شناي شامگاهي در رودخانه سرد و وحشي
خاطراتي از عمليات شناسايي والفجر8 در گفت‌و‌گو با 2 تن از رزمندگان لشكر10 سيدالشهدا(ع)
عمليات والفجر8 در شامگاه 20 بهمن ماه 1364 شروع شد اما روزهاي منتهي به آن، يعني همين ايامي كه در آن قرار داريم، سخت‌ترين مراحلي بود كه غواصان اطلاعات و شناسايي پشت سر مي‌گذاشتند.
دختران
به مناسبت سالروز بمباران مدرسه زينبه ميانه در بهمن 65
12 بهمن 1365 و آغازین روز دهه مبارک فجر، هیاهوی و شادی دانش آموزان مدرسه زینبیه ميانه برای جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نوشتاری روی تخته سیاه کلاس درس «دهه فجر بر همه مسلمانان مبارک» و ساعت 10 و نیم صبح ....
خبرنگار فرانسوي از ديدن جمعيت شوكه شده بود
خاطره زيباي عبدالله نوري‌پور از مراسم استقبال از حضرت امام در گفت‌وگو با «جوان»
12 بهمن سالروز ورود تاريخي حضرت امام خميني(ره) به ايران است. اين روز در حافظه تاريخي ما ايراني‌ها جايگاه ويژه‌اي دارد.
استقبال از امام 
مهم‌ترين روز كاري خبرنگاران خارجي
رسانه‌هاي خارجي در 12 بهمن 1357 چه اخباري از ايران مخابره كردند؟
12 بهمن سال 1357 يكي از طلايي‌ترين روزهاي تاريخ معاصر ايران است. امام خميني پس از سال‌ها و با وجود تهديدات فراوان به ميهن بازگشت و موجي از شور و شعف و اميد را به مردم ايران هديه داد.
سال‌هاست يك قاب عكس باباي من است
گفت‌و‌گوي «جوان» با فرزند شهيدي كه موقع شهادت پدرش تنها يك سال داشت
به همت مسئولان معراج شهداي تهران با خانواده شهيد تازه تفحص شده جمشيد عباسي آشنا و با تنها فرزندش آرزو عباسي همكلام شديم.
بعد از شهادتم خاطراتم را بخوانيد
دستنوشته‌هاي شهيد سعيد طالبي در يك نگاه
دنياي امروز، دنياي قهرمانان پوشالي‌اي است كه در لابه‌لاي صدها رنگ و لعاب پنهان شده‌اند و از زرق و برق‌هاي دنيوي مي‌گويند.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح جدیدترین وضعیت فعالیت مراکز توان‌بخشی ایثار گفت: در حال حاضر مراکز توان‌بخشی ایثار در 10 استان کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در حال خدمات‌رسانی به ایثارگران و عموم مردم هستند.
دوران اسارت در کسب علم و دانش  رقابت مي‌کرديم
مروري بر سبك زندگي آزادگان در اسارت در گفت‌وگوي «جوان» با علي خاجي
علي خاجي در دوران دفاع مقدس روزهاي زيادي را در جبهه نگذراند كه به اسارت دشمن درآمد. او در سال 1363 به عنوان امدادگر براي حضور در عمليات بدر راهي جبهه شد و خيلي زود با تني مجروح به اسارت نيروهاي عراقي درآمد.
آزادي ميمك خاري در چشم صدام بود
37 سال پيش در چنين روزهايي، رزمندگان ارتشي به همراه عشاير منطقه، مشغول نبرد با دشمني بودند كه حفظ بلندي‌هاي ميمك برايش اهميتي حياتي داشت!
بخش رقابتی جشنواره گروه های موزیک نیروهای مسلح با عنوان "ترنم فتح" همزمان با آغاز دهه مبارک فجر در مرکز همایش های بین المللی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
۶