تنها سرویس‌های عمومی از آلودگی برخوردار نیستند. بلکه بسیاری از وسایلی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم بسیار آلوده‌تر هستند.
خود تحریمی، آفت محیط‌های علمی
دانشگاه مجموعه‌ای از آزمایشگاه‌های پیشرفته، تجهیزات مدرن و همکاری‌های مشترک است. پیش از رفع تحریم‌ها بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی و تجهیزات مورد نیاز تحقیقات به روش‌های مختلفی فراهم می‌شد. اکنون هم زیر سایه برجام، در بر همان پاشنه می‌چرخد و دانشگاه‌ها با خودکفایی مشکلاتشان را حل می‌کنند.
دانش‌آموختگان علمی کاربردی قربانی رفتار سلیقه‌ای شده‌اند
کانون وکلا که ظاهراً رسالت سنگینی، چون دفاع از عدالت و حقوق قانونی مردم را بر عهده دارد، اکنون خود راهبر برخی فعالیت‌های غیرعادلانه است. هزاران دانش‌آموخته رشته‌های حقوقی به دلیل برخورد‌های سلیقه‌ای این کانون با مشکل مواجه شده‌اند؛ مشکلاتی که مسئولان کانون وکلا به رغم شایستگی این دانش‌آموختگان چندان توجهی به آن نمی‌کنند.
دانشجویان دانشگاه صداوسیما به دلیل خرابی سامانه ثبت‌نام با مشکل مواجه شده‌اند
سیستم جامع گلستان، دقیقاً همان مسئله‌ای است که چند وقتی ذهن دانشجویان برخی دانشگاه‌های کشور را در این ایام امتحانات درگیر کرده است. دانشجویان فقط از آن طریق می‌توانند به ثبت‌نام، انتخاب واحد، درخواست‌های تحصیلی، دریافت کارت امتحان و... بپردازند، بروز یک مشکل کوچک در این سامانه می‌تواند عواقب سختی را برای دانشجویان به ارمغان آورد
بسیاری از بیمارستان‌ها در حال حاضر با کمبود یا قدیمی بودن تجهیزات روبه‌رو هستند و با توجه به اینکه این مشکلات شامل همان امکاناتی است که برای آموزش و پژوهش مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین وقتی صحبت از کمبود امکانات آموزشی و پژوهشی و عدم‌تناسب بین ایجاد امکانات و جذب دانشجو می‌شود، در واقع همین امکانات بیمارستان‌هاست.
دانشگاه علامه طباطبائی در برگزاری دومین کنفرانس بین المللی "آینده زنان- ۲۰۱۹" همکاری می‌کند.
دانشگاه علامه طباطبایی مدرسه تابستانی آموزش زبان فارسی برگزار می‌کند
دانشگاه علامه طباطبایی در تابستان ۱۳۹۷ با برنامه‌های آموزشی و فرهنگی متنوعی پذیرای فارسی‌آموزان سراسر جهان خواهد بود.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: در خلال دهه‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۶ رتبه جهانی ایران در تولید علمی به طرز چشمگیری رشد کرده و از رده ۳۴ به ۱۶ ارتقا یافته است.
۱۵