محمدمهدی حیدریان در دیدار با مسئولان جشنواره فیلم مقاومت گفت: تلاش می‌کنم دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم مقاومت تأسیس شود.
عبدالحسن برزیده از سال‌های حضور در جبهه و تولید در سینمای دفاع مقدس می‌گوید
٣٨ سال از زمان شلیک اولین گلوله‌ای که در جنگ ایران و عراق شد، گذشته است اما آن روز شاید هیچ‌کس تصورش را نمی‌کرد که در پی پیچیدن صدای صفیر این گلوله در مرزهای غربی و جنوب‌غربی ایران، قرار است مکتب انقلابی و عاشورایی مردم این کشور چه نمود غنی و قدرتمندی از خودش را ارائه دهد.
سینمای دفاع مقدس در دهه‌ای شکل گرفت که تداخل انقلاب اسلامی ایران و همچنین ظهور هشت سال جنگ تحمیلی بود.
احمد یوسف‌زاده :
«با تندی از ما خواستند بلند شویم و بایستیم. ایستادیم، بی‌آنکه بدانیم برای چه می‌ایستیم. از پشت‌سر صدای پاکوبیدن نظامیان بلند شد و عکاس‌ها به‌سمت صداها هجوم بردند. از فاصله دور دیدیم مردی با لباس نظامی، دست دخترکی سفیدپوش را گرفته و دارد به ‌سمت ما می‌آید... مرد به ما نزدیک و نزدیک‌تر می‌شد.
موسم معرفی نماینده ایران به اسکار باعث شده که برخی رسانه‌ها به بازخوانی برخی اخبار مربوط به دوره‌های پیشین بپردازند که یکی از آن‌ها ماجرای مافیابازی مخملباف برای فرستادن فیلم خودش به اسکار به کمک محمد خاتمی بود.
نگاهی به فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به بهانه انتخاب شدن برای اسکار
گوهر و ذات انسانی در حال له شدن در چرخ‌دنده‌های معیوب و زنگ‌زده اقتصاد است. ارزش‌های اخلاقی و انسانی زیر بار فشار‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به نازل‌ترین سطح خود رسیده است.
بازیگر سینما و تلویزیون به خاطر دعوت مردم به رأی دادن به حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری از مردم عذرخواهی کرد.
مریم کاظمی و سعید اسدی، کارگردان و مدیر تئاتری که در بازداشت به سر می‌بردند، پس از یک روز آزاد شدند.
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای آزادی مدیر مجموعه تئاتر شهر و کارگردان نمایش «رویای شب نیمه تابستان» سه میلیارد ریال وثیقه تعیین شده است.
۹