هیأت انتخاب نماینده ایران در رقابت اسکار‌۲۰۱۹ فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» را به عنوان منتخب خود اعلام کرد و به این ترتیب فیلم آقای وحید جلیلوند، نماینده سینمای ایران برای رقابت در رشته اسکار بهترین غیرانگلیسی زبان انتخاب شد.
یک منتقد رسانه درباره عملکرد تلویزیون در ماه محرم بیان کرد که این رسانه سراغ سخنرانی‌ها و برنامه‌های گفتگومحور که ساده‌ترین روش برنامه‌سازی است، می‌رود.
این روز‌ها هر از گاهی شاهدیم که برخی مدیران شهری به نام کار فرهنگی، کاردی به پیکره فرهنگ وارد می‌کنند که باعث نگرانی دلسوزان فرهنگی و دینی می‌شود. بعد از تبلیغ جنجالی معاونت فرهنگی شهرداری تهران درباره حجاب که با توجیه‌های مشاور شهرداری در تلویزیون رفع و رجوع شد، این بار در اصفهان پوستر همایشی با آرم سازمان شهرداری تعجب‌برانگیز بود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی محسن جوادی را به عنوان رئیس سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب کرد.
«جوان» از اجرا‌های عاشورایی همزمان با ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) گزارش می‌دهد
نمایش‌های به صحنه رفته در تالار‌های مختلف مجموعه تئاتر شهر از روز سه‌شنبه تا جمعه اجرا ندارند، اما در گوشه و کنار پایتخت نمایش‌هایی با محوریت موضوع عاشورا و حماسه حسینی اجرا می‌روند.
«شنبه‌های انقلاب» دستاورد‌های حوزه گردشگری را تشریح کرد
در ادامه تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه‌های گوناگون، روز گذشته موضوع گردشگری و زیارت از سوی کارشناسان این حوزه در بیست‌و‌دومین نشست «شنبه‌های انقلاب» که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، مورد بررسی قرار گرفت.
نامه حجت‌الاسلام قرائتی به ذاکران حسینی
حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز به مناسبت ماه محرم و فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی نامه‌ای خطاب به ذاکران و مداحان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با تأکید بر اقامه نماز ظهر عاشورا در محوطه عمومی نوشته است.
داریوش ارجمند در آیین نکوداشت خود مطرح کرد
داریوش ارجمند در مراسم نکوداشت خود که در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، گفت: گاهی خجالت می‌کشم به سالن‌های نمایش بروم. سینما پر از اسب و مارمولک و لاک‌پشت و هزارپا و حیوانات عجیب و غریب شده است.
فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی شد
هیئت انتخاب فیلم و بنیاد فارابی برای رقابت در رشته بهترین فیلم خارجی‌زبان اسکار با معرفی فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به کارگردانی «وحید جلیلوند» ضمن نادیده گرفتن فیلم «به وقت شام» پازل غرب برای نمایش چهره‌ای فلاکت‌بار از جامعه آن هم در ۴۰ سالگی انقلاب را تکمیل کرد.
۶