ترامپ در واکنش به اعتراضات به حضور دخترش در نشست گروه ۲۰ در ژاپن، مدعی شد سران این گروه از ایوانکا خوششان آمده بود!
سعدالله زارعی تحلیلگر مسائل بین‌الملل در یادداشتی، فرمان عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق برای سازماندهی حشدالشعبی در ارتش عراق را تحلیل کرد.
نیرو‌های پلیس القیاره در استان نینوا یکی از عناصر داعش را که با لباس زنانه خود را پوشانده بود، به دام انداخت.
کارشناسان غربی معتقدند آمریکا در برابر کشور‌هایی که در برابر سیاست فشار حداکثری واشنگتن ایستادگی می‌کنند گزینه دیگری ندارد و به نوعی در برابر این کشور‌ها به بن بست می‌خورد.
اخیرا قابل اطمینان‌ترین شرکت‌ها اعلام کرده است به شکلی میهن پرستانه امنیت انتخابات‌های ما را تامین کند. شرکت کوچکی که اداره آن را خام گیاهخواران در دست دارند و سوختش را عشق تامین می‌کند. اسم این شرکت «مایکروسافت» است!
وزیر دفاع موقت آمریکا جمعه بار دیگر تأکید کرد که این کشور به دنبال جنگ با ایران نیست.
سیاستی که کاخ سفید در هنگ‌کنگ دنبال می‌کند
امریکا علاوه بر استفاده از ابزار‌های اقتصادی برای راه‌اندازی جنگ تجاری علیه چین، مایل است تا سناریو‌هایی شبیه دستورکار‌های سیاست خارجی این کشور در برخی کشور‌های آسیای مرکزی و قفقاز نظیر انقلاب‌های رنگی را در چین نیز مورد آزمایش قرار دهد.
هادی محمدی
صبح پنج شنبه با اعلام رسانه‌های خبری انگلیسی، یک فروند نفتکش حامل نفت ایران توسط نیروی دریایی انگلیس در جبل‌الطارق و در آب‌های بین‌المللی توقیف شد. همین رسانه‌ها تلاش کردند با خبرسازی و توجیه راهزنی دریایی، محموله این نفتکش را به مقصد بندر بانیاس سوریه معرفی کنند.
بیشتر سیاستمداران غرب درباره دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا و برخورد وی با مسائل بین‌المللی اتفاق‌نظر دارند که وی در همه بحران‌های سؤال‌برانگیز که از زمان ورودش به کاخ سفید با آن روبه‌رو شده، درصدد حل هیچ یک از این بحران‌ها نبوده تا بتواند همواره در صفحه ماهواره‌ها و در صدر صفحه‌های مجلات و روزنامه‌های جهان خودنمایی کند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ماده ۳۶ برجام را نشانی از مذاکره بر اساس بی‌اعتمادی به تعهدات غرب دانست و گفت: یک توافق چند‌جانبه نمی‌تواند به طور یکجانبه اجرا شود.
۱۴