«جوان» از انتقاد سینمایی نماینده مجلس و پاسخ توئیتری معاون نظارت گزارش می‌دهد
بحث ابتذال در سینما این روز‌ها باز هم بالا گرفته است تا جایی که معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در واکنش به انتقاد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار این شده که نصرالله پژمانفر مصادیق فیلم مستهجن را اعلام کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه روند شفاف‌سازی فعالیت‌های خود، برای اولین‌بار فهرست قراردادهای با مبالغ بالای متوسط را در شش ماه نخست سال ٩٧ و همچنین فهرست حمایت‌های این وزارتخانه از اشخاص حقوقی به تفکیک سال‌های ٩٦ و ٩٧ منتشر کرد.
یک هنرمند قصد دارد نمایشگاه نقاشی خود را با نام «پیغام ماهی‌ها» در گالری شکوه برگزار کند.
دلایل افزایش تولید و پخش برخی فیلم های مبتذل در سینمای ایران در مناظره زنده تلویزیونی سعید الهی کارشناس فرهنگ و رسانه و سید ضیاء هاشمی رئیس جامعه صنفی تهیه کنندگان سینما بررسی می شود.
معاون رسانه ملی: با توانمندی ایرانی از تحریم‌ها عبور می‌کنیم
مسعود کوثری در نشست خبری جشنواره «نشان دهخدا»:
برگزیدگان جشنواره «نشان دهخدا» با توجه به تحولات اقتصادی در کشور جوایزشان از سکه به میزان ریالی کاهش یافت چراکه تا سال گذشته سه سکه به برگزیده اهدا می‌شد و امسال ۸ میلیون تومان وجه نقد اهدا می‌شود.
مسئولان جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از دریافت فیلمی با عنوان «خاشقجی تنها نیست» خبر دادند که به خاطر مسائل امنیتی مشخص نیست سازندگان آن چه کسانی هستند.
انتظارات اهالی سینما از رئیس آتی سازمان سینمایی در گفت‌وگو با «جوان»
واقعیت سینما این است که مدیران سینمایی بدون داشتن تفکر و سواد صنفی و صرفاً با نگاه قبیله‌ای باعث ریزش صنوف شده‌اند و به جای اینکه بین اصناف سینما پیوند ایجاد کنند، آنهارا از هم دور کرده‌اند
در نشست خبری جشنواره فیلم مقاومت عنوان شد:
جزئیات برنامه های پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در حالی عنوان شد که اتفاقات نو و بدیعی در این دوره از جشنواره به چشم می خورد از اکران فیلمی با عنوان «خاشقجی تنها نیست» که به خاطر مسائل امنیتی بدون شناسنامه است تا نمایش و نقد و بررسی ۳ فیلم ضد ایرانی توسط منتقدان مطرح و کارشناسان خبره سینما؛ در این دوره از جشنواره ۳ کارگاه مهم با حضور علی نصیریان، مسعود ده نمکی و احمدرضا درویش نیز برگزار خواهد شد.
حسن روانشید*
آنچه می‌تواند در جهت حفظ ارزش‌ها زمینه ترقی و تعالی را برای این جامعه زخم‌خورده از تجاوز غرب و شرق در طول تاریخ بی‌کفایتی پادشاهان عامل فراهم کند، اتکا به داشته‌های فرهنگی و بازگرداندن خصلت‌های گذشته به جامعه است
۶