محققان از ساخت کیت آموزشی استخراج DNA و دستگاه الکتروشوک قلب در کشور خبر دادند.
تبدیل مستقیم توان الکتریکی به گرما بسیار آسان است. این اتفاق مرتباً در تستر خانه شما اتفاق می‌افتد. عکس این موضوع یعنی تبدیل گرما به توان الکتریکی چندان آسان نیست.
تیمی از مهندسان نمونه‌ای از بانداژ را طراحی کرده‌اند که شرایط زخم‌های مزمن را فعالانه مانیتور کرده و درمان‌های دارویی مناسب را به منظور افزایش شانس بهبود آزادی می‌کند.
برخی دانشجویان دکتری صلاحیت علمی ندارند
به نظر می‌رسد تغییرات شیوه گزینش دانشجویان دکتری در کشورمان تمامی نداشته باشد؛ گزینشی که از اواخر دهه ۸۰ دستخوش تغییرات شد و از آن زمان به بعد همواره در حال دگرگونی و تغییر است.
دانشگاه علامه بیشترین دستمزد دانشجویی را پرداخت می‌کند
دانشگاه‌های دولتی از دهه ۷۰ به این طرف با مجوز وزارت علوم مشاغلی را در دانشگاه برای دانشجویان ایجاد می‌کنند. دانشگاه‌ها با تعریف منابع درآمدی مشخص به ایجاد کار دانشجویی برای تأمین درآمد دانشجویان می‌پردازند و سالانه هزاران دانشجو از این طریق به کسب درآمد‌های حداقلی روی می‌آورند.
کل بودجه وزارت علوم در طرح‌های عمرانی سال جاری ۹۳۰ میلیارد تومان است. در گردهمایی مدیران طرح‌های عمرانی و بودجه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری، اعتبارات متمرکز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۰۷ میلیارد تومان اعلام شد.
آزمایش فیزیولوژیکی با پشتیبانی روند تشخیصی پزشک بالینی می‌تواند سن تشخیص اوتیسم در کودکان را کاهش دهد و به درمان زودهنگام اوتیسم بینجامد.
افراد مقطوع‌العضو اغلب حس «اندام خیالی» را تجربه می‌کنند؛ احساس اینکه اندامی که از بین رفته هنوز سر جای خود وجود دارد. این توهم حسی، به لطف گروهی از مهندسان دانشگاه جان هاپکینز که پوستی الکترونیکی ابداع کرده‌اند، به واقعیت نزدیک شده است. اسم این فناوری «ای-‌درم» است.
۱۵