر امریکایی تخصص ویژه‌ای در تبدیل شادی به عزا دارد و ملت عراق با همه وجود عمق ضدانسانی بودن آن را درک کرده است.
۷ سال از فرصت دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم گذشت
«مقصر دولت قبل است» این کلیدی‌ترین عبارت دولتمردان تدبیر و امید در طول سال‌هایی است که امور اجرایی کشور را در دست دارند؛ عبارتی که کم و بیش توسط برخی از دولتمردان و حامیان دولت تکرار می‌شود، آن هم در شرایطی که هفت سال از عمر دولت اعتدال گذشته است.
۱۳