آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای روز جمعه تأیید کرد در سوله سانحه‌دیده در مجتمع هسته‌ای شهید مصطفی احمدی روشن در نطنز مواد هسته‌ای وجود نداشته است.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی:
اروپایی‌ها باید بدانند که نتیجه سیاست‌های غلط آن‌ها بی‌شک موجب فروپاشی کامل برجام خواهد شد.
کارشناس مسائل غرب آسیا:
یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: به رغم تلاش‌های امریکا برای منزوی کردن ایران، کشورمان محور نشست سران کشور‌های ضامن آستانه بوده و این نشان می‌دهد واشنگتن در راهبرد خود شکست خورده است.
نگاهی به مطالبه این روز‌های جامعه و شوک‌های مداوم اقتصادی
این روز‌ها عدالت در حوزه‌های گوناگون تبدیل به مطالبه و درخواست اصلی جامعه و همچنین بخش‌هایی از حاکمیت شده و در مقابل فشار اقتصادی به دلیل شوک‌های مداوم در بازار‌های مختلف تشدید شده است. آیا مطالبه فوق می‌تواند بهانه‌ای برای بازگشت به بحث عدالت شود.
عباس حاجی نجاری
فشار حداکثری امریکا علیه ایران و طرح معامله قرن، دو پروژه اصلی صهیونیست‌ها و رژیم امریکا و متحدانش در سال‌های اخیر بود که به زعم طرّاحان آن باید ضمن براندازی نظام اسلامی و بستن پرونده مقاومت عملاً خیال گردانندگان نظام سلطه را از زلزله‌ای که با پیروزی انقلاب اسلامی دچار شده و بنیان‌شان به لرزه درآمده بود، نجات می‌داد و جهان را به جایی می‌رساند که فوکویاما نظریه‌پرداز معروف امریکایی با تز پایان تاریخ خود پیش‌بینی و مبتنی بر آن قرار بود جهان به سمت لیبرال دموکراسی و دهکده جهانی با کدخدایی امریکا، پیش رفته و حتی به پایان خود برسد، اما شاید زودتر از همه فوکویاما خود به فروپاشی این توهم پی برد و از آن عقب نشست و اینک این امریکا، صهیونیست‌ها ودیگر متحدان هستند که باید به عزای آرزو‌های خود بنشینند که یک به یک با دستان پر قدرت مقاومت به گور فرستاده می‌شوند.
بامداد روز پنج‌شنبه یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز مجتمع شهید احمدی روشن نطنز دچار حادثه شد که خوشبختانه این رخداد هیچ‌گونه تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نشده است.
سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت: بررسی‌های فنی و امنیتی انجام شده از سوی دستگاه‌های ذیربط، علت وقوع حادثه در مجتمع هسته‌ای شهید احمدی روشن در نطنز را که بامداد پنج شنبه ۱۲ تیرماه به وقوع پیوست به صورت دقیق مشخص کرده است.
سردار جلالی عنوان کرد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه حملات سایبری از ابتدای امسال تاکنون بسیار محدود بوده است، گفت: امنیت، هیچ وقت مطلق نیست و همیشه مسیر‌هایی برای نفوذ وجود دارد.
وزیر دفاع:
وزیر دفاع گفت: نیرو‌های مسلح هرگونه حرکت مذبوحانه دشمن را مقتدرانه و آگاهانه رصد و پاسخ خواهند داد.
فؤاد ایزدی:
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: بر اساس اعلام اداره آمار امریکا، اکثر جوانان امریکایی رنگین پوست بوده و تا ۲۵ سال آینده این آمار به کل جمعیت این کشور تعمیم داده می‌شود.
۱۱