گزارشی از آیین تشییع پیکر زنده‌یاد «جمشید مشایخی»
آیین آخرین وداع با جمشید مشایخی با حضور پرشمار مردم و هنرمندان در تالار وحدت تهران برگزار شد.
گزارشی از آیین تشییع «جمشید مشایخی»
آیین آخرین وداع با جمشید مشایخی با حضور پرشمار مردم و هنرمندان در تالار وحدت تهران برگزار شد.
گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با غلام‌عباس فاضلی درباره چرایی دیده نشدن «غلام‌رضا تختی»
غلام‌عباس فاضلی، منتقد سینما معتقد است که فیلم «غلام‌رضا تختی» به‌دلیل زمان نامناسب اکران، تنزل ذائقه مخاطبان سینما و کاستی‌هایی که در ساخت فیلم وجود داشته، به خوبی دیده نشده و در نتیجه کمترین آمار فروش فیلم در اکران نوروزی را به نام خود ثبت کرده است.
یادداشت محمدرضا کائینی درباره فیلم «غلامرضا تختی»
دبیر سرویس تاریخ روزنامه جوان طی یادداشتی در کانال تلگرام خود به نقد و بررسی فیلم «غلامرضا تختی» پرداخته است. او معتقد است عدم استقبال مردم از فیلم واکنش آن‌ها به تخریب یک اسطوره است.
قیمت بلیت سینما‌ها در سال ۹۸ از ۵ تا ۱۸ هزار تومان تعیین شده است.
چرا تنها ۱۰ درصد از مردم پا به سالن‌های تئاتر گذاشته‌اند و اساساً مگر نه اینکه بیش از یک‌صد نمایش هر شب در نقاط مختلف شهر تهران به روی صحنه می‌روند پس چرا ۹۰ درصد از مردم هرگز تئاتر ندیده‌اند؟ با این آمار ارقام پرسشی که مطرح می‌شود آنکه پس مخاطبان این بیش از یک‌صد نمایش چه افرادی هستند؟
کارگردان سینما و تلویزیون گفت: فکر می‌کنم اخلاق، حلقه گمشده جامعه ماست. به‌نوعی اخلاق ذیل تمام مناقشات جناحی، سیاسی و... قرار گرفته است. اگر اخلاق در جامعه بین نخبگان و عموم مردم حاکم باشد بسیاری از این منازعات کم می‌شود.
گزارشی از گردش مالی چند ده میلیاردی سینما در سال ۹۷
فیلم‌های اکران نوروز قرار است بنا به گفته‌ای، از چهارشنبه این هفته روی پرده بروند که همین اتفاق، قطعا تعداد مخاطبان سینما در سال ۹۷ را با رشدی بسیار بالاتر نسبت به آمار سال ۹۶ قرار خواهد داد و حالا رقم فروش کل سینما در سال ۹۷ را به رقم افسانه‌ای ۲۵۰ میلیارد تومان نزدیک خواهد کرد.
گزارش «جوان آنلاین» از اعلام هزینه‌های انجمن سینمای جوانان ایران
شفاف سازی باید با مطالبه جدی پیرامون ریز هرینه‌ها و جلوگیری از ریخت و پاش‌ها بیانجامد و اگر قرار باشد صرفا به اعلام یک لیست اکتفا شود، ساز و کار شفاف سازی ابتر خواهد ماند.
سازندگان فیلم «هزارپا» در بدعتی جدید نسخه‌ای سریالی از فیلم خود را برای عرضه در شبکه نمایش خانگی منتشر کرده‌اند که مخاطبان مجبورشده‌اند برا‌ی دیدن ان هزینه بیشتری پرداخت کنند
۸