فراخوان نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «وارش» با تاکید بر موضوع فرهنگ عامه (سنت‌های رفتاری، گفتاری، زیستی) منتشر شد.
گفت و گوی «جوان آنلاین» با، بازیگر سینما و تلویزیون در باره پدیده انتخاب بازیگر از اینستاگرام
امروزه با وجود اینکه خیل عظیمی از بازیگران مستعد، متعهد و باتجربه جامعه هنری کشور بیکار هستند و از آن‌ها دیگر در هیچ نقشی استفاده نمی‌شود، خبر‌هایی شنیده می‌شود از انتخاب و دعوت از به اصطلاح شاخ‌های اینستاگرام برای ایفای نقش به عنوان بازیگر! اما سوال اساسی این است که آیا این امر که به تازگی در سینما مد شده است، حال سینمای مبتذل امروز را از اینکه هست بدتر نمی‌کند؟
گفت و گوی «جوان آنلاین» با سینماگران درباره الویت‌های مدیر جدید سازمان سینمایی
بالاخره پس از ماه‌ها رایزنی رسانه‌ای و تلاش برای برگزیدن گزینه مناسب از میان گزینه‌های متعدد پیشنهادی، سکان هدایت سینمای ایران به حسین انتظامی، دستیار ارشد و قائم مقام وزیر ارشاد سپرده شد. این در حالی است که سینمای ایران این روز‌ها با مشکلات عدیده‌ای رو به روست و عده‌ای زیادی از سینماگران و اهالی فرهنگ و هنر کشور مطالبه رفع معظلات سینما را ایشان دارند.
گفت و گوي «جوان آنلاين» با سينماگران در باره الويت هاي مدير جديد سازمان سينمايي
چندي پيش وزیر فرهنگ و ارشاد، مهم ترین انتصاب مورد انتظار در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را انجام داد و طی حکمی، حسین انتظامی را سرپرست سازمان سینمایی کرد. اما سوال اين است حال كه انتظامي سكان اجرايي مديريت سينما را در دست گرفته چه ساز و كارهايي براي رفع مشكلات سينماي امروز كشور انديشيده است؟ انتظامي چه كار بايد كند تا حال سينما خوب شود؟
گفت وگوی جوان آنلاین با داور جشنواره فیلم مقاومت
ناصر شفق داور بخش روایت نو (فیلم سازان اول) در گفت و گو با «جوان آنلاین» در توضیح سینمای مقاومت عنوان داشت: سینماى مقاومت یعنى سینماى دفاع از کرامت و شان انسانیت و انسان شاه بیت غزل آفرینش است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، گفت: در هر زمینه آموزشی استفاده از ابزار‌های هنری قطعا تاثیرگذار است چرا که در توسعه و سرعت و روند آموزش هنر می‌تواند نقش ویژه‌ای را ایفا کند.
گزارشی از ششمین همایش علمی -پژوهشی تئاتر مقاومت
ششمین همایش علمی – پژوهشی تئاتر دفاع مقدس صبح یکشنبه ۲۷ آبان ماه ۹۷ در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد.
داوران فیلم‌های سینمایی مسابقه سینمای ملی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت معرفی شدند.
«قدوس فرهمند» هنرمند افغانستانی به قتل رسید.» این خبری بود که روی خط خبرگزاری‌های داخلی و خارجی نقش بست. این هنرمند افغانی تبار به همراه دو هنرمند دیگر قصد داشتند برای یک برنامه سینمایی وارد والسوالی خُلم در بلخ شوند که از سوی افراد ناشناس مسلح مورد هدف قرار گرفتند و از میان آن‌ها فرهمند کشته و دوستان دیگرش زخمی شدند.
طی نشستی با حضور رسانه ها، برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت تشریح می‌شود.
۷