مناظره درباره «بودن یا نبودن فیلم مبتذل»
سعید الهی و سید ضیا هاشمی از کارشناسان سینما درباره «بودن و نبودن فیلم مبتذل» با یکدیگر مناظره کردند.
علی ملاقلی پور در گفت و گو با «جوان آنلاین»:
علی ملاقلی پور، فیلمساز جوان سینمای ایران از مراسم رونمایی مستند «راه طی شده» با حضور اصحاب رسانه و چهره‌های هنری و سیاسی در روز سه شنبه خبر داد. علی ملاقلی پور، فیلمساز جوان سینمای ایران در گفت و گو با «جوان آنلاین» با اعلام اینکه جبهه پایداری تاکنون هیچ بیانه‌ای به منظور جبهه گرفتن بر علیه مستند راه طی شده» صادر نکرده است، گفت: موضوع اصلی مستند «راه طی شده» پرداختن به برخی از آثار و افکار و عملکرد‌های مربوط به اندیشه‌های آقای مهندس بازرگان است.
گفت و گوی «جوان آنلاین» با کارگردان و فیلم نامه نویس در خصوص تحریم دارویی آمریکا
شفیع آقا محمدیان، کارگردان و فیلم نامه نویس درباره تحریم‌های جدید آمریکا علی الخصوص تحر یم‌های دارویی معتقد است که رفتار‌های انسانی خط مش آمریکایی‌ها نیست.
گفت‌و‌گوی «جوان آنلاین» با پوران درخشنده درباره تحریم دارویی آمریکا
پوران درخشنده معتقد است آمریکا دولتی است که تنها به جنگ با دنیا فکر می‌کند و امنیت جهانیان را به خطر انداخته و حقوق بشر را به هیچ عنوان رعایت نمی‌کند.
برگزاری کارگاه‌های انتقال تجربه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» با حضور علی نصیریان، احمدرضا درویش و مسعود ده‌نمکی
گفت و گوی «جوان آنلاین» با علیرضا محمدی، کارگردان مستند «جغد جنگ»
به تازگی تیزر فیلم مستند «جغد جنگ» ساخته «علیرضا محمدی» و به گویندگی «محمدرضا علیمردانی» که تلفیقی از نام فیلم و همچنین شعری از ملک الشعرای بهار است و به مضمون صلح جهانی پرداخته منتشر شد. این مستند قرار است دوشنبه ۲۱ آبان ماه در کتابخانه ملی نمایش و رونمایی داشته باشد.
فیلم سینمایی «شب دوازده ساله» ساخته آلوارو برچنر در بخش مسابقه بین‌الملل پانزدهمین جشنواره مقاومت روی پرده می‌رود.
وحید نیکخواه آزاد دبیر چهل و هشتمین جشنواره فیلم «رشد» در نشست خبری این رویداد عنوان کرد: یک فیلم اسکاری تنها با دریافت ۱۰۰ دلار آن هم به صورت خیریه حاضر به حضور در این رویداد سینمایی شده است 
فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در کشور ژاپن روی پرده می‌رود.
عناوین فیلم‌های بخش اسلام هراسی و ایران ستیزی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت اعلام شد.
۸