فیلم‌های اسکار نشان می‌دهند که دنیای بدون مردان دنیای بهتری است!
تصویر خانواده در سینمای آمریکا عبارت است از خانواده‌های تک‌والدی که تنها عضو دلسوز باقی‌مانده در آن مادر است. در اکثر‌ اوقات پدر حتی نمایش داده نمی‌شود و در اغلب آثار این تلاش بر عادت دادن مخاطب بر این‌گونه زیستن وجود دارد.
به جرأت می‌توان گفت که انقلاب اسلامی پرچم‌دار مبارزه با هژمونی آمریکا در جهان بوده و میان‌داری است که بسیاری از ملت‌های خسته از زورگویی‌های واشنگتن گرد آن حلقه‌زده‌اند.
گزارش «جوان آنلاین» از فشار برخی متقاضیان اکران نوروز
در حالیکه هنوز هیچ خبری از آغاز جلسات بررسی گزینه‌های اکران نوروزی نیست، برخی صاحبان و متولیان آثار سینمایی از قطعی بودن اکران نوروزی فیلم‌شان خبر داده‌اند، به طوریکه تا کنون ۴ فیلم، خود را از گزینه‌های اصلی اکران نوروز دانسته‌اند!
کاظم راست‌گفتار کارگردان سینما ضمن اشاره به دشواری‌های تولید فیلم در شرایط اقتصادی کشور تأکید کرد باید بدون کوچک‌ترین اشتباه وارد میدان تولید شد.
شورای صنفی نمایش در جلسه این هفته خبر از افزایش بلیت سینما‌ها را داد! به نظر می‌رسد اعضای این شورا درکی از وضعیت جامعه ندارند
نگاهی به نقش مادران شهید در سینما
ایفای نقش مادران شهید از سوی بازیگران همواره مورد استقبال شدید جامعه قرار گرفته است. ایفای این نقش‌ها توسط بازیگران نه تنها مور قبول اقبال عموم واقع شده بلکه به طور معمول جوایز معتبر سینمایی را نیز برای این بازیگران به همراه داشته است.
در «جشنواره برلین ۲۰۱۹» چه گذشت
وقتی فیلم «شب‌های روشن»، ساخته فرزاد موتمن، به جشنواره فیلم لوکارنو سوئیس فرستاده شد، دبیر جشنواره در نامه‌ای به کارگردان کار نوشت: «فیلم شما فیلمنامه‌ای ساختارمند و عمیق دارد، کارگردانی کار عالی است، بازی‌ها هم باورپذیر و زیبا هستند؛ اما مشکل اینجاست که در این فیلم تهران را با نماهای ساختمان‌های بزرگ و بزرگراه‌های پیشرفته نشان داده‌اید، در حالی که این برخلاف تصور ما از کشورهای جهان سوم است.»
در فضای مجازی مطرح شده که در سال ۹۸ قیمت بلیت سینما افزایش پیدا می‌کند؛ سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد که هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است.
نگاهی به فیلم سوء تفاهم ساخته احمد رضا معتمدي
تسلط احمدرضامعتمدی را در فلسفه نمی‌شود نادیده گرفت، اما شکل گیری مباحث فلسفی در سینما و نمایش آن برای مخاطب ایرانی غیرممکن است، اینکه با یک قصه‌ی ناقص مخاطب را در حفره‌های بی کارکرد قرار بدهیم قطعا نامش فیلم فلسفی نیست، در سینمای ایران زمانی که فیلمساز نتواند یک قصه‌ی ساده تعریف کند
دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های 100 ثانیه ای از 8 تا 10 اسفند در تهران برگزار می شود. جشنواره ایی که هم به لحاظ شکلی و هم به لحاظ ساختارهای درونی و محتوایی با بسیاری از جشنواره های سینمایی و هنری کشور متفاوت است.
۱۰