برای نخستین بار اساتید ایرانی، در کشور سوریه دوره های پیشرفته هنری سینمایی برگزار می کنند.
ابراهیم داروغه زاده بعد از انتصاب مجدد به عنوان دبیر جشنواره فجر، روی آنتن شبکه خبر رفت و درباره برنامه هایش برای جشنواره سی و هفتم شفاف سازی کرد.
نقد «جوان آنلاين» بر فيلم «شعله ور» آخرين ساخته «حميد نعمت الله»
مردی شکست خورده، با سابقه اعتیاد و خسته از گذشته خویش به سیستان و بلوچستان سفر می کند. سیستان و بلوچستان، یکی از بزرگترین مراکز ترانزیتِ مواد مخدر در دنیا. این به خودی خود تناقض بزرگی است و ابتدا به ساکن، روی کاغذ می تواند جذاب به نظر برسد. اما سوال این است که این تناقض قرار است چگونه دراماتیک شود؟ این تناقض قرار است در فیلم چه کاربردی پیدا کند؟ و چه کاربردی پیدا می کند؟
ميهنم در شرايط ويژه تحريم و مردمان مان گرفتار آمده در بحران اقتصادى اند. در چنين كارزارى سوفى و ديوانه پنجره اى ست كوچك رو به اميد و رؤياپردازى كه جامعه خشن و گرفتارآمده، سخت بدان نيازمند است.
محمدمهدی حیدریان در دیدار با مسئولان جشنواره فیلم مقاومت گفت: تلاش می‌کنم دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم مقاومت تأسیس شود.
عبدالحسن برزیده از سال‌های حضور در جبهه و تولید در سینمای دفاع مقدس می‌گوید
٣٨ سال از زمان شلیک اولین گلوله‌ای که در جنگ ایران و عراق شد، گذشته است اما آن روز شاید هیچ‌کس تصورش را نمی‌کرد که در پی پیچیدن صدای صفیر این گلوله در مرزهای غربی و جنوب‌غربی ایران، قرار است مکتب انقلابی و عاشورایی مردم این کشور چه نمود غنی و قدرتمندی از خودش را ارائه دهد.
سینمای دفاع مقدس در دهه‌ای شکل گرفت که تداخل انقلاب اسلامی ایران و همچنین ظهور هشت سال جنگ تحمیلی بود.
احمد یوسف‌زاده :
«با تندی از ما خواستند بلند شویم و بایستیم. ایستادیم، بی‌آنکه بدانیم برای چه می‌ایستیم. از پشت‌سر صدای پاکوبیدن نظامیان بلند شد و عکاس‌ها به‌سمت صداها هجوم بردند. از فاصله دور دیدیم مردی با لباس نظامی، دست دخترکی سفیدپوش را گرفته و دارد به ‌سمت ما می‌آید... مرد به ما نزدیک و نزدیک‌تر می‌شد.
موسم معرفی نماینده ایران به اسکار باعث شده که برخی رسانه‌ها به بازخوانی برخی اخبار مربوط به دوره‌های پیشین بپردازند که یکی از آن‌ها ماجرای مافیابازی مخملباف برای فرستادن فیلم خودش به اسکار به کمک محمد خاتمی بود.
۱۰