سید حسن نصرالله خطاب به آمریکا:
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه مقاومت هرگز در برابر آمریکا تسلیم نخواهد شد، تصریح کرد پیروزی‌های مقاومت به ویژه در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ منجر به شکست پروژه آمریکایی در منطقه از گذرگاه لبنان شد.
سناتور دموکرات:
سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا به صورت رسمی این کشور را از سازمان بهداشت جهانی خارج کرده است.
نخست‌وزیر پیشین مالزی در گفتگو با یک شبکه خبری با اشاره به شکافی که به دنبال جدایی سنگاپور از مالزی بین دو طرف به وجود آمد، گفت که انگلیس با پرداخت پول به مالزی، سنگاپور را از این کشور خریده است.
ضمن قدردانی از پیام رهبر معظم انقلاب
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از پیام رهبر انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این جنبش قدردانی و اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از حامیان مقاومت در فلسطین بوده است.
احمد کاظم زاده
در بین کشور‌هایی که بعد از سال ۲۰۱۱ در معرض خیزش‌های مردمی قرار گرفتند، لیبی از موارد معدودی است که کماکان در جنگ داخلی به سر می‌برد و در وضعیت کنونی چشم‌انداز روشنی نیز برای برون‌رفت از این وضعیت دیده نمی‌شود.
با ادامه اعتراضات به خشونت‌های پلیس امریکا، فرماندار ایالت جورجیا علاوه بر اعلام وضعیت فوق‌العاده، فرمان استقرار هزار نفر از نیرو‌های گارد ملی را صادر کرد.
پیام محرمانه سران مصر، عربستان و امارات به تل‌آویو
رفتار منافقانه برخی دولت‌های عربی تمام شدنی نیست. اردن روز سه شنبه میزبان یک نشست ویدئوکنفرانس عربی- چینی بود؛ نشستی که در آن وزرای خارجه چین و کشور‌های عربی با صدور بیانیه‌ای، برنامه الحاق رژیم صهیونیستی را رد کردند و اجرای آن را افزایش و توسعه سیاست‌های خطرناک اشغالگری و رفتار‌های خشونت‌طلبی و نقض حقوق مردم فلسطین خواندند. همزمان، روزنامه یسرائیل هیوم (اسرائیل الیوم) فاش کرد که مصر، عربستان و امارات پیامی به تل‌آویو فرستاده‌اند و گفته‌اند که نسبت به طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی بی‌تفاوت هستند.
مـدت‌هاسـت سناریوی روشنی در عراق در حال پیگیری است. به اشکال مختلف به عراقی‌ها القا می‌شود که سلاح مقاومت را بدهید و رفاه و آرامش بخرید و برای این القا حتی از منتقدان مقاومت شهیدسازی می‌کنند. چیزی شبیه به سناریوی ترور نخست‌وزیر لبنان در سال ۲۰۰۵ و متهم کردن حزب‌الله که زمینه جریان‌سازی برای گرفتن سلاح از مقاومت شود. حال همین سناریو در عراق با ترور یک کارشناس تلویزیونی منتقد مقاومت در حال تکرار است. در این فضا نخست‌وزیر عراق از زاویه مدعی خون این کارشناس عراقی وارد شده و ضمن اعلام عزم خود برای مجازات مجرمان وعده می‌دهد که تلاشش را برای خلع سلاح گروه‌های عراقی بیشتر کند.
جوزف نای، نظریه‌پرداز امریکایی که پیشنهاددهنده مفهومی به نام «قدرت نرم» بوده، به پایان نظم جهانی لیبرال اعتراف و برنامه‌هایی را برای پس از آن ارائه کرده است.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان در گفت وگویی به نقش سردار شهید قاسم سلیمانی در حمایت از نیروهای مقاومت پرداخت.
۹