در ۱۴ ماهی که فشار تحریم‌ها تشدید شده است، بدهی خارجی کشورمان کاهش یافته است. به نحوی که در سال ۹۶، رقمی حدود ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بدهی خارجی داشتیم و امروز رقم بدهی خارجی کشورمان به ۵/۹ میلیارد رسیده است و این بدان معنا است که حدود ۲۵ درصد از بدهی خارجی‌مان کاهش یافته است.
کارشناس مسائل امریکا:
امریکا به مذاکره لگد زد و بدعهدی کرد و الان هم حاضر نیست بده‌بستان داشته باشد، پس ما چاره‌ای نداریم جز اینکه در مقابل فشار حداکثری، مقاومت حداکثری کنیم.
نگاهی به رویکرد ایران و غرب در ماجرای توقیف نفتکش ایران
۱۰ روز از توقیف نفتکش ایران توسط نیرو‌های دولت انگلیس می‌گذرد. در این ۱۰ روز سه بار سفیر انگلیس در تهران به وزارت خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض ایران به دولت انگلیس ابلاغ شده است. اعتراض رسمی و دیپلماتیک ایران به توقیف غیرقانونی ۲ میلیون بشکه نفت ایران توسط دولت انگلیس...
حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه امسال دشمن تمام فشار‌های خود را وارد می‌کند و قصد دارد نظام اسلامی را وادار به تسلیم کند، گفت: «نباید از تحریم‌ها بترسیم هرچند خودمان گاهی خود تحریمی می‌کنیم.»
تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: با برجام دشمن اصلی خود یعنی آمریکا را بهتر شناختیم و تصمیم اخیر شورای عالی امنیت ملی را باعث قرار گرفتن ایران در موضع ابتکار عمل شد.
دولت، لایحه اصلاح قانون برنامه ششم توسعه درخصوص نحوه فعالیت صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای و صندوق‌های قرض‌الحسنه زیر نظر سازمان اقتصاد اسلامی را تصویب کرد.
دو باند کلان مواد مخدر در ایرانشهر توسط وزارت اطلاعات منهدم شد.
ربیعی مطرح کرد:
سخنگوی دولت با بیان اینکه ما بحث رسیدگی به سیل‌زدگان را هر دو هفته یکبار دنبال می‌کنیم، گفت: ۳ هزار میلیارد تومان برای جبران آسیب‌های زیر ساخت‌های مناطق سیل زده در نظر گرفتیم.
سرلشکر موسوی:
فرمانده کل ارتش با بیان اینکه ما شروع کننده هیچ جنگی نبوده‌ایم و نیستیم، گفت: قدرت هجومی و توان ضربه زدن ما بعد از شروع حمله متجاوزان ویران کننده و پشیمان کننده خواهد بود.
سخنگوی شورای نگهبان تشریح کرد:
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به نقاط قوت و ضعف برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت: در برخی اوقات، آرای الکترونیکی در بعضی مراحل، قابلیت بازیابی ندارد و باید این امکان وجود داشته باشد.
۱۳