انتقاد کارگردان و نویسنده تئاتر دفاع‌مقدسی «دریادلان»
آرزویم این است که تمام نهاد‌های دفاع‌مقدسی و فضا‌هایی که در این زمینه کار می‌کنند، روزی هیچ‌کاری نکنند و میدان را بسپارند به کسانی که با دل و عقیده‌شان پیش می‌روند.
گفتگو با قاسم زارع، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون
من سال‌ها در دوران دفاع مقدس به صورت عینی و نزدیک با جنگ رو به رو بودم و شرایط حرفه‌ای و پیشینه‌ام در انتخاب نقش‌های دفاع مقدس تأثیر داشته است و هیچ وقت نمی‌توان از شرایط بچه‌های جبهه دور شد، چرا که هنوز با این آدم‌ها زندگی می‌کنیم.
تولید فیلم‌های سینمایی بدون مجوز قانونی و سپس حواشی آنها، اتفاقی است که این روز‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.
گفت‌وگو با عبدالله باکیده، کارگردان دفاع مقدس
دهه شصت و هفتاد، مسئولان برای تولید آثار دفاع مقدس اقدام می‌کردند و حتی این نوع فیلم‌ها در سینمای بدنه و خصوصی هم تولید می‌شد، اما الان نه مسئولان دولتی به این سینما توجه دارند و نه بخش خصوصی تمایلی برای ورود به این موضوع دارد.
احسان عبدی‌پور نویسنده و کارگردان «پاپ»‌، هنوز قصه‌هایش را در شهر خودش روایت می‌کند
فیلم‌های من اجتماعی هستند و گذشته از بحث مخاطب کودک که آن را هم داشته‌ام، فیلم اجتماعی طوری است که مخاطب خاصی ندارد و تمام گروه‌ها را شامل می‌شود.
هر چند وجوه اتوپیایی سینمای آیزنشتاین رخ بربست، اما ابتکارات اصلی او همکارانش در تاریخ سینما اثر گذاشت و جاودانه شد. منتقدان تجربی و سنتی سینما، عمدتا کسانی بودند که مساله اصلی آن‌ها درگیری با خود سینما بود.
رییس‌جمهور سابق آمریکا و همسرش برای ساخت فیلم سینمایی، سریال و مستند با نت‌فلیکس قرارداد بستند.
امروزه بعد از گذشت نزدیک به 80 سال در همه جای دنیا و ازجمله در کشور ما تبلیغات تلویزیونی از تاثیر گذارترین انواع تبلیغات به‌حساب می آید. تاثیری که می تواند روی انواع کسب و کار تاثیری جدی داشته باشد.
شبکه چهار سیما در ماه رمضان امسال با برنامه «سی سریال» سریال‌های منتخب رمضانی تلویزیون از دهه 80 تا امروز را مرور و به صورت منتخب 30 سریال را در قالب فیلم سینمایی پخش و تحلیل می‌کند.
ماجرای «دست‌های خالی» اصغر فرهادی در کن ۲۰۱۸
بعد از «فروشنده»، فرهادی «همه می‌دانند» را آماده حضور در جشنواره کن کرد. دست‌دردست گذاشتن او با پنه‌لوپه کروز خیلی زود اولین حاشیه این فیلم بود.
۵