در این روز‌های گرانی اجناس و ارزاق، در روز‌هایی که مردم شاهد کم شدن قدرت خرید مایحتاجشان هستند، افرادی حضور دارند که به این نیز بسنده نمیکنند و در فکر آزردن روح مردم در این فضای مشوش و پر استرس و پر التهاب هستند. فیلمسازانی که با ساخت و تولید فیلم‌هایی مانند: «هشتگ»، «لس آنجلس-تهران»، «لازانیا» و؛ که پر است از مضامینی، چون تبرج، فخر فروشی و تجمل گرایی سعی در چنگ زدن و خراش انداختن روح مردمی هستند که با امید به آینده روشن این سختی‌ها را تحمل میکنند و از سر می‌گذرانند. فیلم سینمایی «هشتگ» در این هیاهوی گرانی اقتصادی به دنبال مرهم نهادن بر کدام زخم این مردم و جامعه است؟
جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در آستانه روز تاریخی ۱۳ آبان طی فراخوانی از جامعه سینمایی و هنرمندان کشور دعوت کرد همصدا به اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز ۱۳ آبان شرکت کنند.
۱۸ فیلم از ساخته‌های معلمان به بخش فرهنگیان فیلمساز چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد راه یافتند.
بهمن گودرزی کارگردان سینما و تلویزیون از ساخت «قاتل بروس لی» پس از اتمام یک سریال خبر داد.
بهروز افخمی از رونمایی احتمالی نسخه تازه‌ای از «فرزند صبح» در جشنواره فجر سخن می‌گوید
بهروز افخمی در حالی از احتمال رونمایی نسخه تازه‌ای از «فرزند صبح» در جشنواره سی‌وهفتم ملی فیلم فجر خبر داده که او به دنبال پذیرفته شدن این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۸۹ در نامه‌ای خطاب به مهدی مسعودشاهی، دبیر جشنواره هر گونه دخالت خود را در جریان ساخت یا حتی نظارت این فیلم تکذیب کرده بود، ضمن اینکه تهیه‌کنندگی این فیلم جنجالی واگذار شده است.
گریم عجیب «ارژنگ امیرفضلی» در فیلمی با نامی عجیب!
فیلم‌های داستانی، پویانمایی و مستند ۲۸ کشور در چهل‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد حضور دارند. حضور فیلم‌هایی از ۲۸ کشور در جشنواره رشد
محمد بن سلمان پادشاه عربستان خواستار حضور به عنوان سرمایه گذار در برخی فیلم‌های آمریکایی شده بود که با اعتراض عوامل یکی از آن‌ها رو به رو شد.
تمام سینماهای کشور به احترام فرا رسیدن اربعین حسینی تعطیل می‌شوند.
فیلم‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت امسال توسط خانواده شهدا به صورت جداگانه مورد ارزشیابی و داوری قرار می‌گیرند.
۱۰