نشست امنیتی بنیامین نتانیاهو نخستوزیر رژیم صهیونیستی با مسئولین عالی‌رتبه امنیتی این رژیم با تمرکز ویژه بر روی تقابل با ایران برگزار شد.
دادستان کل جمهوری آذربایجان حکم بازداشت رهبر سابق قره باغ کوهستانی را با اتهام مشارکت در جنایات جنگی صادر کرد.
وبگاه تخصصی امور نظامی نوشت، ارتش روسیه شروع به استفاده از ابزار‌های فریب کرده و خطوط بمب افکن‌های راهبردی خود را بر روی آسفالت پایگاه‌های هوایی نقاشی می‌کند.
گروهک کارگران کردستان، انفجار در نزدیکی ساختمان وزارت کشور ترکیه را برعهده گرفت.
دولت سوریه مهمترین گذرگاه‌های زمینی را که مناطق تحت کنترل خود از مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان تحت امر ارتش آمریکا موسوم به «قسد» در حومه استان حلب جدا می‌کند، بازگشایی کرده است.
رئیس جریان ملی آزاد لبنان گفت: کشور با تکیه بر قدرت خارجی و دشمنی در داخل ساخته نمی‌شود بلکه با تفاهم و گفتگو ساخته می‌شود.
کشور‌های اروپایی بعد از جنگ روسیه و اوکراین تلاش می‌کنند وابستگی خود را به واردات انرژی از روسیه را کاهش دهند، ولی به نظر می‌رسد مشکلات زیادی در فصول سرد سال در انتظار آن‌ها باشد.
رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه از تمامی احزاب سیاسی این کشور دعوت کرد که مشارکت فعالی در تدوین قانون اساسی جدید ترکیه داشته باشند.
رییس جمهور ترکیه در واکنش به انفجار تروریستی امروز آنکارا تاکید کرد که تروریست‌ها امروز شکست خورده‌اند و ما آن‌ها را در داخل مخفیگاه‌ها و خانه‌های خود هدف قرار خواهیم داد.
رئیس‌جمهور پیشین و معاون شورای امنیت روسیه امروز (یکشنبه) در پاسخ به تصمیم وزیر دفاع انگلیس مبنی بر اعزام نیرو‌هایی به داخل خاک اوکراین گفت که تعداد «رهبران احمق» در میان کشور‌های عضو ناتو در حال افزایش است.
۷