جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درحالی که در اوکراین حضور دارد، در بیانیه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد، از آمریکا خواست به کمک‌های نظامی و مالی به کی یف ادامه دهد.
نخست وزیر عراق کریدور «راه توسعه» را از جمله پروژه‌های مهم و استراتژیک در دستور کار دولتش دانست و گفت این کریدور روابط مشترک بین عراق با ترکیه و کشور‌های منطقه را تقویت می‌کند.
«مدرن دیپلماسی» در تحلیلی نوشت وقتی آمریکا از واداشتن مخالفان و رقبای خود به حرکت در مسیری که مطلوبش است، سرخورده می‌شود، از تحریم‌های ثانویه استفاده می‌کند.
پاپ فرانسیس اول خواستار گفتگو بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان شد و ابراز امیدواری کرد که به توافقی برای پایان دادن به بحران انسانی دست یابند.
رئیس‌جمهور آمریکا گفت: زمان پایان دادن به مدیریت کشور بر اساس بحران‌ها فرا رسیده است.
سفارت سوریه در ریاض پایتخت عربستان سعودی پس از بیش از یک دهه از قطع روابط بین دو کشور بازگشایی شد.
مقامات ارشد امنیتی رژیم صهیونیستی امروز در حالی مجدداً تشکیل جلسه دادند که ایتامار بن گویر، وزیر امنیت عمومی مجدداً به این نشست دعوت نشد.
یک عضو ارشد ائتلاف چارچوب هماهنگی شیعیان عراق گفت که طی سه ماه گذشته ۵۰۰ تروریست داعشی در اردوگاه الهول سوریه ناپدید شده‌اند.
نشست امنیتی بنیامین نتانیاهو نخستوزیر رژیم صهیونیستی با مسئولین عالی‌رتبه امنیتی این رژیم با تمرکز ویژه بر روی تقابل با ایران برگزار شد.
۶