رئیس جمهور ترکیه به کشور‌های اروپایی هشدار داد در صورتی که به ترکیه کمک نکنند موج آوارگان در انتظار آن‌ها خواهد بود.
در عملیات مشترک یگان توپخانه و پهپادی ارتش یمن علیه مواضع ائتلاف متجاوز در شمال غرب یمن، ۳۰ «مزدور» کشته شدند.
مشاور رئیس جمهوری روسیه ضمن تشریح جزییات نشست سران روسیه-ایران-ترکیه، یادآور شد که در دیدار دوجانبه ولادیمیر پوتین و حسن روحانی در آنکارا، همکاری‌های دوجانبه و برجام نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
۱۷ سال از روزی که دو هواپیما به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی نیویورک برخورد کردند و آغازگر سال‌ها جنگ و درگیری در غرب آسیا شدند، می‌گذرد و هفت سال هم از انتشار گزارش چهارصفحه‌ای از سوی اف. بی. آی که به نقش سه نفر در کالیفرنیا اشاره می‌کرد که به ربایندگان هواپیما کمک کرده بودند تا محلی برای اقامت، گواهینامه رانندگی و دیگر موارد مورد نیاز برای زندگی در این شهر را دریافت کنند، حالا دستگاه‌های قضایی و امنیتی امریکا تصمیم گرفته‌اند نام مقام سعودی دخیل در پرونده یازدهم سپتامبر را که از گزارش سال ۲۰۱۲ حذف شده بود، در اختیار وکلای شاکیان پرونده قرار دهند.
با تحویل محموله نفتی نفتکش ایران به سوریه، یک رسانه امریکایی در گزارشی نوشت که دولت امریکا بر این باور بود که با تحت فشار گذاشتن اقتصاد ایران از طریق ایجاد مانع در صادرات نفتی می‌تواند رهبران ایران را به بازگشت به میز مذاکره با دولتمردان امریکا متقاعد کند، اما نتیجه تمام این اقدامات جواب معکوس بوده است.
جاسوسی تل آویو از کاخ سفید
مهم نیست برای اسرائیلی‌ها چه بکنی. آن‌ها به هیچ‌کس اعتقاد و اعتمادی ندارند. خود ترامپ هم از شنیدن خبر جاسوسی رژیم صهیونیستی از موبایل‌های او و کارمندان کاخ سفید متعجب شده است و فعلاً در مرحله‌ای است که مؤکداً بگوید چنین چیزی را باور ندارد. با این حال تحلیل سخنان وی نشان از عصبانیتش از قدرناشناسی صهیونیست‌هاست.
بررسی توافق طالبان و امریکا در گفتگو با سیدعیسی حسینی مزاری، مدیرمسئول خبرگزاری صدای افغان
امریکایی‌ها کاملاً نگران هستند و استراتژی خاصی در افغانستان ندارند و الان هر گروهی که بتواند منافع و حضور امریکایی‌ها در افغانستان را تضمین کند قطعاً با آن همکاری و توافق خواهد کرد و در راستای رسیدن این گروه به قدرت کمک خواهد کرد.
با اخراج جان بولتون از کاخ سفید که مواضع به‌شدت ضد ایرانی داشت، برخی از تغییرات بنیادین در سیاست‌های امریکا علیه ایران سخن می‌گویند که می‌تواند زمینه‌ساز گفتگو‌های مستقیم دو کشور باشد.
دولت انگلیس سناریو‌هایی درباره بد‌ترین شرایط احتمالی خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) را در شرایطی منتشر کرد که با رأی دادگاه تجدیدنظر اسکاتلند، تصمیم «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس مبنی بر تعلیق چند هفته‌ای پارلمان این کشور که با اعتراض‌های گسترده‌ای در این کشور و برخی از کشور‌های اروپایی همراه شده بود، غیرقانونی اعلام شد. دادگاه تجدیدنظر اسکاتلند همچنین جانسون را متهم کرد که ملکه را در این خصوص گمراه کرده است.
طالبان سه روز بعد از عقب‌نشینی امریکا از توافق نوشته شده، از مشاوران ترامپ خواسته به او گوشزد کنند که افغانستان گورستان امپراطوری‌هاست. سخنگوی طالبان هم گفته که بعد از شکست توافق، دیگر هیچ تضمینی در مورد حمله نکردن به نیرو‌های امریکایی وجود ندارد. کنگره امریکا زلمی خلیل‌زاد را احضار کرده تا نه‌تن‌ها درباره جزئیات توافق بحث‌برانگیز با طالبان بلکه درباره دلایل شکست آن توضیح بدهد.
۶