قرارگرفتن نام سازمان ضدتروریستی سپاه پاسداران در لیست سیاه دولت کانادا نشان دهنده استاندارد دوگانه غربی‌ها در مسیر مبارزه با تروریسم و حمایت علنی آنها از رشد افراط گرایی در منطقه غرب آسیاست.
هنیه:
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با بیان اینکه نبرد طوفان الاقصی مسأله فلسطین را به اولویت اصلی در عرصه بین المللی بازگرداند، گفت که پایه‌های رژیم صهیونیستی در این نبرد به لرزه درآمد.
فارن پالیسی با ۹ کارمند فعلی و سابق شش مؤسسه آلمانی که در پنج کشور غرب آسیا کار می‌کنند؛ صحبت کرد. آن‌ها گفتند که موضع سختگیرانه آلمان در مورد جنگ اسرائیل و حماس کار آن‌ها با شرکای محلی و جوامع را به خطر انداخته و به اعتماد و اعتباری که توسعه آن سال‌ها یا دهه‌ها طول کشیده آسیب رسانده است
توازن قدرت در پارلمان اروپا به سمت راست متمایل شده است
احزاب راست‌گرا و پوپولیست در این انتخابات عملکرد موفقی داشتند. حزب محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپایی (ECR) و حزب هویت و دموکراسی (ID) با کسب ۱۳۱ کرسی در رده سوم پس از احزاب مردم اروپا (EPP) با ۱۸۴ کرسی و سوسیالیست‌ها (S&D) با ۱۳۹ کرسی قرار گرفتند.
دکتر سجاد قیطاسی
نیرو‌های یمنی طی ماه‌های گذشته در حمایت از فلسطینیان موفق شدند حملاتی به کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها رژیم صهیونیستی است انجام داده و عبور و مرور را در دریای سرخ تحت تأثیر قرار دهند
«نصرالدین عامر» معاون رئیس اداره اطلاع‌رسانی جنبش انصارالله، دیگر مقام یمنی بود که عملیات علیه صهیونیست‌ها را تشریح و اعلام کرد: «یمنی‌ها در مرحله چهارم از عملیات‌های نظامی خود ضد کشتی‌هایی که به سمت بنادر فلسطین اشغالی حرکت می‌کنند یا از آن می‌آیند، عملیات‌های خود را تا دریای مدیترانه گسترش خواهند داد.»
همزمان با اصرار نتانیاهو به ادامه جنگ در غزه 
درحالی که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر صهیونیستی و دارودسته افراطی‌اش مدعی بودند که در مدت کوتاهی می‌توانند حماس را در غزه نابود کرده و غزه را تحت کنترل خود بگیرند، اما با گذشت ۹ ماه از این جنگ، تا رسیدن به اهداف خود راه دور و درازی در پیش دارند.
گزینه عملیات تمام عیار در لبنان بسیار خطرناک است و جنگ در جبهه‌های متعدد را به همراه خواهد داشت.
۱۴