یوری اوشاکوف، دستیار رییس جمهوری روسیه گفت که ولادیمیر پوتین هفته جاری به عربستان و امارات سفر می‌کند.
آمار خودکشی در ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ به بالاترین حد رسید.
مواضع جهت‌دار مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران، بیش از گذشته اثبات کرد رافائل گروسی، آژانس و تمام چارچوب‌های حرفه‌ای آن را به بیراهه کشانده است.
نماینده ایران در دو نامه جداگانه با رد ادعاها و اتهامات بی اساس رژیم سرائیل؛
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در دو نامه جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با رد قاطعانه ادعاها و اتهامات بی اساس رژیم اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران گفت:با توجه به سوابق گذشته رژیم اسرائیل، بر کسی پوشیده نیست که این رژیم بار دیگر به دنبال سوء استفاده از قالب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و گزارش دبیر کل سازمان بوده است.
یاییر لاپید، رییس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که سرویس‌های امنیتی اسرائیلی و جامعه صهیونیستی اعتماد خود به نتانیاهو را از دست داده و او باید از سمت خود استعفا دهد.
جنبش مقاومت حماس گفت که اظهارات وزارت خارجه آمریکا مبنی بر تبرئه اشغالگران از هدف قرار دادن مستقیم و عمدی غیرنظامیان، بار دیگر مشارکت مستقیم آمریکا در نبرد خونین علیه مردم غزه را ثابت می‌کند.
دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق در دیدار با سفیر آنکارا در بغداد، تأکید کرد که حضور نظامی ترکیه، نقض فاحش حاکمیت عراق است.
بنابر اعلام یکی از فرماندهان گردان‌های القسام، در پی حملات نیرو‌های مقاومت و شکست عملیاتی، ۷۰ درصد از نظامیان اسرائیلی از شمال نوار غزه خارج شدند
درحالی که مقامات امریکایی در ظاهر ژست انساندوستانه می‌گیرند و مدعی هستند که از غیرنظامیان غزه حمایت می‌کنند، اما آنچه در عالم واقع رخ می‌دهد، خلاف آن است. روزنامه وال استریت ژورنال روز دوشنبه در گزارشی درباره کمک‌های تسلیحاتی امریکا به اسرائیل نوشت: «در میان مهماتی که واشینگتن پس از عملیات حماس در ۷ اکتبر به تل‌آویو منتقل کرد، بیش از ۵ هزار بمب «Mk۸۲» هدایت نشده و بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ بمب «Mk۸۴» به وزن ۲ هزارپوند وجود داشت.» بر اساس این گزارش، ایالات متحده حداقل ۱۰۰ بمب پیشرفته BLU-۱۰۹ به وزن حدود ۹۰۰ کیلوگرم به اسرائیل عرضه کرد. بمب‌های سنگرشکن BLU-۱۰۹ کلاهک ۲ هزارپوندی حمل می‌کنند و برای نفوذ به پناهگاه بتنی طراحی شده‌اند. واشینگتن همچنین حدود ۱۵ هزار بمب و ۵۷ هزارگلوله توپ را در اختیار اسرائیل قرار داد
دو ماه از جنگ غزه گذشت و صهیونیست‌ها کماکان به جنایات‌شان در این باریکه تحت محاصره ادامه می‌دهند و این مسئله سبب شده گروه‌های مقاومت در منطقه هم دامنه حملات خود را به اشغالگران و هم پیمانان آن‌ها تشدید کنند.
۱۳