پژوهشگران موفق شدند برای نخستین بار با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی، گامی به سوی ابداع «چشم بیونیک» بردارند. این کشف گام مهمی به سمت خلق «چشم بیونیکی» است که می‌تواند روزی به افراد نابینا برای دیدن و به افراد کم بینا برای بهتر دیدن کمک کند.
یک مخترع ایرانی موفق به طراحی و ساخت دستگاه کشش کمر و خاجی شد که می‌تواند درد‌ها و قوس‌های غیرطبیعی مهره‌های کمر را رفع کند.
دیرهنگام، اما بجا
طرح تخفیف ۵۰ درصدی شهریه در مناطق محروم با تصویب هیئت امنای دانشگاه آزاد، برای اجرا در سال تحصیلی جدید به واحد‌های این مجموعه در سراسر کشور ابلاغ شد.
بسیاری از فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاه‌های ممتاز دنیا به کشور بازگشته‌اند
از سه سال پیش تاکنون برنامه‌ای به اسم همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف و اجرا شده است. هدف از اجرای این برنامه نیز این بوده که از ظرفیت متخصصان ایرانی و فارغ‌التحصیلان خارج از کشور استفاده شود.
اعتراض مالی سه روزه دانشجویان ارشد دانشگاه تهران نتیجه نداشت
از دو ماه قبل به دانشجویان ارشد دانشگاه تهران ابلاغ شد که بابت دروس جبرانی که در ترم یک گذرانده بودند، باید مبالغی را به دانشگاه پرداخت کنند. این هزینه هم از ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان برای هر دانشجو در نظر گرفته شده است.
ابراهیم انتظاری با اشاره به بهترین راه برای پیشگیری از مشکلات اسکلتی و عضلانی گفت: فیزیوتراپی می‌تواند در بهبود بیماری‌هایی مانند سکته‌های قلبی و عروقی، شکستگی‌ها و بیماری‌های زنان و زایمان مفید واقع شود.
رئیس مرکز سنجش و پذیرش:
رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از اعلام نتایج دوره دکتری تا بعدازظهر امروز خبر داد.
۱۵