در هفته اول برگزاری جشنواره کن درام سیاه و سفید «جنگ سرد» به کارگردانی «پاول پالیکوفسکی» کارگردان برنده اسکار لهستانی بیشترین توجهات را معطوف خود کرد، فیلمی در پس زمینه دهه ۱۹۵۰ میلادی لهستان که ...
نگاهی به نمایش‌های روی صحنه در ایام ماه رمضان
از برآیند نمایش‌هایی که این روزها در صحنه تئاتر در حال اجرا هستند می‌توان دریافت اغلب کارگردانان تلاش کرده‌اند به نگارش نمایشنامه‌هایی بپردازند که به نوعی با مسائل روز جامعه همخوانی داشته باشد.
کارگردان سینما از توقف ساخت پروژه ای مشترک با روسیه به دلیل نوسانات ارزی خبر داد.
پس از آخرین اظهارنظرهای مدیران سیما که گفته بودند برنامه سینمایی «هفت» قبل از ماه رمضان پخش می شود هنوز زمان پخش این برنامه مشخص نیست.
با نزدیک شدن به جام جهانی روسیه
سخنگوی شورای صنفی نمایش اعلام کرد سینماداران باید برای نمایش فوتبال در سینمایشان از نیروی انتظامی مجوز گرفته و رضایت صاحبان فیلم های در حال اکران را نیز جلب کنند.
جشنواره‌هنری-سینمایی‌اروپادرحال‌برگزاری‌است
جشنواره کن 2018 درحالی برگزار می‌شود که دو فیلم از فیلمسازان ایرانی در این محفل به نمایش درآمده و نظرات و حواشی مختلفی را نیز در پی داشته است.
امیر هوشنگ زند انيميشن دوبلور تَن‌تَن:
به نظرم سپردن جذب گویندگان به تلویزیون اصلاً کارِ درستی نبود به همین دلیل طی سالهای اخیر استعدادهای فراوانی جذب دوبله نشدند.
مادر شهید زین‌الدین:
مادر شهید زین‌الدین در اکران مردمی فیلم سینمایی «به وقت شام» در قم گفت: بعد از فیلم «ده فرمان» که به سینما رفتم، نزدیک به ۵۰ سال است که دیگر هیچ فیلمی را در سالن سینما ندیدم اما برای دیدن «به وقت شام» با پای جان به سینما آمدم.
«نادر برهانی مرند» مدرس و کارگردان تئاتر از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی به سمت دبیری سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منصوب شد.
گزارش نشست «سینمای مؤلف»
جواد طوسی رئیس انجمن منتقدان سینمایی ضمن نام بردن از مسعود کیمیایی، رسول ملاقلی‌پور و ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: فیلمساز مؤلف باید مفهوم، ساختار و تم را به خدمت بگیرد تا بتواند خروجی لازم را از یک اثر هنری دریافت کند.
۶