شامگاه شنبه ۲۹ دی‌ماه مراسم نکوداشت شهید حسین قشقایی به همت موسسه توسعه هنر‌های معاصر و اداره کل هنر‌های نمایشی در تالار شهید قشقایی مجموعه تئاتر شهر برگزار شد
کیوان کثیریان، منتقد سینما در گفت و گو با «جوان آنلاین» از دلایل سینما نرفتن ۸۰ درصدی جامعه می‌گوید
چند روز گذشته مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اعلام کرد که در سال گذشته چیزی حدود ۸۰ درصد از جمعیت کشور اصلا سینما نرفته‌اند. بی شک سینما نرفتن بخش عظیمی از جامعه ریشه و عوامل متععدی دارد، از همین رو به سراغ کیوان کثیریان، منتقد سینما رفته‌ایم و با او در این باره همکلام شده‌ایم.
آثار نهمین جشنواره فیلم عمار در مرکز آموزشی شهید عبدالحمید انشایی نزاجا به نمایش در می‌آید
فیلم سینمایی «نوشین» محصول مشترک ایران و ژاپن با دریافت پروانه ساخت و با بازی مهناز افشار و اوشین کلید خورد.
گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با حسین سلطان محمدی، منتقد و مدرس سینما درباره حضور در جشنواره فجر
حسین سلطان محمدی منتقد و مدرس سینما در آستانه برگزاری جشنواره فیلم فجر، در خصوص کم و کیف این جشنواره گفت: جشنواره فجر نماد سینمای ملی ماست و باید با شکوه برگزار شود
گزارشی از حاشیه‌های داستانی قسمت دوم "ماجرای نیمروز"
فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز: ردخون» به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سیدمحمودرضوی، قرار است در جشنواره فیلم فجر رونمایی شود.
به نوشته نشریه هالیوود ریپورتر، فیلم‌های دادگاهی در حال حاضر به عنوان یك ژانر شناخته ‌شده طرفداران بسیار زیادی دارد. احتمالا به همین دلیل بوده كه صنعت سینما در یك سال اخیر دست به تولید دو فیلم متفاوت درباره روث بادر گینسبرگ زده است. فیلم‌های «آر بی جی» و «براساس جنسیت» حال و هوایی متفاوت از هم دارند.
مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر، سینماهای مردمی سی‌وهفتمین دوره این رویداد سینمایی را معرفی کرد.
امسال پیش از آغاز جشنواره فیلم فجر برخلاف سال‌های گذشته که صحبت بر سر انتخاب یا عدم انتخاب برج میلاد به عنوان کاح جشنواره بود، ذهن‌های برخی از اهالی رسانه به دو قطب مجوز دار و بدون مجوز هدایت شد به طوری که برخی از رسانه‌های یارانه بگیر و وابسته به نهاد‌های قدرت با اتشار بیانیه‌ای خواستار جلوگیری از ورود رسانه‌های مستقل شدند، اتفاقی که با استقبال روابط عمومی جشنواره مواجه شد و این به عنوان سر لوحه کار جهت مقابله با رسانه‌های مستقل در دستور کار قرار گرفت.
فیلم سینمایی «کاتیوشا» امروز دوشنبه ۱۷ دی‌ماه در شبکه نمایش خانگی توزیع شد.
۹