با قابلیت ارتباط با تلفن‌همراه
محققان به تازگی دستبند کوچکی ساخته‌اند که به صورت بی‌سیم به تلفن همراه متصل می‌شود و می‌تواند نسل جدیدی از دستگاه‌های نظارت بر سلامت شخص و محیط را فراهم کند.
با الهام گرفتن از حیوانات
متخصصان روباتیک آینده‌ای را پیش‌بینی می‌کنند که بتوان روبات‌های نرم الهام‌گرفته از حیوانات را در محیط‌های طبیعی و دست‌ساز بشر که دستیابی به آن‌ها دشوار است، با خیال راحت به کار گرفت؛ محیط‌هایی مانند جراحی‌های ظریف در بدن انسان یا در فضا‌های بسیار کوچک و غیر‌قابل دسترس یا محیط‌هایی که کار با روبات‌های انعطاف‌ناپذیر در آن برای انسان‌ها بسیار خطرناک است.
یادداشت «دکتر محمد فاضلی» درباره کتاب «نگاه انتقادی به دانشگاه هاروارد»
حتی هاروارد نیز فهمی سطحی و ضعیف از هدف آموزشی خود در دوره کارشناسی دارد...هاروارد به دانشجویان درس می‌دهد، اما آن‌ها را خردمند بار نمی‌آورد. دانشگاه دیگر دانشجویان را برای مسئولیت‌پذیری در برابر جامعه - جامعه‌ای که به آن‌ها اجازه و امکانات داده تا در بهترین دانشگاه تحصیل کنند – تربیت نمی‌کند.
مقاومت وزارت علوم در برابر قانون
چند سالی است که جریان پرچالشی موسوم به بورسیه‌ها در جامعه شکل گرفته که به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از غلط‌ترین کار‌های دولت یازدهم در زمینه آموزش عالی بود.
اشتباه سازمان سنجش کی جبران می‌شود؟
سازمان سنجش امسال هم نتوانست آزمون‌های سراسری را بدون اشتباه و مشکلی برگزار کند. ورود به دانشگاه هر سال حاشیه‌های خاص خود را دارد و رؤیای برخی را با خاک یکسان می‌کند.
منابع مالی صندوق رفاه دانشجویی ۲ برابر شد
منابع مالی صندوق در سال‌جاری به دو برابر افزایش یافت. سال تحصیلی قبل ۴۱۷ میلیارد تومان منابع در قالب تسهیلات و یارانه به دانشگاه‌ها و دانشجویان پرداخت شد و با کمک سازمان برنامه و بودجه از مهرماه این رقم به ۶۷۳ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
تغییر اندازه خال به نیم‌سانتی‌متر باید بررسی شود
بدترین نوع سرطان پوست «ملانوم» نام دارد که خطرناک است و از نشانه‌های آن خال‌های تغییر شکل داده و بزرگ شونده است که گاهی با خارش و سوزش و ترشح همراه است
۱۲