وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات کشور رسما فرآیند انتخابات را آغاز کرد.
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز (دوشنبه، ۲۰ آبان) منتشر شد
تحلیل حسین شریعتمداری از سخنرانی دیروز روحانی
آقای روحانی می‌فرمایند؛ «بدانید در این دولت یک دلار ‬‬‬هم گم نخواهد شد»! که باید گفت؛ مگر کسی ادعا کرده که دلار‌ها گم شده است؟! سخن از برباد دادن ۱۸ میلیارد دلار در میان است و نه گُم شدن آن.
صالحی خبر داد‌
ما در افق ۱۴۰۶ سه هزار مگاوات برق هسته‌ای خواهیم داشت که موجب جلوگیری از انتشار ۲۱ میلیون تن گاز گلخانه‌ای می‌شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس وعده داد
سامانه ثبت اموال و دارای مسئولان از امروز در مجلس شورای اسلامی راه اندازی می‌شود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: روز گذشته از آقای قالیباف درباره نامزدی‌اش در انتخابات مجلس سؤال کرده و آقای قالیباف گفته است که قصدی برای حضور در این انتخابات ندارد.
نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:
همه باید موافقت خود را با طرح اعاده اموال مسئولان اعلام کنند، چرا که رصد دقیق عملکرد مدیران و مسئولان توسط دستگاه‌های نظارتی، فساد را کاهش می‌دهد.
سیدعبدالله متولیان
در تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی، اگر چه جریان اصلاحات تأثیر غیرقابل کتمانی در به صحنه آمدن مردم در عرصه‌های انتخاباتی داشته، اما با تأسف باید اذعان کرد که هر بار این سند افتخار را با حاشیه‌سازی‌های پوچ و دشمن شادکن آلوده ساخته و شیرینی و حلاوت انتخابات را به کام مردم و نظام تلخ کرده است و به حق باید گفت هیچ جریان و نحله سیاسی به اندازه این جریان با حاشیه‌های داخلی و التهاب آفرینی و حاشیه سازی همراه نبوده است.
درست یک هفته پیش بود که سایت اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری از تشکیل جلسه هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید به استان‌های یزد و کرمان به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور خبر داد که هدف از آن بررسی نیازمندی‌های این استان‌ها و روند اجرای طرح‌ها در مسیر تحقق توسعه همه جانبه و پایدار استان‌های یزد و کرمان اعلام شد.
جلالی موافقت خانه ملت با استعفای خود را گرفت
از جمله نمایندگانی که در انتقاد از انتصاب جلالی به این سمت سخن گفتند، جبار کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت است که گفته است: با توجه به اینکه از عمر این دولت صرفاً دو سال باقی مانده است، معلوم نیست که دولت بعدی هم آیا با ادامه کار کاظم جلالی در سفارت روسیه موافقت کند یا خیر.
۱۴