هادی محمدی
فرقی نمی‌کند چه کسی در کاخ سفید حاکم است، منطق ثابت استعماری این است که تا می‌توانیم بر جوهره جان کشور‌ها و ملت‌های دیگر، بر قدرت خود بیفزاییم و از مشکلات عبور کنیم.
محافل اطلاعاتی آمریکا ادعا می‌کنند در سال ۲۰۱۷ آمریکا یکی از جاسوسان خود در کاخ ریاست جمهوری روسیه را در یک عملیات سری از این کشور خارج کرد. مقامات روس نام این جاسوس را افشا کردند، اما مدعی شدند جاسوس مزبور سمت مهمی در دولت روسیه نداشته است.
ترامپ مدعی شده که انتظار دارد در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، نشستی را با همتای ایرانی خود داشته باشد.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با نزدیک دانستن زمان اجرای عملیات نظامی گسترده علیه مقاومت در نوار غزه، گفت ممکن است این اتفاق پیش از انتخابات و در هر لحظه‌ای رخ دهد.
برخی منابع آمریکایی اعلام کرده‌اند که احتمالا «مایک پمپئو» هم وزیر خارجه باشد و هم مسئولیت‌های بولتون را برعهده بگیرد.
وزیر نفت عربستان گفت اعضای اوپک در اجلاس روز پنجشنبه خود در مورد افزایش تولید و صادرات نفت شیل آمریکا، کند شدن اقتصاد جهان و کاهش تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفتگو کرده اند.
دولت کانادا در ادامه روند قضایی خصمانه علیه ایران بخشی از اموال کشورمان در این کشور را به بهانه‌های بی‌اساس تصاحب کرد.
وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که کسری بودجه دولت این کشور برای اولین بار در هفت سال اخیر از مرز یک تریلیون دلار عبور کرده است.
کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که حاوی دستور العمل تحقیقات لازم برای استیضاح ترامپ است.
وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه تشدید اوضاع در خاورمیانه و افزایش فعالیت تروریست‌ها نتیجه بی‌توجهی کشور‌های غربی به حقوق بین‌الملل است، بر تلاش مسکو برای ایجاد ثبات پایدار در سوریه و برقراری آرامش و امنیت در کل منطقه تأکید کرد.
۷