حضور ناخوانده ناوگان‌های امریکایی در گرماگرم رزمایش پنج روزه چینی‌ها در دریای جنوبی، باعث شده ارتش چین به طور کامل اوضاع دریای جنوبی چین را زیر ذره بین بگیرد. «گلوبال تایمز» ارگان نیمه رسمی چینی‌ها از قول مقامات مطلع نوشته که دریای جنوبی چین کاملاً در اختیار ارتش چین است و هرگونه تحرک ناو‌های هواپیمابر در منطقه از سوی ارتش چین مجهز به انواع جنگ‌افزار‌های ضدناوهواپیمابر امریکا همچون موشک‌های دانگ‌فنگ ۲۱ و ۲۶، مشهور به قاتل ناو‌های هواپیمابر رصد می‌شود.
سید نعمت‌الله عبدالرحیم‌زاده
یگان‌هایی از سرویس ضد تروریسم عراق شامگاه پنج شنبه ۲۵ ژوئن به مقر تیپ ۴۵ حشدالشعبی وابسته به کتائب حزب‌الله یورش بردند و گفته می‌شود ۱۴ نفر از اعضای این گروه را دستگیر کردند.
چهره‌های سیاسی در عراق با استناد به تشدید تحرکات امریکا و ترکیه در خاک کشورشان، به خصوص بعد از آزمایش سامانه دفاع پدافندی در سفارت امریکا در بغداد، خواستار پاسخگویی نخست‌وزیر عراق شده‌اند.
جانز هاپکینز:
طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۸۵ نفر رسید.
نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان با رد اتهامات امریکا علیه این کشور درباره تبانی با طالبان گفت سازمان جاسوسی امریکا (سیا) در قاچاق مواد مخدر در افغانستان دست دارد.
وبگاه امریکایی با انتشار تصاویر ماهواره‌ای از توسعه ساخت و ساز‌های امریکا در یک پایگاه نظامی مرموز در شمال اقیانوس آرام به منظور آماده شدن برای مقابله با چین خبر داد.
وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو به تعهداتش در زمینه منع آزمایش‌های اتمی پایبند است، تأکید کرد که امریکا به دنبال از بین بردن معاهده منع جامع آزمایش‌های اتمی (CTBT) است.
شکاف‌ها در کابینه نتانیاهو به داخل خیابان‌ها در سرزمین‌های اشغالی کشیده شده و در ادامه تظاهرات‌های گسترده در تل‌آویو علیه فساد دولتی بنیامین نتانیاهو، این هفته نیز تعداد زیادی از ساکنان شهر‌های مختلف در فلسطین اشغالی خواستار استعفای نتانیاهو شدند.
وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره انفجار اخیر در تأسیسات هسته‌ای نطنز در ایران، دخالت تل‌آویو در این حادثه را تأیید نکرد، اما گفت «ما کار‌هایی می‌کنیم که بهتر است ناگفته بماند.» همزمان بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره انفجار‌ها و آتش‌سوزی‌های اخیر ایران گفته است که هر اتفاق مشکوکی که در ایران می‌افتد «لزوماً» کار اسرائیل نیست.
سخنرانی ترامپ در مراسم روز استقلال امریکا که معترضان به نژادپرستی در امریکا را چپ‌های افراطی، مارکسیست‌ها، آشوب‌طلبان و غارتگران و اراذل و اوباش خشمگین خواند بنزین روی آتش اعتراضات اخیر ضد نژادپرستی ریخت و در واکنش به آن شماری از معترضان در مقابل کاخ سفید پرچم کشور را به آتش کشیدند، هرچند واشنگتن تنها محل اعتراضات نبود و دیگر شهر‌های امریکا هم شاهد اعتراضات ضد نژادپرستانه بود.
۱۱