پایش سلامت روانی دانشجویان اجرا می‌شود
از سه سال پیش تاکنون موضوع پایش سلامت روانی دانشجویان در بسیاری از دانشگاه‌ها جدی گرفته شده و اکنون در برخی دانشگاه‌های دولتی اجباری است.
مقطع دکتری؛ مقطع پول سازی
دکتری به دو بخش آموزشی و پژوهشی تقسیم می‌شود. اصولاً دانشگاه‌ها مایلند هر کدام از این بخش‌ها چهارترم طول بکشد.
مطالعه نشان می‌دهد هوش مصنوعی می‌تواند سطح تخصصی از تشخیص در مراقبت‌های اولیه به‌وجود آورد. در آینده نزدیک هوش مصنوعی در حوزه چشم‌پزشکی به مرحله‌ای از پیشرفت دست می‌یابد که حتی بدون نیاز به چشم‌پزشک بیماری‌های چشمی را تشخیص خواهد داد.
کودکان با یک دوست بهتر می‌آموزند. آن‌ها زمانی که با یک همراه در موضوعی درگیر می‌شوند بیشتر مشتاق بوده و درک بالاتری خواهند داشت، اما اگر این همراه، مصنوعی باشد چه؟
دانشگاه‌های کشور چه برنامه‌هایی برای آغاز سال تحصیلی دارند
در ماه‌های اخیر خبر‌های خوبی از سوی صندوق رفاه وزارت علوم در مورد افزایش بودجه رفاهی دانشگاه‌ها منعکس شد. خبر‌هایی که حاکی از افزایش کیفی و کمی خوابگاه‌ها و غذاخوری تا افزایش وام دانشجویی بود.
تلاش برای ایجاد 31 دانشگاه جامع ملی تربیت معلم
در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان در ۱۰ استان کشور دارای مقطع تحصیلات تکمیلی است. مسئولان این دانشگاه تصمیم دارند مقطع تحصیلات تکمیلی را در دیگر استان‌ها نیز رونق بخشند.
بازگشت دانشجویان مهاجر تسهیل شده است
این روز‌ها بحث بازگشت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، حواشی زیادی را به همراه داشته است. موضوعی که به‌رغم قانونی بودن و ذکر آن در تبصره‌های آموزشی، اما منتقدان معتقدند شرایط را برای تحصیل گروهی خاص از افراد جامعه آن هم در دانشگاه‌های کشور فراهم می‌کند.
پیش‌بینی پرداخت 1300 میلیارد تومان وام به دانشجویان
پرداخت وام شهریه یکی از مشکلات اساسی صندوق رفاه دانشجویان در سال‌های اخیر بود. بر اساس آمار‌های این صندوق، حدود ۸۵ درصد دانشجویان وام دریافت می‌کنند.
پایان دغدغه مالی دانشجویان دانشگاه پیام‌نور
دانشگاه پیام‌نور تسهیلات جدیدی برای پرداخت شهریه دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته است. دانشجویان می‌توانند تمامی شهریه خود را در طول تحصیل بدون محدودیت با استفاده از وام بانکی دو درصد کارمزد در مقاطع مختلف پرداخت کنند.
۱۴