یادداشت همسر مدیر کل سابق صداوسیمای کیش درباره حواشی این شبکه
فاطمه حائری، همسر علیرضا نجابت، طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، پرسش‌هایی را درباره حواشی فیلم پخش شده در شبکه استانی کیش مطرح ساخت و این اتفاق را برنامه‌ای از پیش تعیین شده دانست. حائری در اینستاگرام خود با یاد پدرش آغاز کرده است. متن کامل یادداشت وی در ادامه آمده است.
دبیر علمی جشنواره شاهد از استقبال گسترده از بخش ویژه پرده خوانی در جشنواره ملی تئاتر شاهد خبر داد.
پیکر ناصر انتظاری صدابردار سینمای ایران با سخنرانی هنرمندانی، چون بهمن اردلان، همایون اسعدیان، فریدون جیرانی، ستاره اسکندری، حسن زاهدی و... بدرقه شد.
مدیر مرکز هنر‌های نمایشی در گفت‌وگو با «جوان آنلاین»:
شهرام کرمی مدیر مرکز هنر‌های نمایشی در پاسخ به سوال خبرنگار «جوان آنلاین» مبنی بر اینکه آیا نمایش «هفت شهر عشق» از سوی مرکز هنر‌های نمایشی توقیف شده است یا خیر، گفت: «توقیف این نمایش هیچ ربطی به مرکز هنر‌های نمایشی ندارد»
یادداشت تحلیلی «پرویز امینی» درباره تازه‌ترین اثر «اصغر فرهادی»
استاد دانشگاه تهران در یادداشت خود آورده است: «فیلم فرهادی، تقابل بین پاکو و آلخاندرو را نشان می‌دهد. آلخاندرو از خدا و مذهب و کلیسا نمایندگی می‌کند و از طرف دیگر پاکو نماینده کسی است که به خدا و کلیسا و مذهب اعتقادی ندارد.»
تصویربرداری فیلم سینمایی «۲۳نفر» به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه کنندگی مجتبی فرآورده به پایان رسید.
فیلم سینمایی سرو زیر آب فیلمی ساخته محمدعلی باشه آهنگر است که یکشنبه ۲ دی ماه ۱۳۹۷ در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نمایش گذاشته خواهد شد
وحید یامین‌پور، استاد دانشگاه و مجری باسابقه صداوسیما، طی یادداشتی در کانال شخصی خود از کثرت تبلیغات در سیما گلایه کرد و نوشت: «این اسپانسرها هستند که مدیر رسانه می‌باشند.». متن کامل یادداشت او در ادامه از نظر می‌گذرد.
جشنواره فیلم مقاومت با میزبانی از طیفی بزرگی از سینماگران انقلابی و معارض دنیا اتمسفر تازه ایی را در فضای سینمایی منطقه و حتی، جهان ایجاد کرده است. حرکتی که هنوز، در تجربه بیثن المللی اش نوپاست اما به دلیل ظرفیت های بالقوه اش موفق شده در اندک تجربه بین المللی اش، فرازها و جهش و رویش های قابل ملاحظه و امیدبخشی را رقم بزند.
از سوی دبیر مسابقه «چهل سال چهل فیلم»، هیئت داوران بخش فیلم کوتاه این مسابقه سینمایی معرفی شدند.
۱۰