کمیسیون ملی یونسکو ایران، فیلم سینمایی «۲۳ نفر» را به عنوان فیلم برگزیده سال ۹۷ در محوریت «صلح و دفاع» انتخاب کرد.
جشنواره سیمرغ که اخیراً اعلام کرده بود از رایزنان فرهنگی ۷۰سفارتخانه مقیم شهر تهران برای همکاری در بخش بین‌الملل آن دعوت به عمل آورده است، مجوز فعالیت ندارد.
رئیس پلیس فتا از شناسایی و بازداشت متهم دستکاری در نظرسنجی جشنواره جام جم و تحویل وی به مراجع قضایی خبر داد.
گزارش «جوان» از رویداد‌های غیرعادی حوزه هنر‌های تجسمی
معاونت هنری وزارت ارشاد طی ماه‌های اخیر با اتفاقات و حواشی زیاد و قابل اعتنایی مواجه شده است؛ از انتشار فیلم حرکات موزون به اسم ورزش در حضور مسئولان ارشاد گرفته تا تکخوانی زنان در حضور وزیر فرهنگ‌و ارشاد اسلامی. از آنجا که بررسی و چرایی انتشار احتمالاً عامدانه تصاویر و فیلم‌هایی از اقدامات ساختارشکن آن هم در حضور عالی‌ترین مسئولان وزارت ارشاد و مدیران دولتی فضای موسع دیگری را طلب می‌کند صرفاً به برخی تصمیمات و اقدامات صورت گرفته پیرامون معاونت هنری حوزه هنر‌های تجسمی می‌پردازیم.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس:
حمید قبادی گفت: چادر و پارچه چادری محصول مورد نیاز جامعه ماست که در حال حاضر تامین آن به شدت مشکل است.
با انتخاب ۱۱ فیلمنامه در مرحله دوم داوری
اسامی ۱۱ فیلمنامه برگزیده مرحله دوم کوتاه داستانی مسابقه «چهل سال چهل فیلم» اعلام شد.
با انتخاب ۱۱ فیلمنامه در مرحله دوم داوری
حمیدرضا شاه‌آبادی معاون صدای رسانه ملی دلیل عملی نشدن راه‌اندازی شبکه رادیویی گردشگری را تغییرات در سازمان میراث فرهنگی و عدم انجام تعهدات این سازمان عنوان کرد.
بزرگداشت عزیز‌الله سالاری در چهل‌وششمین شب شاعر
چهل‌وششمین نشست شب شاعر با موضوع پاسداشت دکتر عزیزالله سالاری در نخلستان اوج برگزار شد.
پاسخ رئیس مرکز سیمافیلم به کمال تبریزی
رئیس مرکز سیمافیلم در پاسخ به اظهارات اخیر کمال تبریزی که گفته است علت تعطیلی پروژه «الف ویژه» عدم پرداخت حق‌الزحمه عوامل پروژه از سوی سازمان است، می‌گوید: «توقف پروژه «الف ویژه» نه توسط شما که توسط سیمافیلم و صرفاً به دلیل مسائل کیفی و تغییر بازیگرمحوری صورت گرفته و ارتباطی به مسائل مالی سازمان نداشته است.»
«جوان» در گفت‌وگو با کارشناسان گرانی ۲۵‌درصدی بلیت سینما را بررسی کرد
گرانی‌های چندباره بسیاری از اقلام مورد نیاز خانواده‌ها از جمله گوشت و ارزاق آن‌ها را به کالا‌هایی لاکچری تبدیل کرده است. ظاهراً قرار است در سال آینده قیمت بلیت سینما‌ها افزایشی ۲۵ درصدی را تجربه کند. برخی از منتقدان و سینماگران بالا رفتن قیمت بلیت سینما‌ها را عاملی برای ریزش مخاطب و برخی دیگر با توجه به بالا رفتن هزینه تولید این افزایش را امری محتوم و لازم می‌دانند.
۷